Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történhet a lányommal?

Mi történhet a lányommal?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves,most kezdi a 12.osztályt.Kb 3 hete kezdtük el neki emlegetni az iskolát.Alapból nagyon mosolygós lány,mindenen nevet.Ha meghallotta az iskola szót,belázasodott,rosszkedve lett,az arca tűz piros lett.Ahogy közeledett az iskola egyre rosszabbul lett,de csak ha az iskoláról beszéltünk.Ismerem annyira,hogy nem tetette a rosszullétet,és a lázmérőnk is jól működik.Tegnap este 40 fokos láza lett miután bevásároltunk az iskolába.Az orvos azt mondta,nem tudja mitől lázas,mert nem influenzás és nem beteg.Ma hajnali 4-től hányt és hasmenése volt,az arca tűzforró és nagyon meleg volt,így iskolába se tudott menni.(A lányom nem hisztis,szóval biztos vagyok benne hogy nem teteti.)


Pszichésen retteg az iskolától?

Találkozott már valaki ilyennel?


2010. szept. 1. 14:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
23%

Ezek a tünetek tipikusan az Iskola-Undoritiszre utalnak.


szerintem is teljes kivizsgálásra van szüksége a kórházban, végbéltükrözéssel együtt, hogy elmenjen a kedve a lógástól

2010. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
74%
Nem olvastam végig az összes kommentárt, de szerintem személyiségzavara lehet.. lehet kezelni, de sosem fog ebből kijönni. Nem lehet egy társasági lény, legalábbis az iskolai bezártságot (már) nem bírja. Szerintem ezt az egy évet kibírja, ha kell fél lábon is. (Ha nem 5 évf. osztályba jár) De akkor sincs már 4 éve, vagy épp 8 ált. iskolai éve... De ha ennyire gázos, és veszélyezteti az érettségijét (ha idén végez), akkor menjen el esti gimnáziumba, oda csak heti 2-3 alkalommal kell felnőtt emberek közé bejárnia. Egyik ismerősöm is ugyanezzel a dologgal küzdött, 10. évfolyam második félévétől nem járt be iskolába, egészen 12. első félévig. Végül leérettségizett a saját osztályával, idő közben behozta lemaradását, magántanárhoz járt (problémája miatt ingyen, de csak ha orvosilag indokolt), illetve az iskolájának annyira közvetlennek és segítőkésznek kell lennie, hogy mindezt támogatással meg lehessen oldani. (De ilyen iskola elég kevés van, de próbálkozni lehet...hátha az övé is ilyen.)
2010. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. Nekem nincsenek ilyen bajaim, de már ez az egy nap sok volt abból a sok bunkó állatból, akikkel egy osztályba járok.
2010. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem visszaesett a szociofóbiába. Nekem is megy a hasam, fáj a fejem illetve görcsöl a gyomrom ha a sulira gondolok vagy ha megyek be, ez főként az osztálytársak illetve a környezet miatt van. szívesen segítenék de néha még magamat sem tudom kordában tartani..
2010. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
79%

Jézusom!csak pár kommentet olvastam el ... de köszi vannak itt olyan okos emberek,hogy csak na-(

Kedves szülő!sajna bár nem iskolás vagyok de magamra ismertem ...

NAGYON FONTOS!Valaki a családból akiben a lányzó megbizik nem 100%ig hanem 200%ig, vagy a leányzó barátnője de feltétlen olyan személy akiben megbízik a gyermek beszéljen vele!Lehet,hogy a lányka maga sem érti mi történik-Az én meglátásom is az hogy pánikbeteg,ami nagyon szomorú hiszen jelenleg ezt a betegséget a szakorvosokon és a betegeken kivül nem feltétlen ismerik el,fel.gyakran hisztinek titulálják!NEM SZABAD!!!!!!mert én szinte belerokkantam,hogy sosem hittek nekem meg folyton azt mondogatták,hogy hagyjam abba a hisztit ...

A másik verzió,hogy valamilyen inzultus érte a kislányt a suliban amit nem mer elmondani otthon.Ha anyukával jóban van a kislány neki kellene elbeszélgetni vele és ajánlani tudom még a kineziológust én is hozzá járok!sok sikert,türelmet és kitartást!

2010. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez lelki eredetű, vagyis pszichoszomatikus. Tehát a szó szoros értelmében "tetteti" de nem úgy, ahogy gondolod. Nagyon fél valamiért az iskolától és szorong és a szervezete így jelez.

Ha az előző tanévben nem volt semmi baja, akkor vagy valami történt vele, vagy visszatért a fóbiája. Első körben beszélgess el vele, hogy miért van "rosszul" a sulitól, történt-e vele vmi előző évben.

Írtad hogy júniusban volt pszichológusnál, azóta elvileg meggyógyult. Próbáld megfigyelni, hogy egyébként mennyire szívesen megy emberek közé. Mennyire hajlandó kimenni az utcára, bevásárló központba, oda ahol sok ember van?


Szerintem az utóbbiról (fóbia) van szó, de persze nem vagyok se orvos, sem nem vagyok a helyetekben! Viszont ha tényleg erről van szó, szerintem a pszichológus nem sokat ér! Ezzel kapcsolatban tudok adni egy tanácsot is! A kineziológia nagyon hasznos az ilyen súlyos fóbiákra, nézz utána neten! Tapasztalatból mondom, nekem rovvarfóbiám volt, ami gimiben annyira súlyossá vált, hogy már nem tudtam normálisan élni az életemet, az utcára is alig mertem kimenni mikor eljött a tavasz! Jártam kineziológushoz és bátran állítom, hogy visszakaptam a normális életemet! (Akinek volt valaha fóbiája, tudja mennyire meg tudja keseríteni az embe életét!)

Ha érdekel a dolog, nyugodtan írj priviben és tudok ajánlani egy nagyon kedves hölgyet!


Remélem tudtam valamit segíteni!

2010. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy ismerősöm pont ilyen tüneteket mutatott suli kezdés előtt.nála is azt hitték először, h hiszti, aztán kiderült,h pánik beteg mégpedig azért, mert az egyik tanár nagyon rászállt(pedig jó tanuló volt.lehet, h ez szúrta a tanár szemét....).ő meg szegény olyan lelkis volt, lázas lett, meg beteg.iskola váltás lett a vége.
2010. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

15.14es


vagy nem tudsz olvasni, mert ez egyértelműen nem lógás, vagy csak szimplán egy tájékozatlan p... vagy

2010. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy gáz van.Lehet hogy kiújult a betegsége.Történt vele valami ami miatt nem akar menni,bántották,félelem,csalódás,esetleg valami cikis helyzetbe került és most lehet hogy mutogatni fognak rá.Gyorsan derítsd ki nehogy nagyobb baj legyen.
2010. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
89%
nekem volt egy barátnőm, aki minden egyes vizsga előtt hányt,és s z a r u l volt.
2010. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!