Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a neved? Mi lett majdnem?...

Mi a neved? Mi lett majdnem? Örülsz, hogy ez lett? Változtatnál rajta?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált nevek témakörben.


Mi lett a keresztneved?

Voltak-e olyan nevek, amelyek felmerültek, és majdnem megkaptad őket?

Szereted-e a nevet amit végül kaptál?

Szeretnél-e esetleg másik nevet, megváltoztatnád-e és ha igen, mire?


Kezdek hogy lássátok, miről van szó.


Kamilla lettem, ami akkoriban, mikor születtem (1987) ritka név volt.

A nagyszülők a Helga és Erzsébet neveket erőltették volna.

Örülök, hogy végül Kamilla lettem. Talán még a Helgával tudtam volna azonosulni, az Erzsébettel semmiképp.

Nem változtatnám meg a nevem. Volt idő, mikor túlságosan lányosnak éreztem, és jobban örültem volna valamilyen kevésbé dallamos névnek, de megbékéltem vele és szeretem.



2021. szept. 28. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp rövid nevet akartak adni a szüleim, a Rita és a Zita név került képbe. Végül Rita lettem. Nem szeretem a nevemet, sosem szerettem, de nem változtatnám meg.
2021. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
93%
Ágnes vagyok és szeretem. Apukám Barbarát szeretett volna, szerencsére nem ő nyert.
2021. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
70%
Sokat számít a név! Saját bőrömön tapasztalom, ha nem jó nevet kapsz az egész életedre rányomja a bélyegét negatív értelembe. Ez persze fordítva is igaz lehet szerintem. Nálam az van, hogy férfiként női vezetéknévvel kell élnem. Mondanom sem kell nem férfias, ha így kell bemutatkozni. Elég sok lelki terhet adott az biztos és hozzá járult sok sikertelenséghez is életem során. Az a szép az egészben, hogy roh@dtul nem tehetsz róla. Persze amikor akár megváltoztatná az ember már régen késő. Lelki sérüléseket beszedte és egy halom pénz idő, meg mire változtatná .. [?] Mellesleg Édesanyám Kamilla többször dicsérték a nevét szóval szerencsés vagy kérdező jót dobott a sors név kapcsán. (keresztnévnek-biztosan)
2021. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
92%
Katalin vagyok, azt hiszem, a Zsuzsanna jött még szóba a szüleimnek. Annál szerintem még mindig jobb a Katalin, bár egyáltalán nem szeretem, nem tetszik. Ha lenne 2. keresztnevem, akkor valószínűleg azt használnám, de sajnos nincs. Megváltoztatni most már nem fogom, de ha magamnak választhatnék, Hanna vagy Júlia lennék.
2021. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
26%
Női vezetéknév?????
2021. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
94%
#15 nem hallottál még ilyenekről, mint pl. Katus Attila?...
2021. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
94%

Adrienn vagyok.

Felmerült a Diána, Lilla, Alexandra.

Nem szeretem, sosem szerettem.

De nem változtatnám meg, megszoktam már. Kamaszként, gyerekként sokszor gondoltam rá, hogy én majd megváltoztatom, de végül maradt ez a nevem és most már maradni is fog.

2021. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk annak van fordítottja is, férfi keresztnevet is láttam már vezetéknévként használva.
2021. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
37%

16!


A női név mint vezetéknév nem ugyanaz, mint a női vezetéknév. A női vezetéknév azt jelenti, csak nő viseli.

2021. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett a keresztneved?

Bianka :)


Voltak-e olyan nevek, amelyek felmerültek, és majdnem megkaptad őket?

Igen, apukám Magdolnát akart dédmamám után, de szerencsére anya nem engedte :D


Szereted-e a nevet amit végül kaptál?

Elvagyok vele, bár nem nagy kedvenc, pláne egybe kimondva.


Szeretnél-e esetleg másik nevet, megváltoztatnád-e és ha igen, mire?

Már nem változtatnám meg, és egyébként se lenne ötletem, hogy mire :D

2021. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!