Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőknek, nagyszülőknek...

Szülőknek, nagyszülőknek mikor mondtátok el, hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok a családban, igaz, már 24 éves.

A családom gyerekként durván elkényeztetett, mindenki szemében én voltam a "kishercegnő". Amit akartam, az úgy volt.

Pl. ha a nagyszüleimnél aludtam, és reggelire tortát, süteményt akartam, akkor a tatám reggel 10-kor ment a kedvenc cukrászdámba. 7 éves koromban a nagybátyám Disneylandbe vitt, mert megkérdeztem, elvinne-e a szülinapomon. Más, ha valami nagyobb dolgot szeretett volna, arra várnia kellett karácsonyig, születésnapig. Én maximum kétszer kértem, és megkaptam.

De ahogy nőttem, ebből egyre több konfliktus volt, mert a tárgyak mellett sokat is foglalkoztak velem, ami egy idő után már sok volt nekem. Pl. 16-17 éves koromig szerettem, ha mindenhová autóval vittek, miután megcsináltam a jogsit, már egyedül szerettem volna menni. Vagy gyerekként, kiskamaszként sokat utaztam a nagyszüleimmel, később meg már inkább barátnőkkel, barátokkal mentem erre-arra, és nem arra vágytam, hogy a nyugdíjas nagyszüleimmel várost nézzek, vásárolgassak. Szóval nagyon nehezen fogadták el, hogy kezdtem felnőni/felnőttem.


Kb 4 éve megy a "na majd ha gyereked lesz" téma, meg hogy ők mennyire fogják majd szeretni, anyukám pl. azzal jön, hogy ő rögtön elmegy 4 órába dolgozni csak, és mindig ő lesz a gyerekemmel.

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, azóta még durvább ez az egész.


Az igazság pedig az, hogy mi nem szeretnénk gyereket.

Sem most, sem 5 év múlva, sem 20 év múlva. Ezért is zavaró ez, hogy minden nagyobb családi összejövetelen nálunk ez szóba jön, és megy a kérdezgetés, célozgatás. Eddig nyíltan nem beszéltünk erről másoknak, szerintem ez nagyon nagyon magánügy.


Mondtuk már, hogy egy ideig még biztosan nem, 10-15 év múlva maximum, erre hogy hát miért, minden feltétel adott, másnál már a 2. is úton van...

Tudom, hogy nagyon vágynak unokára, ezért sem mondtam még. De nem akarom, hogy minden összejövetel ekörül forogjon.


2021. dec. 15. 19:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha minden kötél szakad, mondd azt, hogy nem lehet és ne fírtassák, mert ez fájó pont. Ha meg egyszer meggondoljátok magatokat, akkor csoda történik :) és jobban örülnek majd, mint alap esetben.

Sokan nem értik meg, hogy nem szeretnétek.

2021. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%
Minek külön elmondani, szerintem alapból tudjak hogy nincs gyerek a láthatáron.
2021. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
63%

Szeretem ezeket megméregetéseket családon belül.


Szegény anyum 68 éves, még neki sincs unokája pedig 4 fia van. Nálunk most nyáron jött elő a téma, hogy neki miért nincs unokája, és pont kitette fel az apám húga, akinek se férje, se gyereke sincsen...


Én úgy látom, hogy ez társadalmi-generációs probléma, lehet abból is akadhat ez a gyerek után nem vágyás, hogy mondjuk a háború után a Ratkó-rendszerben 50-es években, megnyomták erőszakosan a demográfiát, jó szükség volt rá, hiszen előbb a hazai javarészt asszimiálódott zsidóságot, másrészt a németeket telepítették át, de kényszer hatására nem lehet szülni... plusz Magyarországon divatos volt az egykézés is...

2021. dec. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
94%

66f-ként sokféle kimenetét láttam màr az ilyen döntésnek.

10 évig még meggondolhatod magad, 25 év múlva meglátod, hogy jól döntöttél-e.


Másnak ehhez nincs köze.

Ez a sunnyogás viszont elég gyereked dolog te mondod, hogy felnőttek vagytok.


Van egy ilyen szavunk, hogy NEM.

Használd bártan!

2021. dec. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%
Én azon csodálkozom, hogy mások csodálkoznak ha egy tizenéves azt hajtogatja hogy nem akar gyereket.. aztán vagy lesz valakije aki miatt meggondolja, vagy tényleg nem akar gyereket és pont.. egyik se nagy dolog igazából.
2021. dec. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%

Kegyes hazugságot mondanék amivel egy időre leszerelem.


Nem védekezünk,ha jön a baba jön

2021. dec. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%

Semmikor, mert semmi közük az ÉN méhemhez.


Rájöttek, hogy nem lesz, hiszen sohasem került nálam szóba, hogy akarnék, vagy hogy szeretném-e őket, stb.

32 éves vagyok, ha eddig nem szültem már nem fogok (ez tény :D)

2021. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
91%
31-32 körül lehettem amikor egyszer anyám úgy hozta szóba, hogy rávágtam nem lesz és kész. Igazából szerintem nem barátkoztak meg vele, de mint minden ilyen témát, kerülgetik és ritkán szánják rá magukat a konfrontációra. Nagyszülők már rosszabbak, pláne, mióta öcsémnek van gyereke. Tőlük gyakorlatilag mindig megkapom, bármit mondok. Próbálom elengedni.
2021. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
94%

Igazából én ovis koromtól kezdve mindig mondtam szüleimnek, hogy nem szeretem a kisbabákat, kisgyerekeket. Azóta is ahányszor szóba került, mindig mondtam hogy nem kell.

Szerintem a szüleim még mindig reménykednek. :(

A nagyszüleim aranyosak, ők mondták hogy mindegy hogy akarok vagy sem, az a fontos hogy a párommal egyetértsünk ebben a témában. :)

2021. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
95%

14-es vagyok. Amikor azzal jön a környezet, hogy "majd megbánom" ezt a döntést, megkérdezem, hogy mi alapján gondolják ezt? Minden ember más. Ha azt érzem, hogy nem szeretnék gyereket, és konkrétan nem szeretem a felelősséget (lehet rám mutogatni és megdobálni érte), akkor miért kellene az érzéseim ellen döntenem? Mi rá a garancia, hogy a hormonoktól csettintésszerűen jó és felelős anya lennék?

A baráti köröm fele érzelmi sérült, mert a szüleik szeretetlenül/rosszul/manipulálva nevelték őket. Nem egy közülük hosszú terápiával érte el, hogy felnőttkorára úgy-ahogy boldog ember legyen. Úgy érzem, a nem megszülető gyerekem számára a létező legfelelősebb döntés, hogy nem cseszem el az életét az alkalmatlanságommal. És azok az emberek, akik lelki terrorral próbálnának rávenni, hogy igenis szüljek, milyen jogon bírálják felül a döntésemet? Vagy majd finanszírozzák a rábeszélésük következményeit?

Párom egyik ismerőse pl nem akart gyereket, de becsúszott. Megtartotta. Megbánta. Szereti a gyerekét, de az hiperaktív, naponta veszekednek és kölcsönösen kikészítik egymást. A gyerek 16, és terápiára jár. Az anya gyógyszereken él. Sikeres sztori.

2021. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!