Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történhet a lányommal?

Mi történhet a lányommal?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves,most kezdi a 12.osztályt.Kb 3 hete kezdtük el neki emlegetni az iskolát.Alapból nagyon mosolygós lány,mindenen nevet.Ha meghallotta az iskola szót,belázasodott,rosszkedve lett,az arca tűz piros lett.Ahogy közeledett az iskola egyre rosszabbul lett,de csak ha az iskoláról beszéltünk.Ismerem annyira,hogy nem tetette a rosszullétet,és a lázmérőnk is jól működik.Tegnap este 40 fokos láza lett miután bevásároltunk az iskolába.Az orvos azt mondta,nem tudja mitől lázas,mert nem influenzás és nem beteg.Ma hajnali 4-től hányt és hasmenése volt,az arca tűzforró és nagyon meleg volt,így iskolába se tudott menni.(A lányom nem hisztis,szóval biztos vagyok benne hogy nem teteti.)


Pszichésen retteg az iskolától?

Találkozott már valaki ilyennel?


2010. szept. 1. 14:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%
Vszínű h lelki eredetű a dolog. De az idei sulikezdéstől többen féltek és jóval többen vannak feszültek mint tavaly.
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
talán a suliban történt vele valami amit nem mesélt el..valaki megbántotta vagy valami megrázó történt vele amin nem tette túl magát és elnyomta az érzéseit..az ilyenekböl kialakulhatnak fizikai tünetek is..:S
2010. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
14:49! Ezt én is észrevettem, de szerinted ez miért van? Mi van a levegőben?
2010. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Velem is hasonló a helyzet.

Én is elég rosszúl érzem magam, görcsöl a hasam..,szédülök,gyomoridegem van.

Egyszerűen nem szeretem az iskolát. ÉS főleg az osztályomat nem:S De mivel muszáj bemennem, ezért le kell mindig küzdenem. Így valamivel jobb, de mindig rám törnek az érzések.:/ Talán ez azért is van mert én is olyan bezárkózott, visszahúzodó,csendes típus vagyok..

Szerintem beszélgessetek el Vele! Lehet, hogy jót fog tenni.Sok sikert

18,l

2010. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
77 %-os 14:49-re gondoltam.
2010. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván a szükséges előkészületek miatt került szóba 3 hete az iskola, tudod, tankönyvvásárlás, füzetek, stb.



Igen, létezik ilyen, én is ilyen voltam, beteg is, nem tudtak a kórházban kikezelni egy tüdőbetegségből, csak nagy nehezen, tanév végére.

Bár én azt az iskolát utáltam.

Pszichológus, és iskolaváltás, persze jobb, ha rájöttök, mi okozza az ilyen fokú belső ellenkezését, ellenérzését.


Nekem pikkelysömöröm is lett később hasonló okokból.


Ha más nem, ahogy nálam is annó, a magántanulói státusz segíthet, amikor csak vizsgázni kell bemenni félévkor és év végén, valamint ha bármikor szeretne, órára is mehet.


Én kb sosem mentem órákra, csak vizsgákra, nagyon jó eredményeim lettek, és majdnem kitűnő érettségivel zártam a gimnáziumot, annak ellenére, hogy az utolsó években gyakorlatilag nem jártam, így nekem jobb volt pszichésen, nem mert lusta voltam, vagy ilyesmi, van ilyen, hogy valaki nem bírja azt a közeget, rendszert, nem mondom, hogy ez jó, és ne próbáljuk megoldani, tenni ellene, de nálam ez lett a jó és bevált megoldás.


Majd jelezz, mire jutottatok.


u.i.: Szerintem, és saját tapasztalataim alapján is, nem "csakúgyból" gondolom, többet ér egy fiatal testi-lelki épsége, egészsége, hogy egész, normális emberként kerüljön a nagyvilágba, mint bármilyen norma, vagy a szokásos formák...



Ha gondolod, privátban írj, és szívesen beszélgetek még Veletek ezekről, a tapasztalataimról.

2010. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezekszerint nem gyógyult meg teljesen és ez pszichés dolog nála. Énis rettegtem a sulitól de nálam 1-2óra alatt elmúlt és örömmel mentem be a barátokhoz.
2010. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fél attól, ami rá vár: szalagavató, érettségi, felvételi. Velem ugyanez volt.
2010. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
48%

én nekem van egy sejtésem, h miért fosik mindenki: facebook

minden klub avval van tele, h a tök.m kivan a sulival, meg h szar az egész, meg mindenki ezt mondogatja

én is kivagyok, 3 napig beteg voltam most, hányinger 3 napig:S de én inkább azért féltem, mert tavaly szarul teljesítettem, és idén nagyon igyekszem.

a kérdéshez: biztos, h pszihikai jeleggű, van akinek a haja hulott ki:/

de ma bemetem suliba, és nemis volt vészes, újrá látni, azokat akikkel nemlógtam nyáron:)

2010. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha szociális fóbiája volt, akkor valószínű, hogy nem gyógyult meg teljesen (nem is tudom, hogy ebből lehet e, vagy visszatérő). Egész nyáron nem volt összezárva velük, ráadásul a középiskola egy olyan közösség, ahol gyakorlatilag rád vannak erőltetve a többiek, ha kell ha nem, velük vagy összezárva nap mint nap. Ráadásul aki érettebb, komolyabb gondolkodású, azt nem is találja meg a helyét a mai (tisztelet a kivételnek) dohányzó, piáló, bulizó menőzős társaságban. Szegény még nem látja a végét, de amint túl van az érettségin rájön, hogy saját maga irányítja az életét :)
2010. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!