Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kivédeni a "hogy...

Hogyan lehet kivédeni a "hogy állsz a szerelemmel" típusú kérdéseket családi összejöveteleken?

Figyelt kérdés

Az én családom sajnos nagyon prűd és nem téma hogy nekem mi van a magánéletemben, mivel szerencsétlenek képtelenek helyén kezelni, vagy feldolgozni a témakört. Sosem láttak még nővel engem pedig volt jópár barátnőm.


32 vagyok már úgyhogy egyre gyakoribb lesz a házasság kérdése, komolyan, mintha kezdenék elhervadni. Én nem az a fajta ember vagyok aki 20on pár évesen befekszik a koporsóba, mert onnantól már egy centit sem fejlődik, csak inkább visszafelé.


Apám jómódú testvérénél szoktunk karácsonyozni, és neki a felesége egy dáma aki nagyon tudja hogy mivel kinek hogyan lehet odaszúrni úgy hogy közben mosolyog, mert tudja, hogy arcvesztés nélkül nem lehet visszapofázni neki.


Viszont én érzem magam annyira intelligensnek, hogy ezt az érzelmi játszmát agyból kitaláljam és megnyerjem (mivel sajnos érzelmekben nem vagyok olyan jó)


Nagyon jól tudja a vénasszony, hogy ez nálunk ciki téma, ráadásul mivel én nem vagyok egy klasszikusan jóképű valaki, ezért tudja hogy nekem ezzel problémáim lehetnek (mivel általánosít). És minden áron zavarba próbálnak hozni és közben vigyorog.


És én mit mondhatnék neki, először is SEMMI köze hozzá, és amúgy is nálunk még a saját apámnak és anyámnak sincsen hozzá semmi köze. De sajnos ez esetben én egy xar alak lennék.


Nekik van két gyerekük, az egyik jóképű aranygyerek, aki mégis csak úgy tudott megházasodni 36 évesen, hogy rátelepedett egy aranyásó, és az anyjáék pénzelik még mindig.


Meg van egy lánya, aki 46 évesen hajadon maradt, mert ugye 0 nőiesség van benne, aztán mégis várja a csodát. Ráadásul 2 éve otthagyta a pesti lakását és munkáját és az anyjáékhoz visszaköltözött (értsd: vettek neki a szomszéd utcában egy saját lakást, meg utána egy jobbat, mert az elsőben depressziós lett)


És ha az ő gyerekeire szegeznénk kellemetlen kérdéseket, akkor menne a szemöldök ráncolás meg az övön aluli visszatámadás.


Valahogy azt akarom velük megértetni, hogy én nem abban a dimenzióban élek, ahol ők, akik tele vannak pénzzel de mégis állandóan azon pörögnek, hogy ők mit nem engedhetnek meg maguknak.


Ráadásul nagyon is fáj nekik hogy én egyedül, saját erőmből vittem valamire (nemzetközileg elismert szakember vagyok a szakmámban), az ő gyerekeik meg csak a családi pénzből létezgetnek. Egyik gyerekük sem tudott önállóan karriert építeni, csak a pénzt költeni.


És én csak egyszer kellene hogy olyat dobjak vissza erre a barátnős kérdésre, hogy onnantól meggondolják hogy még egyszer kóstolgassanak.


2021. dec. 4. 13:40
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 anonim ***** válasza:
100%
Na, most már nem tudom eldönteni, hogy panaszkodsz, vagy dicsekszel. Unalmas lettél...
2021. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/133 A kérdező kommentje:

en csak tanacsokat vartam nem pellengereztetest


de hiaba a nagy altalanos allitolagos empatiaszint, megsem latom h barki el tudna kepzelni a helyzetet es arra reagalni

2021. dec. 4. 15:35
 73/133 A kérdező kommentje:

en nem dicsekszem csak leirom h tok alap dolgaim vannak, amit nem kellene irigyelni vagy szova tenni


de ugy latszik h ezek a dolgok itt mar dicsekvesnek jonnek le


bocsi en szoktam ugy erezni magam h a fasorba se vagyok a sok iphone 13 tulajdonos jol oltozott jo frizuraju fiatal mellett


biztosan sikeresebbek mint en

2021. dec. 4. 15:37
 74/133 anonim ***** válasza:
100%
De hazajársz ünnepekre a barátnőd nélkül? Milyen kapcsolat ez akkor?
2021. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/133 A kérdező kommentje:
szoktunk menni egxbkent egxszeru falusi emberekhez is rokonlatogatoba es ok legalabb tenyleg orulnek a rokonaiknak es nem csinaljak ezt az askalodast mint ezek a burzsoak
2021. dec. 4. 15:39
 76/133 A kérdező kommentje:

baratnom kulfoldi


neki semmit nem mond a karacsony, a mindenszentek, a husvet es tarsai


es nem is elek vele egyutt amugy sem

2021. dec. 4. 15:40
 77/133 A kérdező kommentje:
a "milyen kapcsolat ez" kerdesre meg nezd meg az itteni parkapcsolat kategoriat es helyezd el a statisztikaban
2021. dec. 4. 15:40
 78/133 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy akkor nincs komoly kapcsolatod.


Hát akkor ha legközelebb otthon leszel apád házában, akit ki nem állhatsz, és átjön a nagynénéd a középkorú sikertelen gyerekeivel, és megkérdezik szokás szerint, hogy hogy állsz a szerelemmel, akkor viselkedj úgy mint eddig. Esetleg bőgd el magad az asztalnál, vagy szaladj ki a szobából. Mert láthatólag maximum ennyire vagy képes.

2021. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 anonim ***** válasza:
100%

"a "milyen kapcsolat ez" kerdesre meg nezd meg az itteni parkapcsolat kategoriat es helyezd el a statisztikaban"


Jó, végül is fel lehet így is fogni az életet, hogy ha másnak sz@rabb az élete, akkor nem olyan nagy baj, ha az enyém csak f.os 🤣

2021. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/133 A kérdező kommentje:

jaj megyek is sirni h nekem nincs komoly kapcsolatom


bezzeg amikor az exem 6,5 evig egyutt volt tavkapcsolatban egy belga foszerral akkor az elete szerelme volt es a leheto legkomolyabb lelki kapcsolat...aztan a gyerek sorba megcsalta a csajt eveken at...de neki szabad volt


en meg csak fel evig laktam vele egyutt de az nem kapcsolat csak a szabadido kozos eltoltese


azt hiszed erdekel ez az alapszintu lejaratosdi? abszolut lepereg


de ki vagyok en h egy elet iskolaja phd tulajdonossal vitazzak ugyebar

2021. dec. 4. 15:51
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!