Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb? A teljes...

Melyik a fontosabb? A teljes anyagi jólét vagy hogy együtt van a család? A pénz nrm boldogít, de anélkül sem lehetsz boldog?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, távol a családtól.

Szeretnék hazamenni dolgozni, mert már mindenünk van, amit szerettünk volna. De attól félek, hogy a családomnak nem fog menni a lemondás pár dologról, ha kevesebb a fizetés, hiába ha otthon vagyok, de akkor meg a pénz miatt nem lennénk boldogok.. Ha megszokja az ember a jót, akkor nehéz belőle visszamenni..


Ismerőseim azt mondják, hogy bolond vagyok mert otthagyom a családom, ők nem tennék meg(irigységnek tartom). Barátaim szerint pedig jól döntöttem hogy külföldet választottam, mert az élet ígyis ugyis elmegy.. Legalább eljünk jól.... 10 évvel ezelőtt sokat nélkülöztem... Mai szemmel elsem tudom képzelni egyáltalán hogy lettem olyan, mint amilyen vagyok.


2021. aug. 27. 23:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidd ki családodat is.sokkal jobb életük lesz nekik is kint .férjem ment ki előszőr ősszeszedni egy kis pénzt aztán közben kerestünk lakást sajna ez nem ment olyan könnyen de mikor meg volt mi is ki költöztünk ez másfél éve volt .

És nyugodtabb itt az élet több pénzem van mint ha Magyarországon dolgoznék ,a gyerekeknek az iskola tényleg ingyenes .

2021. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
Inkább fogalmazzunk úgy hogy a pénz nem ad meg minden boldogságot, de én még gazdagtól nem hallottam, hogy a pénz nem boldogít.
2021. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többet ér a család,mint a pénz. Apukám sok évet dolgozott külföldön. 16 éves voltam,amikor kiment öcsém 13. Nagyobbak voltunk már mégis hiányzott. 22 évesen terhes lettem a férjemtől. Össze költöztünk.Megszületett az unokája és egyre inkább láttam, hogy hiányzunk neki. Aztán a baba 6 hónapos korában haza jött végleg, hogy legalább az unokájával is lehessen. Csodálatos nagypapa és apa is egyben. Egyáltalán nem bánta meg, hogy haza jött. Nyilván az igények lentebb mentek,de legalább együtt van a család.
2021. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!