Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem olyan...

Mit tegyek, ha a férjem olyan embereket hív meg a szilveszteri bulira akiket én nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Mindíg jó buli szokott lenni nálunk szilveszterkor,de most a párom olyan emberekkel keveredett össze akiket én már régóta nem szeretek,2 ilyen házaspárt is meghívott.Ezt még valahogy el is viselném,de tegnap közölte,hogy az egyik nőnek jönne a húga is.Erre végképp ki akadtam.Szerintem ez az én otthonom is jogom van eldönteni ki jöhet ide ki nem,de szerinte én vagyok a köcsög,hogy minden nőt alapból útálok.Eddig családtagok és a párom barátai voltak itt valamint az én családom tagjai és a gyerekek barátai.Borzasztó nagy kérés lenne,hogy ne hívjunk meg egyedül álló 20 éves kiscsajokat.Már az egész bulitól elment a kedvem.A párom azt mondta akkor az idén nem lesz buli,mert nem mondhatja a meghívott házaspárnak,hogy csak ők lettek meghívva nem az egész familiájuk.Pedig szerintem igen is mondhatná.Kérlek írjátok meg mit tegyek.Nem akarok a többiekkel sem kicseszni,de ha az én kedvem volna elrontva egész este alatt az sem lenne jó.
2008. dec. 11. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szinte mindegy, mit teszel, nem fogsz tudni igazán jól kijönni belőle. Úgyhogy törekedned kellene valamilyen kompromisszumra. (Számodra teljesen megfelelő döntés nem igazán születhet, csak ha valami külső negatív hatás folytán (pl. megbetegszik) ő saját magától áll el a bulizástól. Néhány lehetőség: 1. egyszerűen elé állsz azzal, hogy ez neked semmi örömöt nem jelent, sőt, csak bosszant, és nem járulsz hozzá, hogy ez a fajta buli legyen nálatok. Ez persze hatalmas vitát szülne, még jó sokáig innád a levét... 2: eljátszod előtte levő napokban, hogy irtózatos beteg vagy, ezáltal alkalmatlan arra, hogy vendégeket fogadjatok. Persze, ezért is te leszel a hibás, ezt is hallgathatod majd még egy ideig. (És ez hazugság is, valószínúleg nem tenne jót a lelkiismeretednek). 3: hívd el minél több családtagodat, saját barátodat ill. egyedülálló férfi-ismerőseidet, fiatalokat is, hogy a 20 éves lánykorosztály megtalálja a neki megfelelőt. És ekkor ne számítson, mekkora a lakás. Nem csak a férjed gondoskodhat meghívottakról...

És még egy dolog: a férfiakat nemiségük élteti igazán, mindig megnézik a csinos nőket, fiatalt, még fiatalabbat, idősebbet... Ezt nem kell megértened (hiszen nő vagy), de tudnod kell elfogadni, még ha nem is esik jól.

2008. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Én is gondoltam rá,hogy egyedülálló férfiakat hívnék,de 1.nekem nincs ilyen ismerősöm,mivel a baráti körömben már mindenki megnősült illetve úgy válogatom meg a barátaimat,hogy azok lehetőleg párok legyenek.

2.nekem tűrnöm kéne idegen csajokat,de ő biztos nem viselné ezt el fordítva

2008. dec. 11. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ki kardot ránt kard által ...

üljetek le és beszéljétek meg neked pontosan mi a bajod a vendéglistával.

Ha a férjed nem lesz belátó és erőnek erejével ragaszkodik azokhoz az emberekhez, akiket te valamiért nem kedvelsz, akkor nincs tiszteleted a férjed előtt (hiszen nem zavarná az, hogy te nem éreznéd magad jól = "ez a te bajod").

ez az eset kicsit tovább mutat, mint egy egyszerű szilveszteri buli ... a házasságodat kicsit fel kell rázni. beszélgessetek minél többet és a mély dolgok jöjjenek fel (ez egy felnőtteknek szóló játék: minden este mondjuk minden este 7-től egy félóra. de nem több- az órát figyeljétek. egy héten kerezstül)


kérdésre a válaszom/tanácsom: ha ragaszkodik a nemkívánatos személyekhez, akkor fújd le a bulit (tudom, hogy ettől félsz mert balhé lesz, de állj a sarkadra, különben sok ilyen lesz és tovább kell türnöd a számodra megalázó helyzeteket)

2008. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írj te is egy listát, te kiket hívnál meg szívesen, de szerepeljen közte legalább egy olyan személy, akit a férjed nem kedvel. Hátha akkor átérzi a szitut és közös nevezőre juttok. Mindketten kihúzzátok azt, aki a másiknak nem szimpatikus.
2008. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszok!

Alapvetően én úgy gondoltam a házasságunkkal nincs baj,persze ez azért is van 02gy,mert tényleg inkább tűrök a békesség kedvéért.De lehet,hogy ő is így érzi és ha elkezdünk beszélgetni ezekről a dolgokról akkor lehet,hogy nem valami jó fog kisülni belőle.A másik válaszolónak pedig,sajnos nekem nincs olyan ismerősöm aki őt kifejezetten bosszantaná ,hogy ő is megérezné amit én élek át.

2008. dec. 12. 23:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy így írtam,de a macska is segített.
2008. dec. 12. 23:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Közöld vele, hogy akkor ha még a vendéglistába se szólhatsz bele, akkor a buli teljes szervezése az ő feladata, és te egy darab szendvicset nem fogsz elkészíteni. És tudod mit? Hívj meg idén is pár családtagot. Nagyobb lesz rajta a nyomás.
2008. dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi ez nem rossz ötlet.
2008. dec. 15. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Na mi volt? :)
2009. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Végül is meg lett tartva a buli,én is hívtam olyan egyedülálló pasit akit ki nem állhat a meghívott pár.Rá is kattant az asszony 19 éves húgára akinek persze nem tetszett a dolog,leitatta a pasit aki aztán hazament.De a csaj is annyit ivott,hogy végül mindenkire rámászott,de mivel mindenki családos ember volt senki nem foglalkozott vele.Erre bevágta a hisztit,hogy őt senki sem szereti.Nem tudom mit gondolt,hogy ha mindenki a családjával van majd ki fogja őt szeretni.Végül a saját sógorának kellet hazavinni kb 1 órakor,ittasan.Ekkor már mindenki egyet értett velem,hogy azt a csajt tényleg nem kellett volna hívni,még a saját nővére is azt mondta,ami persze jó érzés volt.Annál is inkább,mert utána már mindenki jól érezte,magát.Ha lesz pótszilveszter vagy bármilyen buli nálunk megbeszéltük a párommal és a párom haverjával,hogy a haverja és a felesége jöhet,de a feleség húga nem.A másik házaspárral akinek még nem örültem semmi gond nem volt.

2009. jan. 14. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!