Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatalok tiszteljék az...

A fiatalok tiszteljék az időseket, de az idősek mért nem tisztelik a fiatalokat? Kíváncsi vagyok a véleményetekre írjatok sokan

Figyelt kérdés

Rövid sztori: buszon ülsz és ismerősöd leszáll pisilni, vissza ér, de nem tud rögtön felszállni a sor miatt. Jön a néni h még idősebb anyja üljön oda melléd(parancs volt a még idősebbnek) szólsz h ne haragudjon de az ismerősöd itt ül mivel látod hogy hátul még sok hely van, erre a fiatalabb elkezd oltani h nem akarsz öreg mellé ülni azért nem szabad a hely.


Sokszor látom az utcán h az idősek fel vannak háborodva olyan dolgokért ami abból adódik, hogy nem tisztelik a fiatalokat, de a fiatalok mért tiszteljék az öregeket, ha csak az rosszat kapják tőlük, sok a bunkó az tény, de vannak normális illemtudó fiatalok is akiket az öregek szintén nem tisztelnek.


Mért tiszteljek valakit ha az engem nem tisztel?


2010. aug. 30. 17:41
1 2 3 4 5
 41/47 jujube ***** válasza:
10%

a konkret kerdesedre a valaszom pedig, hogy mindenkinek kijar a tisztelet, az hogy a sorsa szerint raszolgalt- e nem lehet kor vagy 2 perc utan megitelni..

lehet rossz napja van csak, sose tudni.. lehet meghalt valakije epp.

a kommunikacio a kerdes kulcsa, tanacsom neked hogy legyel TE joindulatu mindig es feltetelezd a jot eloszor...

:)

2010. aug. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Hát ez mindig sarkallatos téma marad. Én ahol tudom, tisztelem az időseket, és segítek is nekik. Nekem alap, hogy átadom a helyem, vagy esetleg átvezem a zebrán stb. Bár azt én is utálom, amikor a nyugdíjas siet. Egyik reggel (munkába menet) állok a boltban a kasszánál egy az egy darab joghurttal. Mögöttem idős néni megtömött kosárral, és megkérdezi, hogy magam elé engedném-e. Legnagyobb tisztelettel mondtam neki, hogy bocsánat, de most nekem is sietni kell. Erre elkezdte mondani a magáét. Mivel én még mindig tisztelettudó voltam, nem szóltam vissza. Az előttem álló hölgy viszont megunta, és hangosan elkezdte modnani, hogy persze, hogy siet a nyugdíjas, mert neki annyi dolga van. Na a néni csöndben maradt. Ebben az esetben nem érzem úgy, hogy én lennék a hibás. Szóval azért vannak olyan helyzetek, amikor igenis az idősek is ki tudják húzni a gyufát.
2010. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:
79%
Van benne igaszság. Terhesen, télen nagy pocakkal soha senki nem állt fel nekem. Fiam kb. 3 hónapos volt, felszálltunk a buszra, felállt egy fiatal hölgy, és átadta a helyét. Az lőttem ülő 50-es férfi beszólt, hogy mégis minek állt fel, erre a nő kiosztotta. Na, akkor fogadtam meg, én nem állok fel 1 öregnek sem. Arról nem beszélve, hogy úgy tolakodnak, hogy közben fellöknek.
2010. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

[link]

Érdekes cikk a tiszteletről.

Nálam illem kérdése a helyem átadása, de csak annak aki megérdemli, bár olykor annyira a nyakamra állnak, hogy inkább elmegyek onnan, legyen nekik gyereknap. Sokan semmi extrát nem tettek le az asztalra felneveltek pár gyereket meg dolgoztak, nagy ügy, ezer évvel ezelőtt is ugyanezt csinálták, tehát ezért nem jár a tisztelet. Udvarias vagyok és kedves, mindenkivel aki nem bunkózik, ez belülről jön, így tanítottak. Igen lenézik a fiatalokat, de szerintem inkább csak irigyek, mert ők már olyan dolgokat csinálhatnak amiket ők nem tehettek meg. Persze itt sem szabad általánosítani.

2010. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 kenis21 ***** válasza:
Sajnos az idősek tényleg sokszor idegesitőek(tisztelett a kívételnek)mindig csak a fiatalokat mondják el mindenek,még akkor is ha ők nem értenek valamihez és egy fiatalabb igen az bizts nem lesz ugy jó.Sajnos vannak olyat "gonosz"idősek is akik a saját családjukhoz rosszak más előtt meg az aranyos nénike arcot mutassák de arra nem gondolnak,hogy majd ha betegek lesznek nem a szomszéd fogja öket ápolni bár lehet az ilyen gonosz negativ idősöket még a saját családja sem fogja.
2014. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 kenis21 ***** válasza:
Velem is volt már ilyen buszos story csak én ahogy ültem már le még alám tette a szatyrát .hogy ő ül oda..........óhhh és még mennyi mindent tudnék mesélni.
2014. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:

zek a mai idősek...



Régen felnéztünk az idősekre bölcsességükért és hitükért. Ma sokat panaszkodnak,szidják a fiatalabb genereciókat, tolakodnak. Hol marad a kölcsönös szeretet és tisztelet? Mi ez a durvaság?!



Ime pár gyöngyszem,hogy viselkednek:

1. Főiskolás voltam, nyelvvizsgára készültem,a színház előtti parkban leültem olvasni kicsit,odajött egy idős hölgy, már indulnom kellett,nem szóltam. Utánam rikácsolta:" Te bolond". 8 éve végeztem,ez azóta bennem van.


2. A templomban oda akart mellém ülni egy 80+-os néni,úgy jelezte szándékát,hogy megrángatta a télikabátom kapucniát.


3. A templomnál! " nagyon szépen" kért egy néni,hogy kérjem el a kulcsot "Eriggy"


4. Munkába menet, egy 70-es úri ember?! majdnem elgázolt a mopedjével. Így ráförmedni egy felnőtt emberre: Engedj már el!- Hova a sietség, és ki tudott volna kerülni.

5. A vérvételnél le akartam ülni, lehuppant elém a néni,és vigyorgott. Volt még más hely.


*Tudják ítélkezés, aranyszabály

Máté 7- ajánlom szívből!

2018. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!