Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik ezt? Vagy ahány...

Hogyan illik ezt? Vagy ahány ház annyi szokás?

Figyelt kérdés

Családon belül vendégségbe mentünk (nagynéni, nagybácsi), ebédre és sütire.

Utólag anyám megjegyezte (jobban mondva elkezdett magyarázni), hogy a férjem milyen sok süteményt evett... Mert hogy nem illik annyit megenni, hogy ne maradjon, amit utána még becsomagolnak és elküldik haza a vendégnek.

Hozzá teszem nálunk a mamám olyan volt, hogy 3-4 féle süti, mindegyikből egy tepsire való, és ő mindig csomagolt. Anyám sose főzött, nem sütött, mert hét közben munkahelyen/suliban ettünk, hétvégén meg a mamámhoz jártunk, ő csak megmondta, mit enne...

Én főzök sütök, a párom családjának is, ha meghívom őket, és ha vendégségbe megyünk, akkor oda is viszünk és 1-2 db hagyok nekünk, de mi is inkább együtt eszünk a többiekkel. Örülök, ha elfogy, mert azt gondolom, akkor jót készítettem. Ha sok marad, szétosztjuk, ha kevés akkor marad apóséknak mind.

Pároméknál nem szokás figyelni azt, hogy ki miből és mennyit eszik. És engem sem érdekel ez.

Itt most nem volt több talcanyi süti, de ha jól esik vkinek, ne egyen, mert nem illik? Mi az, hogy nem illik? Meg nem azért van, hogy egyen a vendég? Nagyon felháborító, amit anyám kihozott ebből. (Ja, mert ő amugy nagyon édesszájú, vagy inkább már függő, és így nem kapott elvitelre. Még amit a gyerekünk kapott ajándékba csokit, azt is irigyelte, hogy juj, ő nem kapott, pedig azt hogy szereti. Időrendben ez a sütis sztori után volt, igy a gyereket megkérdeztem, adna e a mamának, vő meg jószívűen adott persze. Azt gondoltam, ezzel megbékél, de napok teltek el erre megint felhozza, ráadásul így). Meg amúgy is nem ő sütötte, nem az ő vendégei voltunk, miért beszél más nevében?


Nálatok van ilyen "illemszabály"?



2021. szept. 1. 14:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:
#18 ha kiveszek egyet es 15 perc mulva még egyet (sokáig ott voltunk) az zabalasnak számít? Amugy a tobbiek is ettek, csak kevesebbet. Én pl eleve nem ehetek nagyon ilyesmit, a nagyneniek is mértékletes evők, nem azért nem vettek, mert valaki nagyon evett. Anyám meg nem ehetne (pajzsmirigy probléma és kivett epeholyag kapcsán) sokat, mégis a másikat figyeli mennyit eszik.
2021. szept. 1. 15:13
 22/70 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, nekem ebből teljesen az jön le, hogy anyukád egy irigy, zsugori, önző( elvárná, ha másnak nem jut attól neki még csomagoljanak) alak. És most ne haragudj meg ezért. Utálom az olyan embereket akik azt nézik a másik mennyit eszik.
2021. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:

#22 sajnos nekem is az jön le, bár az onzoseg arra terjed ki, amit szeret és korlatozott mennyisegben elérhető (osztozkodnia kell), amúgy nem önző.

A tulajdonságot én sem szeretem, az embert nyilván, mert az anyám.

2021. szept. 1. 15:16
 24/70 anonim ***** válasza:
92%
23. Nyilván szereted az anyád, miért is ne szeretnéd? Nekem is van oylan rokonom akit szeretek de van olyan tulajdonsága amit nem tudok elviselni.
2021. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
28%
Na sokan pont ezért nem mondanak semmit, mert az a szemét meg irigy aki szóváteszi, nem az aki disznó módra zabál. Sajnos távolabbi rokonságban nálunk is van ilyen. Már rég vége az ebédnek, pakolnának el, de még megy ki sertepertélni a konyhába és beleeszik bármibe amit talál. Ha valaki szól, akkor rögtön jön a "sajnálod?" meg egyéb szarságok.
2021. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
85%
25. Miért nem sajnálod? De.
2021. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sehol nem illik mindent felfalni ami a szemed elé kerül. A disznókat nem szereti senki, max nem teszik szóvá.
2021. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:
#25 szerintem nem egy kategória a két ember.
2021. szept. 1. 15:29
 29/70 A kérdező kommentje:
#27, de miért disznóság, ha ott vagyunk ebédidőben (~12.00) és utána még kb. 4 órát és több süti elfogy? (Évente 1-2x megyünk látogatóba, mert nagyon messze lakunk. )
2021. szept. 1. 15:36
 30/70 anonim ***** válasza:
92%
Képzelem egyik másik embernél itt mekkora buli lehet a vendégség. Nézik ki mennyit eszik, bájosan ülnek és néznek egymásra az asztal fölött míg a légy meglepi a kaját,vagy sütnek egy nagy tálca semmit mert hát ne zabálni jöjjenek ide. A disznó fajtájukat, hogy meg hívjuk őket ebédre és még van pofája zabálni. Hihetetlen micsoda pofátlanság. 🤦‍♀️😂
2021. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!