Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a mondat, amit gyerekkor...

Mi az a mondat, amit gyerekkorodban leginkább utáltál hallani a szüleidtől?

Figyelt kérdés

2021. okt. 14. 14:10
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
92%
Te csak egy lány vagy. Bár fiúnak születtél volna. Szüleim kínaiak, de Magyarországon nőttem fel.
2021. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem mondtak ilyeneket. Bár igazából szinte semmit sem.

Nagyon rideg tartásban neveltek az isten nyugosztalja őket.

2021. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
82%
kedves 21-es, annyira sajnálom:(
2021. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
91%

"Én a te korodban..." mondatot hallottam a legtöbbet és ezt is utálom a legjobban a mai napig is irritál. Elmagyaráztam már nekik hogy nézzenek már szét a mai világban alaposabban és hasonlítsák össze azzal ami akkor volt amikor Ők voltak 20 év körüliek. Amikor belátták hogy nem csak kifogás hanem van benne némi igazság azóta erről leszoktak.


"ÉN csak jót akarok neked..." Ez annyira nem zavart de ha sokszor teljesen értelmetlen dolgokkal álltak elő és ezzel a mondattal jöttek arra is iszonyatosan tudtam haragudni. Persze volt amiben igazat adtam nekik de volt amiben nem.



Amit a szavazásban nem láttam "Fiatal vagy még" mondat. Na ettől tudok legjobban a falnak menni.

2021. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
92%
"Most nem érek rá." Mindig amikor szerettem volna egy kicsit játszani, vagy hogy foglalkozzanak velem valamennyit. Itt is rideg tartás volt.
2021. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
81%
Ha leesel, még meg is verlek. Vagy: Felgyújtom a szobádat! (Mindig kupi volt nálam. Mai napig kupis vagyok).
2021. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
89%
Én is rideg tartásban voltam. Amikor anyám hazaért a munkából mindig nagy mosollyal, örömmel szaladtam elé, akkor az volt, hogy minek örülök, húzzak bőrt a fogamra. Amikor kotnyeleskedtem körülötte, akkor azt mondta, hogy ne bújjak a fenekébe. Más gyerekekkel nem igazán játszhattam, amikor panaszkodtam, hogy unatkozok azt mondta, hogy verjem a fejem a falba. Apám sokkal türelmesebb volt, jobban szeretett, csak állandóan részeg volt, és sokszor állat módjára viselkedett.
2021. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
85%
Egyiket se mondták soha szerencsére.
2021. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
87%

"Majd megtudod..." mondatot jelöltem, mert ezt rendszeresen mondta anyám, mindig akkor, amikor a saját sikertelenségével lett volna kénytelen szembesülni. Felnőttként is gyűlölöm ezt a mondatot, mintha szándékosan rossz életet, szenvedést kívánna nekem, mert neki az van. (pl. "Majd megtudod, ha te is egyedül nevelsz gyereket, mert a hülye apja elhagyott")


Ritkábban mondta a "bezzeg-et" is, mindig valami ismerős gyerek volt az aktuális etalon. Azóta az összes ilyen bezzeg gyereket felülmúltam eredményeimben, ennek ellenére semmi önbecsülésem. Na vajon miért?

2021. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
85%
"Majd lesz valahogy.."
2021. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!