Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sokféle politikai álláspont...

Ha sokféle politikai álláspont ütközik egy családban, az garantálja az állandó veszekedéseket?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk 2002-ben volt durva. Akkor nagyon fel volt pörögve mindenki. Akkor bukott az első Orbán-kormány és jöttek a szocik. A keresztapám volt nagy “szoci”, holott korábban antikommunista volt. Ő nagyon nyomta ezt a szöveget, hogy most aztán milyen szuper lesz minden. Mi igyekeztünk kitérni előle ebben (én 19 éves voltam), de egyszer addig provokált, hogy beszóltam neki és faképnél hagytam. Nem volt amúgy durva, azt mondta, hogy milyen remek miniszterelnök lesz a Medgyessy Péter mert mittoménhány idegen nyelven beszél. Mondtam, hogy “kár, hogy magyarul nem tud” és otthagytam :) amúgy tényleg nem nagyon tudott értelmesen beszélni :) Utána volt egy kis örihari, de aztán mindeki belátta, hogy ez tök értelmetlen…aztán nem

is vesztünk többet össze politika miatt, keresztapám se hozta szóba.

2021. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, mert legtöbb esetbe nem logika az alapja a politikának, hanem érzelmek.
2021. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem apum és az én politikai álláspontom volt különböző hosszú évekig, viszont nálunk sosem volt vitatkozás, rossz hangulat, és mindig szívesen hallgattam, hogy ő miként vélekedik bizonyos dolgokról, jó volt látni egy másik szemszögből a világot. Mára már ugyanolyan a nézőpontunk, és az érdekes az, hogy nem ő miatta változtattam ezen. Nyilván az ember ahogy 'érik', úgy több dolgot lát/megért. Bár az is igaz, hogy én nagyon szívesen beszélgetek politikai dolgokról, illetve az apum is ilyen, de mindig türelmes, normális hangnemben tettük. :)


Egyébként az első válaszoló szerintem jól mondja: "Az intelligencia hiánya garantálja". Ha normális körülmények között megtudják beszélni a dolgokat, akkor szerintem semmiféle gond nem lehet.

2021. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyik kutya másik eb, ezért se értem azokat akik vérre menő harcot vívnak egymással politikai témában. Azok szoktak ennyire harcolni, akiknek egyébként az élete káosz, és kell valami, amivel a saját kudarcukat kivetíthetik másokra.
2021. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

11-es, valóban, az a 2002-es választás, mi is teljesen zizzentek voltunk. Arra emlékszem, hogy a szüleimnél felálltam az ebédlőasztaltól (szüleim voltak ott, férjem, én és a lányunk), fogtam a kocsikulcsot, és mondtam, hogy aki akar, jön velem haza, egy percig sem maradok. Előtte szépen kértem, hogy fejezzék be (szüleim és férjem. Én direkt kussoltam amúgy, holott véleményem nekem is volt).

Persze jött a férjem is a kislánnyal, nem akartak vonatozni nyilván. Azóta rokoni körben kuss van a politikáról, mert tudják, hogy bármikor újra megteszem.

Másképp nem ment.

2021. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Intelligens emberek családon belül kerülik a témát. Vagy, ha mégsem, akkor érvelnek, nem veszekszenek, ha nincs kompromisszum, ejtik a témát.
2022. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!