Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mozaik család általában egy...

A mozaik család általában egy rémálom?

Figyelt kérdés

Év elején költöztem össze a párommal akinek már külön élő felnőtt gyereke van. Sajnos elő jöttek olyan buktatók amire nem készültem fel mikor gyerekes férfival összeálltam.. Egy kis faluban lakunk így jól ismerem párom exét sajnos sose csíptük egymást. Na talán ebből is adódik de ha családi összejövetel van a gyereküknél - én nem kívánatos személy vagyok akkor ott, így párom nem is hívott el... Pl. most szüretelnek - együtt a régi család újra. Apa, anya , gyerek. Én pedig vágjak ehhez jó képet! Aki ebbe a helyzetbe van az biztos átérzi remélem h ez nekem nem egy jó érzés átélni. Nyilván meg nem tilthatom h ne segítsen a párom a gyerekének csupán azért mert nekem nem tetszik ez a felállás.

De egyszerűen nem tudok rá megoldást csak azt érzem h ez így nem tetszik nekem.


2021. szept. 23. 08:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez már csak akkor szebb, ha az anyja új faszija meg ott van.
2021. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az anyjának nincs senkije
2021. szept. 23. 09:25
 13/27 anonim ***** válasza:
26%

Mondd meg a párodnak hogy csak akkor menjen oda ha te is jöhetsz vele. Ellenkező esetben ő sem mehet sehová.

25/n

Szilvi

2021. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén sajnállak, átérzem a helyzeted. :'(


A szüleim pár éve elváltak. Anyukám lépett ki a kapcsolatból, szerelmes lett egy másik férfiba. Sajnos a rózsaszín köd miatt nem látott tisztán. Csak a kínlódás folyik. Az új férje egy betegesen féltékeny, ráadásul buta ember. Ez a házasság nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de Apa sem járt sokkal jobban.


A mostani feleség eleinte normálisnak tűnt, közel egy éve azonban furcsán viselkedik.. Kizárólag a pénzre utazik, azt várná Apámtól, hogy sajátjaként szeresse az ő gyerekeit. Anno figyelmeztettek minket, hogy a nő nagyon anyagias, számító, de nem hittük el.. A válás szélén állnak, de Anya sem akar megöregedni a mostani párjával.


A mozaikcsalád olyan, mint egy kirakó, ami nem akar összeállni. Nem ismerek jól működő mozaikcsaládot a környezetemben.


24/N

2021. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem, ha végképp nem javul a helyzet, szállj ki a kapcsolatból! Nem érdemes megalkudni csak azért, hogy ne legyél egyedül!


Előző válaszoló voltam. 24/N

2021. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"Én pedig vágjak ehhez jó képet!"


Erre ki kényszerít? Varázsmondat: köszi szépen, ez sajna nem megy. További sok boldogságot.

2021. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Amikor apám elvált anyámtól a szeretője miatt, onnantól kutya keményen kiállt a nő mellett, éa mindenki torkán lenyomta. Az összes iskolai eseményemen ott voltak mindhárman. Nekem ez volt a természetes, mert ebben nőttem fel, de hogy szerencsétlen anyámnak milyen volt mindez, abba bele sem merek gondolni: még kérdezni sem mertem tőle, de meg fogom...

Ami nálunk volt, az a másik véglet, és ugyanúgy egészségtelen, mint az a torz felállás, ami most nálatok van.

Nem csoda, ha nem érzed jól magadat így: senkinek sem menne.

A párod egy s.ggel akar több lovat megülni: jó kapcsolat legyen az exszel, az ő családjával és a gyerekekkel sem mer konfrontálódni miattatok, viszont te se generálj konfliktust ebben a helyzetben.(?)

Nem hiszem, hogy hosszú tavon menne ez nektek. Mi lesz, ha szétmentek? Maradsz a faluban, és mindenki utál majd, mert "nem fogadtad el a múltját és a gyerekeit"? Ítélkezni nagyon tud majd mindenki, erre készülhetsz.

2021. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

17!


Elmondom én neked, hogy mit érzett. Amit az én anyám is: xar, de a gyerekem életének része az apja, ahhoz pedig hozza tartozik a nője is. Értelmes nő volt mindig is, elfogadta.

2. voltam

2021. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%

18-ra:


Hát ez az!

Ahol mindenki többé-kevésbé értelmes és tud viselkedni, ott ez működik. Ahol csak egyvalaki nem ilyen, ott szív az összes többi családtag.

2021. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Tipli. Pasiként mondom.
2021. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!