Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a neved? Mi lett majdnem?...

Mi a neved? Mi lett majdnem? Örülsz, hogy ez lett? Változtatnál rajta?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált nevek témakörben.


Mi lett a keresztneved?

Voltak-e olyan nevek, amelyek felmerültek, és majdnem megkaptad őket?

Szereted-e a nevet amit végül kaptál?

Szeretnél-e esetleg másik nevet, megváltoztatnád-e és ha igen, mire?


Kezdek hogy lássátok, miről van szó.


Kamilla lettem, ami akkoriban, mikor születtem (1987) ritka név volt.

A nagyszülők a Helga és Erzsébet neveket erőltették volna.

Örülök, hogy végül Kamilla lettem. Talán még a Helgával tudtam volna azonosulni, az Erzsébettel semmiképp.

Nem változtatnám meg a nevem. Volt idő, mikor túlságosan lányosnak éreztem, és jobban örültem volna valamilyen kevésbé dallamos névnek, de megbékéltem vele és szeretem.



2021. szept. 28. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Arnoldnak nevezett el anyám. Faterom kivonta magát a névválasztásból (is), mert ő nem is akarta, hogy megszülessek, persze aztán az egoizmusa és nárcizmusa itt is befigyelt és kitalálta, hogy kapjam meg az ő nevét (Gyula). Szerencsére anyám nem engedte sem első, sem második névként.


Másik esélyes fiúnévről nem tudok, azt tudom, hogy Andrea lennék lányként.


Mikor-hogy' állok a nevemhez. Van, hogy nincs vele bajom, míg máskor nyominak érzem, ráadásul épp' elég olyan dolog van az életemben, amik miatt nem tudok elvegyülni a tömegben, pedig szeretnék és ez a ritka név megintcsak nem támogatja. 😆 Vagy egyből megjegyzik a ritkasága miatt, vagy pont azért keresztelnek át rendszeresen Andorra, Rolandra, vagy Armandra, mert ezek is hamarabb jutnak az emberek eszébe, mint a nevem. Ez végülis nem zavar, az már inkább, hogy állandóan elsütik a Hé, Arnold!, meg a 'Svájcinéger' dumát, ami eleinte még vicces volt, de sokadszorra már marhára unalmas, pedig van humorom.


Nem tervezem megváltoztatni, mert ez a név már 30 éve hozzám tartozik, meg a környezetemet ismerve úgysem szoknának át másik megszólításra. Ha én választhattam volna, akkor viszont normális, hétköznapi nevem lenne, pl. András, Gábor, Péter, Dávid, vagy Dániel, mert ezek tetszenek.

2021. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%

Réka vagyok.


Nem volt másik név, vagyis én nem tudok róla. De ha fiú lettem volna, akkor Péter lennék.


Semleges, nem utálom, de nem is szeretem kifejezetten.


Nem változtatnék rajta.

2021. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

az én nevem blanka.

anyukám kedvenc női neve világéletében az adél volt, így mai napig nem tudom miért a húgomat hívják így, hiszen én vagyok az idősebb és nyilván nem az volt a probléma, hogy apukámnak nem tetszett, ha testvéremet így keresztelték el.

(ha fiú lettem volna, bálint nevet kaptam volna)

mindenesetre örülök, hogy blanka vagyok, úgy érzem illik hozzám és tudok vele azonosulni. tetszik, hogy nem a legnagyobb tucatnév és nincs olyan problémám, hogy vagy négyen is vagyunk az osztályban ugyanezzel a névvel, de mégis gyakori eléggé, hogy ne nézzenek rám furán, amikor bemutatkozok.

nem változtatnám meg.

2021. szept. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
81%

Mi lett a keresztneved? Emily.

Igen,itt M.o.


Voltak-e olyan nevek, amelyek felmerültek, és majdnem megkaptad őket? Zoé



Szereted-e a nevet amit végül kaptál? Hát alapvetően nem lenne bajom vele de akárhova megyek mindig Emília vagyok amit nagyon utálok,szerintem borzasztó bév(bocsanat Emíliák,nekem nagyon nem tetszik)



Szeretnél-e esetleg másik nevet, megváltoztatnád-e és ha igen, mire? Hát bem is tudom.

Kiszeretnék költözni Angliába ha nagykorú leszek,és ugye ott elég gyakori az Emily név.

A barátnőim Jane-nak hívnak egy előadás miatt(én játszottam Jane-t)

Ez a név egyébként tetszik,de nem biztos,hogy megváltoztatnám

2021. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, itthon legfeljebb Emili-ként lehetsz anyakönyveztetve.
2021. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
59%
Burszli vagyok, jó ez a név de anyám boykát akart vagy lorenzót. Burszli keményebb boykánál szal jó ez távesz sáválé
2021. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
100%

Átírta a teló,Emíli

Csak szoktam egy Emily nevű színésznőre keresni és átírja:(

2021. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

* Emili nem Emíli

Mindent átír.

Multkor volt egy adás-vétlem és irtam,hogy (barátnőm) Krisztina megy a Templom utca sarokra.

Erre átírta

Krisztus megy a templomba

Nem teljesen értette a nő hogy miről van szó

2021. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
88%
Én is elírtam, Bruszli vagyok
2021. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%

Laura a nevem, szeretem, elégedett vagyok vele. Az én korosztályomban (90-es évek) még nem volt túl gyakori, a környezetemben egyáltalán nem. Most már az elmúlt 10-15 évben gyakoribb, ha fiatalabb lennék, valószínű zavarna. Amúgy nagyon jó választásnak gondolom, kedvelem a nemzetközi neveket. Mivel a vezetéknevem "nagyon magyar" (tele olyan hangokkal, amit külföldön nem ismernek), örülök, hogy legalább a keresztnevem nem okoz sehol sem problémát.

Érdekes amúgy, hogy amik még felmerültek, nagyrészt mind tetszenek, és kb. ugyanezek a nevek merültek fel nálunk is lánynévként (az első három): Klára, Emília, Lívia, Diána, Szonja

2021. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!