Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
 41/98 anonim ***** válasza:
32%
Én megcsinálnám. Nem várnám el egy férfitől, hogy olyat csináljon, ami az én dolgom, mert a háztartásvezetés az én dolgom. Mama is megcsinálta mindig, anya is, és dolgoztak mindketten és nem váltak el, boldogok. Soha nem várnám el a páromtól, de ez az én véleményem, látom sokan nem értenek egyet.
2010. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
88%

"Semmi gond, csak akkor te is cserélj vezérműszíjat a kocsiban."

Jó xar kocsid lehet, ha naponta háromszor kell benne vezérműszíjat cserélni...


No, az én férjem pl. technikai analfabéta. Nem képes megkülönböztetni a motort az aksitól. Most akkor zavarjam ki autót szerelni, mert "az férfimunka"? Ehhez képest én kiválóan szerelek vízvezetéket, cserélek kereket, ha kell. Ellenben ő kiválóan és szívesen mosogat, porszívózik. Tépjem ki a porszívót a kezéből, mert "az női munka"?


Mi egyenlően osztjuk meg a házimunkát: mindketten ugyanannyit dolgozunk házon kívül, logikus, hogy ugyanannyit dolgozzunk házon belül is. Az, hogy "férfimunka", meg "női munka", hülyeség. Miért, a férfi fizikailag képtelen megfogni a mosogatószivacsot? Vagy a nő nem képes füvet nyírni, szintén fizikailag?


Az, hogy egyes nők mártírkodnak és szolgalelkűsködnek, valamint azért is hálásak, ha a "Zuruk" beléjük rúg, az az ő bajuk. Szerencsétlen emberek, akik emellett még boldognak is hiszik magukat. Ha nekik az örömet okoz, hogy egész életükben, napi 24 órában egy férfit szolgálhatnak, tegyék. Én nem teszem.

2010. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van! Páromnak 5x annyi szabadideje van, mint nekem, kevesebbet is keres, mégis elvárná, hogy minden otthoni munkát én csináljak, ő csak "besegít" néha. Ezért én is csak akkor csinálok bármit, mikor épp kedvem is van hozzá, ha nincs, hagyom a fenébe, eszik hideget, nagy a kupi, na és, ha őt nem zavarja...
2010. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, igencsak elkerekedett a szemem, hogy van még olyan nő a mai Magyarországon, aki attól érezné rosszul magát, férfiatlannak tekintené a férfit, ha látná mosogatni, meg porszívózni!

Nálunk generációk óta végeznek házimunkát (is) a férfiak (is) és ettől még mindegyik kifejezetten férfias.

2010. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jön a második baba, addig tiszta sor, hogy én vagyok az anya, itthon vagyok még 3évig a gyerekekkel. Igen ám, két gyerek fog nyúzni, kevesebb erőm lesz.

Mikor megtudtuk, hogy jön a második, azzal a feltétellel vállaltam, hogy ő is segít. Kockásra üli a seggét a munkában, nem leterhelő a feladata, itthonra marad ereje, és választhat, vagy hős apa aki pelenkáz, altat, etet, fürdet este, vagy odaáll és mosogat.

Most vegyesen csinálja. Egyrészt, ha szülni megyek itthon marad a kicsivel xnapra, szeretnék arra hazajönni az újszülöttel, hogy még áll a ház, nem kell füvet nyírni a szőnyegen... nyugodtan letenni a popókámat, begyűjteni a gyerekeimet és jól megszeretgetni őket, és nem frissen szülten nagytakarítani, mert ő ffi, és úgy természetes, hogy ő szét én össze pakolok.


Amikor a szabim lejár, a gyerekeink oviba suliba mennek, vissza megyek melózni nekem is le kell húzni 8-12órát, elrohanni vásárolni, gyerekekért, leckét ellenőrizni, vacsorát adni, fürdés, altatás...

Én emberként szeretnék élni, nem egy robotként, akinek nem tetszik az mondhatja, hogy mennyire nem nőies hozzáállás stb, de ez van, vagy most tanulja meg, vagy később esik pofára

2010. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
26%
Olyan érdekes, aki azt írta, hogy ez a nő dolga mind lelett pontozva. Engem nem érdekel, én kiállok akkor is a véleményemért, mert ezek igenis a nőnek a dolgai! Ez régen is így volt, az, hogy sok banga nő meg akarja változtatni, szerintem a többségnél akkor is így lesz. Ne már, hogy én szereljek autót, vagy épp fessek le valamit míg a férjem a konyhába mosogat meg vasal... Jézusom. Ha nektek ez a norma hajrá, de szerintem beteges. és kiemelem SZERINTEM. (mielőtt a sok agressziv anyuka meg házimunka ellenes nő nekem ugrik...) (még annyit: megnézném az itt válaszadók házait, kinél mekkora a rend és a tisztaság, mert ide jöhetnétek, még a földről is nyalhatnátok a kaját, és nem azért, mert a barátom takaritt elhihetitek.)
2010. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 A kérdező kommentje:
De régen a nők nem is dolgoztak. + megnézznéd milyen a rend.. OKÉ tegyed! Szerintem a legtöbbeknél lehet enni a padlóról ugyis, hogy a férje besegít a házi munkába. Kérlek válaszold meg nekem, ki és mikor alakította ki a sztereotípiát, hogy ez a nő dolga?! Én megmondom! A férfiak, mikor a nők nem dolgoztak és csak az otthoniak voltak, addig ez egy elfogadható felállás is volt. De a mai világ más! A legtöbb nő dolgozik, és nem keveset. ÉS ami a legfontosabb SZERETNE OTTHON PIHENNI IS!
2010. szept. 2. 17:47
 48/98 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor elmesélem, hogy tegnap, amikor este hazaértem a barátnőmtől, a konyhában találtam a 19 éves fiamat, aki épp pizzatésztát gyúrt, bacont szeletelt, az asztalon pedig ott gőzölgött a süti, amit szintén Ő sütött. Azt hiszem nem kell ecsetelnem, milyen boldog vagyok, hogy ilyen ügyes és elhihetitek, imádják őt a lányok és a barátai is. Felnéznek rá, hogy a konyhában ennyire megállja a helyét fiú létére, meg azért is, mert kívül belül kifejezetten férfias, igazi kis macsó:).
2010. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
20%
Ha a férjem tudna főzni, átengedném neki. Ha tudna vasalni átengedném neki.Ha tudna mosni, átengedném neki. Nem tudom, és én nem küldöm gázkamrába érte, megcsinálom én. Amiben tud, abban nem besegít, hanem megcsinálja. Kár volt ebből a kérdésből ekkora vitát csinálni, mindenhol az a normális, hogy a nő nem cseléd. De szerintem azok a válaszadók, akik azt írják, hogy ezek tipikusan női melók, azok sem cselédként funkcionálnak otthon, csak itt ez a hatalmas szüfrazsett mozgalom teljesen félreértelmezte, mert ugye manapság az a trendi, ha a nő nem szül, nem főz, nem vezet háztartást stb. Nah mindegy, ez az én véleményem, másé nem érdekel.
2010. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt az utat választottam, amikor férjhez mentem, hogy megtanítottam a férjemet főzni, mert neki otthon semmit nem tanított meg az anyukája. Ugyanúgy a fiaimnak is átadom a tudást, mert őket is érdekli a gasztronómia, a konyha. Nálunk mindenki tud mosni, takarítani is, ez nem ügy. Vasalni csak én szoktam, mert az nekem megy a legszebben, és főzni is én tudok a legjobban, többnyire én főzök, de ha valakinek alkothatnékja van, boldogan átadom a fakanalat, ebből senki nem csinál kardinális kérdést. Az a lényeg, hogy senki ne gebedjen bele egyedül a házimunkába. Jó dolog együtt kertészkedni, takarítani, meg főzni is. Olyankor is lehet jókat beszélgetni, bolondozni.:)
2010. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!