Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire általános a segítés...

Mennyire általános a segítés egymásnak családon belül?

Figyelt kérdés

Ma már annyira kezd elterjedni, hogy magadnak szültél oldd meg, ha beteg idős vagy oldd meg menj otthonba…

Én vagyok ufó mert én másképp gondolom??


2021. aug. 27. 07:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha évente kétszer megkéri a gyerek a szüleit, hogy vigyázzanak az unokára, kb mindenki boldogan ugrik. A magadnak szültél arra vonatkozik, amikor a kedves szülők ingyenes bébiszitternek nézik a nagyszülőket, akik megcsak nemet se mondhatnak és heti minimum 5 napon kötelező a kisunokara vigyázni
2021. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
88%
Segítünk egymásnak, de eléggé húzzuk a szájunkat miatta, mert rendszerint fárasztó dolgok miatt kell futni. Pl néném balheréskedése miatt gyógyszer után a szüleimnek a saját pénzükből. Közben lenne más dolguk is. Anyámnak nincsen jogsija, annyira elkényelmesedett apám mellett, hogy mióta megszülettünk tesómmal, soha nem vezetett. Pedig nagy könnyebbség lenne mindenkinek, ha nem kellene folyton valakire várnia.
2021. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon "vegyes". Én az a fajta vagyok(vagy inkább voltam), aki családon belül bárkinek bármit. Szerettem volna, ha összetartó a kicsit tágabb családunk is(beleszámolva a szüleim testvéreit is, akik a közelünkben élnek). A családunk egy része, főleg a nagyszülők is ilyenek. De van 2-3 tag, aki nagyon bomlaszt, köztük a mérgező apám is. Ennek köszönhetően teljesen szétesett a család, egyre több az ellenségeskedés, az egymás háta mögötti kicseszés, és szarkeverés, és mostanra én is belefáradtam lelkileg. Azt veszem észre, hogy kezdek én is "beleszarni" kinek mi a gondja. Nagyon sajnálom, hogy így alakult.

Becsüljétek, ha a ti családotok nem ilyen!

2021. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy miben kérnek segítséget és miért. Van, amikor az ember tényleg rászorul, ekkor szó nélkül segítek. És van, amikor az ember lusta vagy szarik bele a dolgokba, mert a másik majd úgyis megoldja. Na, az én szüleim az utóbbiak, simán elintézhetnék a legtöbb dolgot maguknak is, csak rohadtul lusták, ezért minden szarért engem hívogatnak munkaidőben és szó szerint követelőznek, meg zsarolnak. Pl. könyveket kellett rendelni, de nem volt elérhető: 1. én rendeljem meg nekik, mert csak. 2. én hívjam fel a webshopot és érdeklődjek a saját munkaidőmben, hogy mikor lesz xy könyv elérhető. 50 évesek, nem öregek, hogy ne értsék a technológiát, csak lusták.

Utóbbi 8 évben egyetlen egyszer kértem segítséget tőlük, amire az volt a válasz, hogy "hát, nem gondolod? Mi segítsünk, mégis hogyan?". Szóval ennyit erről, nem minden fekete vagy fehér, Kérdező.

2021. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!