Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik ezt? Vagy ahány...

Hogyan illik ezt? Vagy ahány ház annyi szokás?

Figyelt kérdés

Családon belül vendégségbe mentünk (nagynéni, nagybácsi), ebédre és sütire.

Utólag anyám megjegyezte (jobban mondva elkezdett magyarázni), hogy a férjem milyen sok süteményt evett... Mert hogy nem illik annyit megenni, hogy ne maradjon, amit utána még becsomagolnak és elküldik haza a vendégnek.

Hozzá teszem nálunk a mamám olyan volt, hogy 3-4 féle süti, mindegyikből egy tepsire való, és ő mindig csomagolt. Anyám sose főzött, nem sütött, mert hét közben munkahelyen/suliban ettünk, hétvégén meg a mamámhoz jártunk, ő csak megmondta, mit enne...

Én főzök sütök, a párom családjának is, ha meghívom őket, és ha vendégségbe megyünk, akkor oda is viszünk és 1-2 db hagyok nekünk, de mi is inkább együtt eszünk a többiekkel. Örülök, ha elfogy, mert azt gondolom, akkor jót készítettem. Ha sok marad, szétosztjuk, ha kevés akkor marad apóséknak mind.

Pároméknál nem szokás figyelni azt, hogy ki miből és mennyit eszik. És engem sem érdekel ez.

Itt most nem volt több talcanyi süti, de ha jól esik vkinek, ne egyen, mert nem illik? Mi az, hogy nem illik? Meg nem azért van, hogy egyen a vendég? Nagyon felháborító, amit anyám kihozott ebből. (Ja, mert ő amugy nagyon édesszájú, vagy inkább már függő, és így nem kapott elvitelre. Még amit a gyerekünk kapott ajándékba csokit, azt is irigyelte, hogy juj, ő nem kapott, pedig azt hogy szereti. Időrendben ez a sütis sztori után volt, igy a gyereket megkérdeztem, adna e a mamának, vő meg jószívűen adott persze. Azt gondoltam, ezzel megbékél, de napok teltek el erre megint felhozza, ráadásul így). Meg amúgy is nem ő sütötte, nem az ő vendégei voltunk, miért beszél más nevében?


Nálatok van ilyen "illemszabály"?



2021. szept. 1. 14:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
97%

Én most ezt úgy értelmeztem, hogy a férjed nem ette meg senki elől csak annyi elfogyott, hogy haza vinni már senki nem tudott belőle. Ez esetben szerintem anyukád csak készítette a gyomrát, hogy majd haza is visz a sütből és rosszul esett neki, hogy nem tudott vinni belőle.

Viszont ha az volt, amit a 3as válaszoló is írt, hogy pl 6db sütből 5-öt ő evett meg vagy egy tepsinek a felét ő ette meg a másik fele meg maradt a többieknek akkor igen illetlenség, főleg ha a házigazda nem készült sok sütivel.

Én úgy szoktam mindig vendégségbe, hogy, nézem kb mennyi süti van mennyi emberre, ránézésre látom kb mennyi jut egy embernek és annyit eszek.

2021. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
96%
Amiből kevesebb van, azt kistányérra teszem. Ahányan vagyunk, így mindenkinek jut. Elkerülendő, hogy valaki felfalja az egészet. Aztán, ki hogy osztozkodik az az ő dolga.)
2021. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

#11 igen, azt irtam, hogy elvitelre nem maradt, a tányérban még volt azért kb 4 db., meg a dobozból, amiből tányérra tette a nagynéni, ott is volt pár (azt nem láttam mennyi, csak h már kevés lenne osztogatni).

De nagynéném is, ahogy fogyott a tányérról, úgy rakosgatta, pótolta a sütit, szóval ezt én ugy értelmezem, hogy "egye csak ha ízlik"

2021. szept. 1. 14:49
 14/70 A kérdező kommentje:

#4, #6, nem két pofára meg puposra kiszedve ette, hanem 1-1, tehát nem "betömte" és nem az egészet, csak sokat, de mindenki kényelmesen vehetett (volna) belőle, ha akar + maradt még, csak kevés, de nem 1 db.

Meg oké, másra is tekintettel kell lenni, de ha a másik nem nagyon vesz belőle, akkor az aki enne, csak nézze? Mert akkor mimdenki csak szemérmesen nézné, nekem pl. az rosszul esne. De tény, hogy tudnék csomagolni, de nah...

2021. szept. 1. 14:56
 15/70 anonim ***** válasza:
95%

13. Ez esetben, anyukádnak csak "féltette a hasát" és rosszul esett neki, hogy nem tudott haza vinni belőle. Szerintem.

Egyébként nállunk nem szokás nézni alap esetben ki mennyit eszik, bár az én családom amúgy is olyan, hogy 10 emberre annyit főznek, mintha legalább a hadsereg jönne hozzánk ebédre. 😅

2021. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
95%
Én sem látom a hibát. Ha egyszer elérakják, akkkr miért nem ehetne belőle? Remélem anyád ezt csak neked mondja, és nem fogja uszogatni a nagynénédet, hogy nézd milyen illetlen...
2021. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:

Annyival még kiegészíteném, hogy ha a másik nagynéni eszik többet (de kevesebbet mint a párom - például 2-2 minden fajtából), akkor ugyanugy megjegyzéseket tesz, hogy mennyit evett és hogy még kínálni sem kellett. (Tehát ha lerakok vki elé egy tányér kaját, az nem számít kinálásnak. Így leírva egyre nevetségesebbnek és bosszantóbbnak érzem ezt az egészet).

Tehát így általánosságban, nem kizárólag a paromra értve kérdezek...

2021. szept. 1. 15:03
 18/70 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, arra gondoltál, hogy páran azért nem vesznek, mert látják hogy egy zabál? Engem zavar ha valaki folyamatosan tömi a fejét.
2021. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nagyanyám olyan spórolós volt, hogy a friss sütinek csak a szélét tálalta fel és két nappal később, mikor már száraz, szottyos volt a többit és abból sem volt szabad sokat enni. Egy kis tepsi sütemény 1hétig tartott.
2021. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:
#16 nem fogja, mert akkor konfrontálodnia kellene nagynénivel: miért nem adott neki, ami ugye tök egyértelmű, hogy nem adok csak az egyiknek, ha a másiknak már nem tudok - de neki nem az... és nem akarna ezen összevitatkozni.
2021. szept. 1. 15:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!