Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban én lennék a rossz, és...

Valóban én lennék a rossz, és szegyént hozok anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám szomszédja, egy 70valahány éves öregasszony megkért, hogy rendeljek neki az emag-ról egy elektromos olajradiátort, mert már nincs ereje télen fával fűteni.

Oké, szívesen segítek, még kártyával előre ki is fizettem helyette amíg megkapja a nyugdíját. Tegnap meg is érkezett a csomagja, és hívott anyám, hogy nála van a radiátor, mert a néni meggondolta magát és már nemkell neki.

Mondom neki, hogy ez nem így működik, mert már előre kifizettem 19ezer forintot, és nem lehet visszaküldeni. Anyám próbált nyugtatni, hogy hát ez nem is olyan nagy összeg és ne haragudjak a nénire, majd jó lesz nekem a radiátor.


Számomra ez elfogadhatatlan és elmentem a nénihez, hogy vegye át a cuccát és fizesse ki, persze nem így lett. Elkezdett sopánkodni, hogy jaj nagyon magas lesz a villanyszámlája és kevés nyugdíja bla-bla. Végül már kiabáltam vele és kicsúszott a számon egy-két cifrább megjegyzés. Erre anyám közbeszól, milyen tiszteletlen vagyok a nénivel és ő szégyelli magát miattam.



2021. szept. 9. 17:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

Nehogy már magadat okold. Akkor mikor megtudta szólhatott volna h ne vedd át, vagy próbáld meg vissza mondani.

De inkább hallgatott, mert neki nincs pénzében a dolog.

2021. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha Anyukád szerint ez aprópénz akkor mond neki, hogy adja oda neked a pénzt és te átadod neki a radiátort. Nem csak a néni a hibás..szerintem anyukád is. Te meg többet soha nem segits így neki/k.
2021. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
Most nagy leckét kaptál abból, hogy nem kell segíteni senkinek, csak ha fuldoklik, vagy a vonat vágná ketté. Minden más ügyben csak te veszthetsz rajta. Vagy ilyen módon átver a megsegített, vagy rád csimpaszkodik az első segítség után, és elkezd kihasználni, meg se szabadulsz tőle.
2021. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos egyet kell értenem 13-assal.

Nekem még az is eszembe jutott, hogy a műszaki paraméterekben se érdemes tanácsot adni. Mert ha pl. nem produkál eléggé meleget, akkor is te lettél volna a hibás. Pedig lehet, hogy neki kell túl meleg, mert mondjuk rossz a vérkeringése, mint általában az időseknek.

2021. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jópofa. Még meg is erősíti a nénit, hogy ne fizesse ki. Furák az emberek.
2021. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem erősiti meg, csak szerinte ez nem akkora probléma ami miatt veszekedni kellene egy idős asszonnyal. Fel is ajánlotta, hogy kifizeti ő a szomszéd helyett, persze nem fogadtam el.
2021. szept. 9. 19:50
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó szándékoddal visszaélt a néni. Gondolom nem szenilis, de, hogy nem is korrekt az is biztos. Gondolom anyukád pátyolgatja a nénit, ami jó dolog, de ezzel nem szabadna a néninek visszaélnie.
2021. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell küldeni és a postaköltséget anyád adja oda neked. Ilyen egyszerű. És többet ennek a szomszédnak semmit.
2021. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
Fizesse ki anyád, ha ennyire ajnározza a nénikét és mindenki boldog lesz.
2021. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
25%
Nézd, fogd fel úgy, hogy semmi sincs véletlen. Valamiért lett egy radiátorod. Lehet, még jó szolgálatot fog neked tenni:)
2021. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!