Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek az...

Mi értelme van ennek az egymás nevét felveszegetjük őrületnek?

Figyelt kérdés
Szóval Kovács Piroska meg Tóth János össze házasodik, lesz Tóth-Kovács János. A gyerekük lesz Tóth-Kovács Péter. Aki egyszer összeházasodik Asztalos Marikával és lesz Tóth-Kovács-Asztalos Péter, és ez majd megy a végtelenségig? Mi értelme van ennek az őrületnek?
2021. nov. 18. 10:24
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
89%
Én a mai világban eleve a névvfelvételt nem értem. Mindenki egy önálló ember manapság, nem függ senki senkitől, a gyereknek a nevét persze ki kell találni. Amúgy, ha Tóth-Kovács házasságot köt Asztalossal, akkor eldöntik, hogy Tóth-Asztalos, Kovács-Asztalos (vagy fordítva), vagy csak egyszerűen Tóth, stb. szóval mi legyen, de 2 tagnál több nem lehet. Gyerekként a temetőben nagyon szomorúnak éreztem, hogy valakinek csak az van a sírfeliratában, hogy Kiss Béláné, és azt sem tudjuk, mi volt az eredeti neve, a saját neve, mert hát a barátai sem Kiss Bélánénak hívták, hanem mondjuk Editnek. Anyukám is elvált, utálják egymást, de megtartotta az apám nevét, és mindig mondogatjuk neki, hogy minek, ő meg erre azt mondja, hogy lássák, hogy férjnél volt. Nem tudom, ez a régi világban biztos valami státuszérzést kelthetett, a franc tudja. Szerintem az a legtisztább, ha mindenki a saját nevét tartja meg, de nyilván ebben a vélemény nagyon eltérő.
2021. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
88%
Még mindig jobb mint valakit Kovács Bélánénak hívnak először is nem tudod mi a neve másodszor meg olyan mintha onnantól a Kovács Béla tulajdona lenne
2021. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
74%
#12 vagyok a vége lemaradt én annó felajánlottam az asszonynak hogy a gyerekek mindkettőnk nevét viseljék hiszen ugyan annyi köze van hozzá mint nekem de nem akarta
2021. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
81%

Neki tetszó vezetéknevet tartja meg plusz a házastárs egyik vezetéknevét. Nem lesz 20 vezetékneve...

Amúgy meg az lenne a tiszta ha mindenki a saját nevét megtartaná, a gyerek meg az anya vezetéknevét kapná. Váláskor úgyis az ő nyakán marad.

2021. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem :) Mi mindketten megtartottuk a saját nevünket. Semmi bonyodalom. És persze én azt sem tudtam volna elképzelni, hogy egyszer csak máshogy hívjanak, mint egész addigi életemben.
2021. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
78%
Az én kedvencem a "Kovács Elemérné Kiss Annabella" jellegű nevek. Öröm lehet leírni :) Főleg, hosszabb és bonyolultabb vezetéknevekkel.
2021. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
87%
Na, te sem brazil szappanoperákon nőttél fel. :D Megnyugodhatsz, csak két tagú lehet a vezetéknév. :) Amúgy, ez még mindig jobb, mint azok a szerencsétlen nők, akiket Kálmánnének hívnak.
2021. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
87%

16

Megfűszerezve dr-dr-al, volt benne részem amikor még kézzel töltöttünk ki nyomtatványokat a toporgó ügyfél előtt akár 3-4 pld-ban is.

Ráadásul fiatal nő volt, tehát nem a korszellem erőltette rá, így érezte teljesnek valamiért önmagát.

2021. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim válasza:
83%
Én ezt csak modoroskodásnak tartom. Nem vagyunk még házasok, de 3,5 év után már érik a dolog. Eszem ágában sincs erőltetni, meg a csajom se vesződjön ezzel. Gyerekben még bőven nem gondolkodunk, de ez a névfelvétel számunkra nonszensz.
2021. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
en is fel fogom venni a parom nevet. nekem igy jo. masnak meg mashogy. mindenki ugy csinaja ahogy neki megfelelo, ne ugy ahogy mas raerolteti
2021. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!