Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a mondat, amit gyerekkor...

Mi az a mondat, amit gyerekkorodban leginkább utáltál hallani a szüleidtől?

Figyelt kérdés

2021. okt. 14. 14:10
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ..... , de persze ez a te döntésed.


Ha más volt a döntésem, természetesen hatalmas duzzogás következett.

2021. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a "majd meglátjuk" mondat az ami még mindig kiveri a biztosítékot. Ez egyet jelentett a nemmel. Akkor hallhattuk rendszerint, ha szerettünk volna elmenni valahova, de a szüleink nem akartak elengedni oda.
2021. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
94%
Ebböl legalább 7-et megkaptam. De a kedvencem: a bezzeg az én időmben, az én koromban, meg az amíg az én kenyeremet eszed. Hátamon mászott a szőr ezektől. Hamar le is léptem.
2021. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
95%

"ne foglalkozz vele/velük", amikor beszámoltam nekik arról, hogy az iskolában a mentális betegség határáig baxtatott a tanárom és az osztálytársaim. Néha desszertnek még jött hozzá egy kis "bezzeg az xy-nak mennyivel rosszabb, és ő mégsem hisztizik". Számomra ez a tanács egyenlő azzal, hogy "én személy szerint pont lexarom a problémád, úgyhogy te se vegyél róla tudomást, úgy egyszerűbb". Mondjuk arról nehéz lett volna nem tudomást venni, mikor féltéglával dobáltak, de mindegy is.


A másik pedig a "lány létedre ilyen koszban élsz/nem mosogatsz el/elnézed, hogy nő a gaz a kertben?", apám részéről. Mintha csak amiatt, hogy X kromoszómát adott nekem már az egyetlen dolgom az életben a házimunka lenne. Természetesen amellett, hogy kitűnően tanulok, sportolok, zenélek, különórákra járok. Végül is a lányoknak több, mint 24 órából áll a nap.

2021. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
93%
1-2t kaptam meg ezekből. De azok nem zavartak. Sokkal durvábbakat mondott nekem anyám, amiket csak most érek fel ésszel. Sosem tudnék ilyet mondani a saját gyerekemnek.
2021. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
93%

Épp hogy hazaértem suliból, erre anyukám : “ lecke van ? “ . Így kell megutáltatni a gyerekkel a tanulást.


Apukámtól ezt utáltam a legjobban : “ Azért. “ Normális kérdésre sokszor ilyen választ kaptam.

2021. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
92%

Hozom a fakanalat...

Persze soha nem kaptunk ki, csak fenyegetés volt, de úgy féltünk tőle 😀

2021. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem majdnem mind elhangzott.


Amit még nagyon utáltam az, "Xy meg tudja csinálni hiszti nélkül."


Aztán xy anyja fb-on odakommentelt a képe alá viccesen valami olyasmit "Hogy hiszti nélkül is mehetne a vásárlás is".

2021. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
89%
Apura és családjára célozva anyutól: Tiszta K...m..r fajta vagy. Fú, de utáltam.
2021. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
93%

Te szerencsétlen.

Ezt mind olyan megvetéssel és lenézéssel, hogy a mai napig sírhatnékom van tőle.

2021. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!