Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van az anyósomból! Ez...

Elegem van az anyósomból! Ez így jó? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyósom sajnos nemrég egyedül maradt,apósom meghalt. Eddig apósom dolgozott,anyósom meg segélyt kapott. Volt olyan hogy mi küldtünk neki haza pénzt,mert már nem volt neki mit enni. Nem az a gond,mert szívesen adtam mert volt miből! De egy pár hónapja már nagyon rosszul állunk anyagilag,ráadásul van egy pici babánk is. Pár utcányira lakunk egymástól és szabályszerűen hozzánk költözött,mostanában itt is alszik. Mondanom sem kel a rezsibe vagy a kajába nem ad semmit,néha vesz a gyereknek valamit és ennyi! Meg sem kérdezte hogy itt lakhat e,csak jött. Tökre természetes neki hogy eszik iszik mosdik nálunk. A

párommal egyre többet veszekszünk az anyagiak miatt.


2010. szept. 6. 10:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, ha azt akarja, hogy unokájának jusson enni-inni ruha stb, bírja ki míg nem álltok megint úgy, mint rég és menjen haza és SPÓROLJON! És ha hivatalosan férje volt az Apósod akkor jár neki özvegyi és abból nem egy embert ismetrek aki nem éhezik csak SPÓROL és megél. Mégha semmit sem is tud félretenni.
2010. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Fúú, nagyon sajnállak, az anyósokkal mindig csak a baj van. átérzem a helyzeted. Szerintem mindenképpen először a pároddal kellene ezt megbeszélned, döntsétek el közösen. valószínűleg anyósod nem szeretne egyedül maradni ezért is hurcolkodott át hozzátok. Ezzel így nem is lenne baj, hisz az ember társas lény, még be is segíthetne neked gyereknevelés, meg ilyenek. Mindenképpen sodord az eseményeket normális mederbe...mond meg anyósodnak, hogy nem bánod (! :D, jah persze))ha marad, de lássa be, hogy neki is részt kell vennie a család fenntartásában. ha nem konkrétan az anyagiakra gondolsz, de segíteni minimum. Nem tudom mennyi idős a pici, de mondjuk a nagyi otthon maradhatna a picivel, te meg visszamehetnél dolgozni, persze csak ha akarsz. Nem tudom a párodnak vannak e testvérei, megbeszélni velük, hogy ő az anyukájával "eltartási szerződést" köt, és így ti ellátjátok az anyját, és a tiétek lesz a házrész. Vagy eladni az anyós házát, és a pénzből egy kis házrészt kialakítani neki, a telketeken. Vagy eladni mindkét házat és így együtt egy nagyobba költözni, ahol mindenki elfér.

Elég sok lehetőség van, A legfontosabb szerintem, hogy ne hagyd elfajulni a dolgokat, még most tedd helyre az anyóst!!!

2010. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem, ez így nem jó, ha egyre többet veszekedtek, akkor a kérdésben már benne van ez a válasz is. Az más kérdés, hogy mit lehetne tenni. Szerintem elsőként a pároddal kellene dűlőre jutni, hiszen az ő anyjáról van szó.

Anyósod eddig hol lakott? Saját lakásban, vagy önkormányzatiban? Ha saját lakás, akkor mondjuk köthettek egy eltartási szerződést, ami legalább az anyagi kérdésekre megoldást nyújthat. Bár ahogy írtad, itt nem csak az anyagiakkal van gond.

Mindenképp a pároddal kéne közös nevezőre jutni először szerintem, hisz nem mindegy, hogy ő az anyja, vagy a saját családja érdekeit nézi elsősorban!

2010. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Most szerintem húzd be a kéziféket, és a pároddal is közöld, hogy ez így nem mehet tovább. Éreztesd az anyóssal, hogy ez így nem oké. Jöjjön rá, hogy ez nem egészséges! Meg a pofátlanság az pofátlanság, helyzete ide vagy oda, egy ideig toleráns az ember, de a te kapcsolatodnak sem tesz jót, hogyha nem állsz a sarkadra.
2010. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a pároddal a helyzetet finoman.Ő nagyobb ráhatással lesz az anyósodra!Szerintem eleve rengeteg problémát szül, ha több generáció lakik együtt egy háztartásban, de ráadásul még az anyósod hozzáállása már tényleg sok.Vagy marad és akkor beszáll a költségekbe vagy hazamegy és éli az életét.Ha én a gyerekeimhez költöznék, biztos eladnám a házamat és a pénzből mondjuk beszállnék a lakásuk felújításába.
2010. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképpen meg kell beszélnetek hármasban leülve, hogy mi is legyen! Adja el a házát ha van neki, és úgy segíten be a családi közösbe, valami megoldás kell, hogy legyen, bár nagyon pofátlan az anyósod úgy gondolom!
2010. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

Hmmm, erdekes. Egy anya el tud )koteles) eltartani 5 gyereket is ha kell, egyeduli gyerek vagy par testver nem tud eltartani egy anyat!

Mennyit ehet z anyosod? Biztos vigyazna gyerekedre, segitene a haztartasba, ha engedned vagy megkerned.

2010. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

ha csoró vagy, azért ne az anyósodat hibáztasd.

nélküle is az lennél

2010. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Anyósod nem kap özvegyi nyugdíjat apósod után?

Nem lehet, hogy azért van ott, mert nem akar egyedül lenni és nem azért, mert nincs pénze?

2010. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%
Ha a saját anyukád lenne ilyen helyzetben, nem lenne pénze és mit ennie, őt is kiraknád a házadból?
2010. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!