Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sokféle politikai álláspont...

Ha sokféle politikai álláspont ütközik egy családban, az garantálja az állandó veszekedéseket?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az intelligencia hiánya garantálja. Mi beszélgetünk politikáról, a legkülönbözőbb nézeteket valljuk, de nincs veszekedés.
2021. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%
Sajnos az esetek többségében pedig igen.
2021. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos igen. Nálunk volt olyan, hogy tetlegességig fajult a dolog. 😞
2021. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem maga a politika okozza, hanem az hogy az emberek nem tudják tiszteletben tartani még a saját rokonuk ellentétes nézőpontját. #1 jól írta. Intelligencia de minimum az elfogadás hiánya okozza ezt.
2021. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nem kell politizálni, pláne családon belül.
2021. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Volt férjemék minden egyes vasárnapi ebèdjén a politika volt a téma. Hiába azonosultam úgy amúgy a véleményükkel, de minden héten két órán át hallgatni az észosztást ex chatedra előadva, főleg, hogy még vita sem volt mert mindenki csak a másikat veregette hátba... Hát nem tudom.


Van, amikor azonos véleményen lévők között is kínszenvedés lesz a hangulat, de én pl tök szívesen elbeszélgetek teljesen más nézeteket valló emberekkel is úgy, hogy gyarapodok tőle és szerintem a vitapartnerem is.

2021. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Aki bunkó, és csak a saját igazát fújja, az azon is tud balhézni, hogy a borsófőzelék paprikás vagy nem. Nem kell ehhez politika.
2021. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha a saját családomban körülnézek, kizárólag azoknál okoz ez konfliktust, akik primitívek/alulműveltek.
2021. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem értettem, emberek, pláne családtagok, hogy tudnak ilyen hülyeségek miatt egymás torkának esni szóban vagy tetlegesen?
2021. dec. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos össze lehet veszni. Ahogy az 1es is írja nem kéne. Nalunk sajna az a helyzet hogy aposom meg sem hallgat. En sem vitazni akarok, de ugy gonodolom velemenyt lehetne mondani. Na mindegy ehhez 2 ember kell. Nem veszekszek vele. Csak ha pont szakmabeli kerdesrol osztja az eszt( mindenbe belekeveri a polotikat) akkor foleg elmondanam amit gondolok, vegul is azt tanultam.

Szóval en azt tartom gáznak hogy a masik velemenyet nem lehet figyelembe venni. Altalaban pont ezert keruljuk a temat. A ferjem miatt elvagyok. De nyilvan nem ez lenne a normalis.

2021. dec. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!