Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőknek, nagyszülőknek...

Szülőknek, nagyszülőknek mikor mondtátok el, hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok a családban, igaz, már 24 éves.

A családom gyerekként durván elkényeztetett, mindenki szemében én voltam a "kishercegnő". Amit akartam, az úgy volt.

Pl. ha a nagyszüleimnél aludtam, és reggelire tortát, süteményt akartam, akkor a tatám reggel 10-kor ment a kedvenc cukrászdámba. 7 éves koromban a nagybátyám Disneylandbe vitt, mert megkérdeztem, elvinne-e a szülinapomon. Más, ha valami nagyobb dolgot szeretett volna, arra várnia kellett karácsonyig, születésnapig. Én maximum kétszer kértem, és megkaptam.

De ahogy nőttem, ebből egyre több konfliktus volt, mert a tárgyak mellett sokat is foglalkoztak velem, ami egy idő után már sok volt nekem. Pl. 16-17 éves koromig szerettem, ha mindenhová autóval vittek, miután megcsináltam a jogsit, már egyedül szerettem volna menni. Vagy gyerekként, kiskamaszként sokat utaztam a nagyszüleimmel, később meg már inkább barátnőkkel, barátokkal mentem erre-arra, és nem arra vágytam, hogy a nyugdíjas nagyszüleimmel várost nézzek, vásárolgassak. Szóval nagyon nehezen fogadták el, hogy kezdtem felnőni/felnőttem.


Kb 4 éve megy a "na majd ha gyereked lesz" téma, meg hogy ők mennyire fogják majd szeretni, anyukám pl. azzal jön, hogy ő rögtön elmegy 4 órába dolgozni csak, és mindig ő lesz a gyerekemmel.

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, azóta még durvább ez az egész.


Az igazság pedig az, hogy mi nem szeretnénk gyereket.

Sem most, sem 5 év múlva, sem 20 év múlva. Ezért is zavaró ez, hogy minden nagyobb családi összejövetelen nálunk ez szóba jön, és megy a kérdezgetés, célozgatás. Eddig nyíltan nem beszéltünk erről másoknak, szerintem ez nagyon nagyon magánügy.


Mondtuk már, hogy egy ideig még biztosan nem, 10-15 év múlva maximum, erre hogy hát miért, minden feltétel adott, másnál már a 2. is úton van...

Tudom, hogy nagyon vágynak unokára, ezért sem mondtam még. De nem akarom, hogy minden összejövetel ekörül forogjon.


2021. dec. 15. 19:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Én például régebben konkrétan megmondtam a "mikorleszbarátnő, mikorleszunoka" mantrára, hogy "nézzétek, nekem a (random nevek következnek) Gyuri több mint barát, ha értitek" -így sose lesz. Nem is feszegették többé.


F

2021. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
21%
És a Gyuri tényleg betette?
2021. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem, én tettem be neki. ;)


...amúgy igen komoly pofával adtam elő a nagy semmit. Szegény Gyuri ha tudta volna, mire használom fel, klasszikusokkal szólva "taknyán tenyerölt" volna.

Ugyanis együtt hajtottuk a csajokat. De az tény, hogy mindig együtt lógtunk. :D

(#11)

2021. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekkorom óta tudják, hogy nem akarok gyereket, elfogadták, de titkon azért reménykednek szerintem. Viszont tiszteletben tartják.

Persze eleinte nem vették komolyan, meg a környezetem sem. Holott már hatévesen tudtam, hogy nem szeretnék gyereket, de mégis, mai napig győzköd róla pl főnököm. :D Pedig 33 vagyok, de még mindig mondogatják a rokonok, hogy majd meggondolom. :D

Nincs bajom a gyerekekkel amúgy, barátnőm ikrei szuper aranyosak. Szépek, kedvesek. De belőlem hiányzik az ösztön a családalapításra, hát mit csináljak? Nem hangoztatom büszkén, de nem is szégyellem. Sosem beszéltem le senkit a gyerekvállalásról, hát az én döntésemet is tartsák tiszteletben. Amúgy van párom 8 éve, és boldogok vagyunk együtt.

Van olyan haverom, aki elmondta a szüleinek, hogy nem szeretne gyereket. Hiába, mert azóta is ezzel piszkálják állandóan.

2021. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
Akinek kell gyerek az már úgy sem foglalkozik előtte a védekezéssel, vagy már nem vetetik el. Hányan születtek így, mit gondoltok, a szülőknek rossz mert 21-24 évesen még látni kéne az életből sok mindent, nem otthon gubbasztani egy pár hónapos kölyökkel, aki persze örülhet majd mert fiatalok lesznek még a szülei, amikor ő lesz huszonéves.
2021. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

Én is azóta mondogatom, hogy nem kell gyerek, amióta beszélni tudok, így a szüleimet nem érte “váratlanul” a dolog. De! Ha tini/felnőtt koromra jöttem volna rá arra, hogy nem akarok gyereket, akkor se köntörfalaztam volna, amint el kezdenek noszogatni, egyből mondom is, hogy nem lesz, mert nem akarok, téma lezárva. A gyerekvállalás két ember kizárólagos magánügye, márpedig ha valamit utálok az az, ha a magánéletembe próbálnak beleokoskodni, azon belül is a méhembe. Azt nem tolerálom.


Kérdező felesleges mellébeszélni, kerek-perec meg kell mondani, hogy nem lesz, ők meg majd feldolgozzák az infót, ez van. Ez a te döntésed, ha biztos vagy benne, akkor semmi okod kvázi titkolni.

2021. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Metionin ***** válasza:
86%
Amikor már cseszegetnek vele, akkor érdemes. Majd megemésztik. Én se szeretem a gyerekeket kiskorom óta, sőt a szüleim sem, de mégis rákezdte anyám nagyobb tini koromban hogy na majd ha gyerekem lesz. Minden egyes alkalommal közöltem, hogy nem lesz de bőven elmúltam 20, mire fel is fogta. Már rég nem mondogatja, az meg nem érdekel hogy mit gondol. Nekem legalább van annyi eszem, hogy ha nem szeretem a gyerekeket akkor nem baxom el az életem azzal, hogy csinálok egyet.
2021. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Anyámnak nem kellett elmondani. Ismer. Tudja hogy utálom a gyerekeket. Gyerekként is utáltam a többi gyereket. Van 2 cica unokája, beéri velük.

Nagyszülők sose firtatták a gyerek témát.

A párom anyja okoskodott volna párszor, de az apja mindig leordította hogy ez a mi dolgunk, ne avatkozzon bele. Tehát szerencsére nálunk nyugi van.

2021. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%
Soha nem akartam gyereket, ahogy előttem is írták, már gyerekkoromban közöltem ezt mindenkivel. 38 éves vagyok és semmi sem változott, szerencsére találtam olyan férjet, aki szintén nem akar. Nem volt min meglepődnie a környezetemnek.
2021. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
19 vagyok még mindig. Nagyon csodálkozom, hogy milyen sokan vagyunk itt gyerekmentesek. Csak nem kitettétek a gyermekmentes övezetbe a kérdést? :)))))
2021. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!