Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban én lennék a rossz, és...

Valóban én lennék a rossz, és szegyént hozok anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám szomszédja, egy 70valahány éves öregasszony megkért, hogy rendeljek neki az emag-ról egy elektromos olajradiátort, mert már nincs ereje télen fával fűteni.

Oké, szívesen segítek, még kártyával előre ki is fizettem helyette amíg megkapja a nyugdíját. Tegnap meg is érkezett a csomagja, és hívott anyám, hogy nála van a radiátor, mert a néni meggondolta magát és már nemkell neki.

Mondom neki, hogy ez nem így működik, mert már előre kifizettem 19ezer forintot, és nem lehet visszaküldeni. Anyám próbált nyugtatni, hogy hát ez nem is olyan nagy összeg és ne haragudjak a nénire, majd jó lesz nekem a radiátor.


Számomra ez elfogadhatatlan és elmentem a nénihez, hogy vegye át a cuccát és fizesse ki, persze nem így lett. Elkezdett sopánkodni, hogy jaj nagyon magas lesz a villanyszámlája és kevés nyugdíja bla-bla. Végül már kiabáltam vele és kicsúszott a számon egy-két cifrább megjegyzés. Erre anyám közbeszól, milyen tiszteletlen vagyok a nénivel és ő szégyelli magát miattam.



2021. szept. 9. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Hát pedig fizesse ki ha te már kifizettél helyette ennyi pénzt. Nem neked volt rá szükséged, ne nálad porosodjon. Persze lehetett volna szép stílusban, de megértem hogy ideges voltál.
2021. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Kár, hogy elragadtattad magad, ezzel együtt is tökéletesen megértem a haragodat. Egyedül (anyukád nélkül) kellett volna átmenned hozzá, és higgadtan elmondani, hogy nem lehetséges másképp, csak úgy, hogy kifizeti neked a 19e Ft-ot. Mondjuk én mondtam volna, hogy nem muszáj bekapcsolnia, de biztonságérzetet ad neki, hogyha kéznél lesz.


Sajnos, ilyenek az öregek. Ha kénytelen vagy elkárolni, akkor hirdesd meg jófogáson vagy hasonló helyen. Akkor talán pár ezer forint híján visszajön a pénz.

Tanulság, hogy ezután mindenki lerakja neked kp-ban, vagy megérkezik bankszámládra átutalással, és UTÁNA lehetséges rendelés. Neki persze akkor se, csináljon másból bolondot.

2021. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Netes rendelésnél 15 napig elállhatsz. Simán vissza tudod küldeni.

Mindettől függetlenül a szomszéd néni nem volt korrekt.

2021. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Ez nagyon szemét húzás volt a nénitől.

Azt leszámítva h mérgedben kicsúszott ez az, rotál igazad van.

Sajnos ha nem fizeti ki akkor mindenképp ráfizetsz

(ha visdzaküldöd a futár díj, eladni is csak olcsóbban tudod)

Sajnálom.

Esetleg nincs hozzátartozója a néninek? Neki lehetne szólni h pirítson rá!

Vagy csak érezze rosdzul magát h elmondtad másnak h mit tedd és ezzel rosdz fényben tűnik fel

2021. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Marpedig MUSZAJ lennie olyan opcionak, hogy visszakuldod az arut!


Ha nem akarsz utana jarni, akkor:


1) tanulopenz - ezt a bekat lenyeled.

2) tedd fel jofogasra, hatha kell valakinek.

3) Szolj Anyadnak, hogy adja neked oda azt a penzt.

4) A nenivel nem gorombaskodnek ugyan, de ram tobbe ne szamitson.


Ui: masnak soha ne fizess ki semmit elore!

2021. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen igazad van, posztoló
2021. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Azért én megkérdeztem volna, hogy tudja-e, hogy a villanyradiátor hogyan működik. Persze megértem, hogy nem jutott eszedbe (meg gondolom különösebben nem is érdekelt), de segíteni viszont szerettél volna.


Alternatív megoldás lehet még, hogy ha el tudod adni (nyilván olcsóbban), akkor legalább a különbözetet legyen kedves kifizetni a néni, mert azért ez így nem játék.

2021. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Hülyét csinált belőled az öreglány. Csak ne sajnálgassátok.
2021. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Csak annyit kérdeztem, hogy mekkora helyen szeretné használni, mondta, hogy kb 3x4m szobában. Gondoltam akkor 2.5kwh radiátor elég lesz neki, rábólintott és megrendeltem.


Szerintem fogalma sincs róla, hogy 2.5kwh napi 12órával mekkora rezsit generál, csak utólag tájékoztatta valaki.

Most belegondolva talán az én hanyagságom is, hogy nem világosítottam fel a költségekről.

2021. szept. 9. 18:37
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez volt az utolsó szívesség, amit tettél neki.
2021. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!