Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kivédeni a "hogy...

Hogyan lehet kivédeni a "hogy állsz a szerelemmel" típusú kérdéseket családi összejöveteleken?

Figyelt kérdés

Az én családom sajnos nagyon prűd és nem téma hogy nekem mi van a magánéletemben, mivel szerencsétlenek képtelenek helyén kezelni, vagy feldolgozni a témakört. Sosem láttak még nővel engem pedig volt jópár barátnőm.


32 vagyok már úgyhogy egyre gyakoribb lesz a házasság kérdése, komolyan, mintha kezdenék elhervadni. Én nem az a fajta ember vagyok aki 20on pár évesen befekszik a koporsóba, mert onnantól már egy centit sem fejlődik, csak inkább visszafelé.


Apám jómódú testvérénél szoktunk karácsonyozni, és neki a felesége egy dáma aki nagyon tudja hogy mivel kinek hogyan lehet odaszúrni úgy hogy közben mosolyog, mert tudja, hogy arcvesztés nélkül nem lehet visszapofázni neki.


Viszont én érzem magam annyira intelligensnek, hogy ezt az érzelmi játszmát agyból kitaláljam és megnyerjem (mivel sajnos érzelmekben nem vagyok olyan jó)


Nagyon jól tudja a vénasszony, hogy ez nálunk ciki téma, ráadásul mivel én nem vagyok egy klasszikusan jóképű valaki, ezért tudja hogy nekem ezzel problémáim lehetnek (mivel általánosít). És minden áron zavarba próbálnak hozni és közben vigyorog.


És én mit mondhatnék neki, először is SEMMI köze hozzá, és amúgy is nálunk még a saját apámnak és anyámnak sincsen hozzá semmi köze. De sajnos ez esetben én egy xar alak lennék.


Nekik van két gyerekük, az egyik jóképű aranygyerek, aki mégis csak úgy tudott megházasodni 36 évesen, hogy rátelepedett egy aranyásó, és az anyjáék pénzelik még mindig.


Meg van egy lánya, aki 46 évesen hajadon maradt, mert ugye 0 nőiesség van benne, aztán mégis várja a csodát. Ráadásul 2 éve otthagyta a pesti lakását és munkáját és az anyjáékhoz visszaköltözött (értsd: vettek neki a szomszéd utcában egy saját lakást, meg utána egy jobbat, mert az elsőben depressziós lett)


És ha az ő gyerekeire szegeznénk kellemetlen kérdéseket, akkor menne a szemöldök ráncolás meg az övön aluli visszatámadás.


Valahogy azt akarom velük megértetni, hogy én nem abban a dimenzióban élek, ahol ők, akik tele vannak pénzzel de mégis állandóan azon pörögnek, hogy ők mit nem engedhetnek meg maguknak.


Ráadásul nagyon is fáj nekik hogy én egyedül, saját erőmből vittem valamire (nemzetközileg elismert szakember vagyok a szakmámban), az ő gyerekeik meg csak a családi pénzből létezgetnek. Egyik gyerekük sem tudott önállóan karriert építeni, csak a pénzt költeni.


És én csak egyszer kellene hogy olyat dobjak vissza erre a barátnős kérdésre, hogy onnantól meggondolják hogy még egyszer kóstolgassanak.


2021. dec. 4. 13:40
 111/133 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván közel az ötvenhez nem egy húszéveshez kell hasonlítani külsőre. Egyébként meg nagyon kevés párkapcsolat lenne, ha a jól kinézők találnának csak maguknak valakit.
2021. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/133 anonim ***** válasza:
100%

Amugy kérdezo nem azert de vannak akik nem bantottak megis szoval bantogattad oket es ismeretlenul írtad le oket es mégcsak lelkiismeret furdalasod sincs hanem tovabb lapozva hadakozol a tobbiekkel mikozben olyanokat is bantottal akik nem bantottak teged.


De ha elfogadsz egy jo tanacsot ne versengj, ne taktikazz, ne bantsd a rokonod aki nem bantott soha nem tudhato milyen komoly okok vannak a szinglisege mogott pl. Eltitkolt komoly betegseg es emiatt nem vallalt kapcsolatot sem csaladot lsd. keanu reeves kishuga jol tudom o is szingli de egy gyonyoru no de nagyon sullyos betegseggel.


Szoval a tanacsom jarvanyra hivatkozva mond le a karacsonyi csaladi vacsit.

2021. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/133 A kérdező kommentje:

a fiu meg kb 20 eves kora ota lakik kulon, szinten a varosban par utcanyira


az anyja 7 evig nem mehetett be a lakasba


a gazt villanyt vagy 4x kapcsoltak ki a gyereknel mert lusta volt befizetni a szamlakat, aztan az apja vette at a szamlafizetest


dolgozni nem dolgozott sosem, 30 evesen csinaltak neki egy kamu vallalkozast amit az apja tart egyben a gyerek csak otthonrol telefonon okoskodik bele


26 evesen mar azt mondta a gyerek (2007 korul) hogy neki 800 ezer kell a havi eletszinvonal fenntartasara


ugy h a lakhatasa ingyen van


es a kocsi fenntartasa is mert az apja fizet mindent


audi a3 volt a gyereknek akkor, mert elotte osszetort egy 140 loeros peugeot 206ot

2021. dec. 4. 16:46
 114/133 A kérdező kommentje:

aztan amikor ratelepedett egy 22 eves golddigger akkor gyorsan vettek egy 35 millios hazat, koltottek ra meg 10et hogy megfeleljen az igenyeknek es jott a kis unoka


akinek az ovi, kulonfoglalkozas stb mar 5 evesen is havi 200at veri


a feleseg nem dolgozik


az apukat meg az appjaek penzelik


kicsit irigylem

2021. dec. 4. 16:50
 115/133 anonim ***** válasza:
100%

OPNI-riadó! S.O.S!


:)

2021. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/133 anonim ***** válasza:
100%
Ecsém kérdező, de betegek vagytok...
2021. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/133 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor leírtam itt az oldalon. Ilyen helyzetben (meg a gyerekvállalást firtató kérdéseknél is), az önironikus beszólogatás jön be. Nyilván ehhez kell önkritika, meg humor is. Meg ismerni kell a közeget annyira, hogy tudd meddig lehet elmenni. De nekem ez annyira bevált, hogy így leszámítva a nagyon öreg nagyszülőket (akik mentálisan sajnos már nem túl frissek), mindenkit el lehet hallgattatni nagyon jól
2021. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/133 A kérdező kommentje:
jóóó de hát igy azért tudják hogy nekik van igazuk, mivel abból indulnak ki hogy nekem problémáim vannak a csajozással, és ha elbagatelizálom akkor ők nyernek
2021. dec. 4. 18:10
 119/133 anonim ***** válasza:
100%

#118: De mégis mit nyernek? Lúzernek gondolnak így is, úgy is. Olyan személlyel szemben, akit a kérdésben leírtál nem tudsz bizonyítani. Vidd el a csajodat és akkor nem azért fog lúzernek tartani, mert nem tudsz csajozni, hanem mert szerinte nem elég jó a csajod.

Az iróniának pont az a lényege, hogy úgy talál be, amivel a másikat ki tudod billenteni a fölényes helyzetéből direktben megbántás, konfrontálódás nélkül.


#117

2021. dec. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/133 A kérdező kommentje:

az igazi megsemmisitő erejű lépés az lenne ha azzal tudnám beoltani őket hogy nekem legalább nem olyan csajom van aki csak egy málhás szamárnak néz


mivel az ő gyereküknek olyan nője van aki ugyan nem tette a sggét a 7-es bmw-be hanem neki csak merci jó...és igy hát vettek neki egy mercit.


Igen, a nem dolgozó, házimunkát nem végző, zsákfaluból felverődött 26 éves menyecskének.


Van egy másik favorizált srác is a rokonságban, aki szintén szép legény, csak éppen 3 állása van, hogy a 12 éves gyerekkel még mindig otthon hesszelő és nem dolgozó feleségét eltartsa.


És most ez a nő kitalálta hogy ő svájcban akar lakni, és a gyereket használva bemagyarázta hogy nekik KI KELL ODA MENNI és a férj mi mást tudott csinálni, otthagyta a magyar állásait (20+ éves állások), és irány svájc 1 szobás garzon, fűnyírás és hasonlók.


És a nő meg kitalálta hogy ő majd fagyit fog árulni svájcban és minden milyen idillikus lesz.


ÚR ISTEN.


ezek aztán a minta házasságok

2021. dec. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!