Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik ezt? Vagy ahány...

Hogyan illik ezt? Vagy ahány ház annyi szokás?

Figyelt kérdés

Családon belül vendégségbe mentünk (nagynéni, nagybácsi), ebédre és sütire.

Utólag anyám megjegyezte (jobban mondva elkezdett magyarázni), hogy a férjem milyen sok süteményt evett... Mert hogy nem illik annyit megenni, hogy ne maradjon, amit utána még becsomagolnak és elküldik haza a vendégnek.

Hozzá teszem nálunk a mamám olyan volt, hogy 3-4 féle süti, mindegyikből egy tepsire való, és ő mindig csomagolt. Anyám sose főzött, nem sütött, mert hét közben munkahelyen/suliban ettünk, hétvégén meg a mamámhoz jártunk, ő csak megmondta, mit enne...

Én főzök sütök, a párom családjának is, ha meghívom őket, és ha vendégségbe megyünk, akkor oda is viszünk és 1-2 db hagyok nekünk, de mi is inkább együtt eszünk a többiekkel. Örülök, ha elfogy, mert azt gondolom, akkor jót készítettem. Ha sok marad, szétosztjuk, ha kevés akkor marad apóséknak mind.

Pároméknál nem szokás figyelni azt, hogy ki miből és mennyit eszik. És engem sem érdekel ez.

Itt most nem volt több talcanyi süti, de ha jól esik vkinek, ne egyen, mert nem illik? Mi az, hogy nem illik? Meg nem azért van, hogy egyen a vendég? Nagyon felháborító, amit anyám kihozott ebből. (Ja, mert ő amugy nagyon édesszájú, vagy inkább már függő, és így nem kapott elvitelre. Még amit a gyerekünk kapott ajándékba csokit, azt is irigyelte, hogy juj, ő nem kapott, pedig azt hogy szereti. Időrendben ez a sütis sztori után volt, igy a gyereket megkérdeztem, adna e a mamának, vő meg jószívűen adott persze. Azt gondoltam, ezzel megbékél, de napok teltek el erre megint felhozza, ráadásul így). Meg amúgy is nem ő sütötte, nem az ő vendégei voltunk, miért beszél más nevében?


Nálatok van ilyen "illemszabály"?



2021. szept. 1. 14:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
36%
Figyelni kell hogy marajdon, de azért van hogy eggyék.
2021. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
20%

22, nekem meg az, hogy a kérdező férje otthon nem kap enni, ha másnál zabál.

Szerintem ritka undorító, amikor ki van rakva, és az látod, hogy mindenki elvesz hébe-hóba egyet, más meg kb folyamatosan tömi a fejét.

2021. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
79%
Ez attól függ, hogy milyen a házigazda.En pl. a családtagjaimnál éppen,hogy csak eszem.Miért is, mert többször hallottam már, hogy ugy eszik mint egy éhenkórász(mondják másokra),ennyiszer meg annyiszor szedett.Miért ne mondhatná ezt én rám is, tehát éppen, hogy eszem vagy nem eszem.Kinek van kedve igy enni, ha vendégségben van.Azt viszont megfigyeltem,ha másnál vannak tele pofával esznek,hogy lehetnek ilyenek,vagy eszik egy almát és meg sem kérdezi,hogy kérsz egy almát.Hozzám ha jönnek én annak örülök,ha jól esznek a vendégek, pedig nem vagyok ugy elresztve, mint az elõbbi példa.
2021. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem a kilókról szól, de másoknál sem, hisz az egészség csak akkor számít, ha meglátszik valakin, hogy dagadt, ha 50 kiló, lehet olyan zsíros belül, hogy nem igaz.


De nem az a gusztustalan, hogy dagadt. Hanem az a gusztustalan, aki kontroll nélkül zabál. Mindegy, hogy néz ki. Ha lesi a sütistálat, mint egy kutya, ha meg se rágja a falatot, csak szuszogva tömi magát, az gusztustalan.

2021. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
83%
Ha megyünk mamámékhoz ünnepségre, vagy csak sokat süt, akkor eszünk annyit, amennyi jól esik. Ha marad még, és nekik nem kell, akkor oda adja a maradékot, max 1-2 db hagy, ha valaki váratlanul beállít.
2021. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
88%

Akkor foglaljuk össze:

-Vannak az alap illemszabályok (nem nyúlunk át a másik fölött, hanem kérjük, nem zabálunk két pofára).

-Ezen felül a vendégnek semmire nem kell figyelnie, annyit eszik, amennyi jólesik.

-Ha limitált a mennyiség (pl. születésnapi torta), akkor a házigazda dolga, hogy mindenkinek osszon, félretegyen annak, aki később érkezik, stb. Ha marad, körbekínálja még egyszer.

-Ha sok van a süteményből, akkor nincs elosztásra szükség, simán ki lehet tenni tálcán és mindenki annyit eszik, amennyit akar. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik mennyit vesz egy adott sütiből.


Anyád szeret belepofázni olyan dolgokba, amihez semmi köze, gondolom nem csak sütemény témában. Ignorálni kell a rosszindulatú megjegyzéseit.

2021. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
80%

Igazából ez inkább arról szól hogy mennyire vagyunk figyelmesek.

- Mielőtt bármi mást mondanék, kiszeretném fejezni hogy a gyerekek bármennyit ehetnek, tőlük nem szabad elvárni ilyesmiket. Max azt hogy ne játszanak az étellel.


Nos anyám szokott szervezni nagy családi ebédeket. Általában a várható vendégek számával kalkulálja ki az elkészítendő étel mennyiségét.

Illetve még a házigazda reméli hogy egy kicsi megmarad másnapra is viszont az csak jó jel ha ízlik a vendégeknek a főztje.

A becsomagolás, kínálgatás is azon a logikán alapszik ha túl sok kaja maradt a nap végére. Ugye senki nem akarja a következő 2-3 napban is ugyanazt az ételt enni. Ezért szórják szét a nagyrészét a vendégek között.


Itt jegyezném meg hogy a vendég is lehet faragatlan. Amikor direkt kiéhezetten jelenik meg. A vendégség nem befizetős svédkonyha!

Aznap előtte reggelizzetek rendesen és az ebéd előtt is egyetek kis valamit. Legalábbis én szoktam. Ne úgy menjetek oda mint kiéhezett farkasok.

2021. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk úgy van, hogy figyelünk azért arra, hogy mekkora mennyiség áll rendelkezésre. Ha látom hogy nagyon ki van számolva, akkor csak 1-2 darabot eszek. Ha ott áll a süti, vagy szendvics tálcaszámra, akkor eszem amíg jólesik. :D
2021. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
14%

A drága férjed gusztustalan módon zabál. Nem figyelve arra, hogy esetleg más is szeretne (talán később is) enni a korlátozott darabszámból. Megfelelő intelligencia esetén ez nem fordulhat elő, persze a kontroll nélküli zabalhatnék olykor, felülmúl sokmindent.

Etesd a sertést, de inkább otthon, mert csak szegyenkezel vele.

2021. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező!

Nem kellemetlen, nem ciki a férjed viselkedése?

2021. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!