Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a neved? Mi lett majdnem?...

Mi a neved? Mi lett majdnem? Örülsz, hogy ez lett? Változtatnál rajta?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált nevek témakörben.


Mi lett a keresztneved?

Voltak-e olyan nevek, amelyek felmerültek, és majdnem megkaptad őket?

Szereted-e a nevet amit végül kaptál?

Szeretnél-e esetleg másik nevet, megváltoztatnád-e és ha igen, mire?


Kezdek hogy lássátok, miről van szó.


Kamilla lettem, ami akkoriban, mikor születtem (1987) ritka név volt.

A nagyszülők a Helga és Erzsébet neveket erőltették volna.

Örülök, hogy végül Kamilla lettem. Talán még a Helgával tudtam volna azonosulni, az Erzsébettel semmiképp.

Nem változtatnám meg a nevem. Volt idő, mikor túlságosan lányosnak éreztem, és jobban örültem volna valamilyen kevésbé dallamos névnek, de megbékéltem vele és szeretem.



2021. szept. 28. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

Csenge lettem

Ha fiúnak születtem volna, Bulcsú lennék.

Régen nagyon utáltam, mert állandóan mindenki gúnyneveket és hülye beceneveket aggat rám, de most már annyira nem érdekel.

Kicsit gyerekesnek és komolytalannak érzem, nem segít azon, hogy sokkal fiatalabbnak nézek ki a tényleges koromnál.

Nem hiszem, hogy megváltoztatnám, a vezetéknevemet inkább.

2021. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
88%

22!


Az utóneved a Judit és a Boglárka. Mindkettő utónév, vagy köznyelven szólva keresztnév. A Boglárka a második utóneved vagy második keresztneved.

2021. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
94%
Én Márta vagyok. Hogy szertem-e? Hááát, nem, egyáltalán nem. Őszintén szólva el sem tudom kepzelni, hogy a szüleim miért pont ezt a nevet adtak nekem. Ha nekem lanyom lenne, biztosan nem "vertem" volna meg egy ilyen komoly, kemény névvel. Biztosan lágyabb, dallamosabb, nőiesebb nevet valasztottam volna. Most, a 3. x-ben már "hozzákomolyodtam" a nevemhez, elfogadtam, már nem valtoztatnám meg. De egy tizen-huszon éves lányhoz egyaltalán nem illik egy ilyen kemény név. Sokszor éreztem tehernek. Július 29-én van Márta nap, ugyanaz van Flóra is. Minden évben aznap eszembe jut, hogy bárcsak lennék inkább Flóra. Sokkal jobban illene hozzám.
2021. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%
Judit lettem. Klaudia lettem volna csak édesanyám elfelejtette a szülőszobán és ez ugrott be neki először. Így az ő nevét vittem tovább, ahogy ő is az édesanyja nevét.
2021. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%

Én Szabina vagyok. A másik, amin a szüleim gondolkodtak, az a Patrícia volt, de valamiért inkább a Szabina maradt. :) Nincs vele gondom, nem változtatnám meg.

Ha egyszer nekem lányom lesz, akkor Réka vagy Zsófia lesz, ezek tetszenek a legjobban.

2021. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
93%

A szüleim fiút vártak, Edvárd lettem volna. Tetszett volna, de lány lettem. Sajnos így Niki lettem, ami számomra egy taszító név. Abban az évben sok Nikit anyakönyveztek, a suliban voltunk vagy hárman, négyen, tehát nem volt már olyan ritka név. Én mindig utáltam.

Hozzám inkább illene egy Emma, Nóra, Róza, Natália, de ezek nem voltak divatnevek akkoriban.

2021. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
44%

Mi a fészkes fene bajod van, 58%-os?

Az Esztert leszámítva mindenkit lepontoztál.

2021. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy butaságot kérdezek, itt mindenki ugyanazt a pontozást látja amit én?
2021. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
Annamária vagyok, régebben nem szerettem, most már igen; még a Szimonetta merült volna fel; nekem az jobban tetszik, fiatalosabb, üdébb, energikusabb név Annamáriánál. Amúgy szóval régebben öregesnek találtam a nevemet , de viszont amúgy szerintem tökre egyedi. Ja és mára már megszerettem; már nagyon jó névnek tartom, és most már tehát imádom !! :)
2021. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%

Patrícia vagyok

A másik név a Dominika lett volna.


Mindkettő tetszik, nem változtatnám meg. Ha fiú lettem volna akkor Patrik, na az nem tetszik.


Viszont a legkisebb húgomnak Dominika lett a második neve, másik tesómmal választottuk neki.:D

2021. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!