Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már ötletem sincs rá mit...

Már ötletem sincs rá mit tehetnék! Most menjünk értük vagy ne?

Figyelt kérdés
Párom rászoktatta a családját hogy ha azok füttyentenek elmegy értük a munkába, a buszmegállóba.Egyszerűen kihasználják.(akkor is hívják ha 20 perc múlva jön a busz)hetente 3-4 szer valakiért menni kell.(nagymama, tesó, nagybátyja).Megvan a házunk és most akarunk elköltözni, eddig is félig-meddig közös kasszán voltunk, de megértettem nem nagyon szólhat a furikázásért mert otthon lakik. Mivel a hétvégén költözés ezért ebben a hónapban teljesen közös a kassza.Én úgy gondolom az én családomért sem megyünk, be kell osztani a pénzt.ezen az egészen összekaptunk,nem érti meg hogy én azért cirkuszolok hogy nekünk jobb legyen, hogy hó végére is maradjon pénz, és nem azért mert én nekem ez a jó.Nincs kedve értük járni, mert sokszor rosszkor hívják, de nem bír nemet mondani.Már beszéltem vele párszor erről, hol szépen hol csúnyán, ő szerinte ezek nem értik meg hiába mondja hogy nem megy értük, akkor is hívják. Szerintetek: hagyjam hogy menjen értük és ha hó végén nincs pénz akkor verjem a számat, vagy most?
2010. szept. 8. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert kényelmes a családja, és gondolom úgy gondolják, hogy ez természetes, sőt ha értetetlenek, még azután meg is sértődnek ha a külön kasszára hivatkozva nem fog értük menni. Mert gondolom fizetni nem fizetnek neki a benzinbe.
2010. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus élősködő család és ez csak a kezdet sajnos.
2010. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem mondtok nemet, egyre jobban lehúznak majd titeket, és besértődnek, ha nem teljesítitek.
2010. szept. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltunk mi is, csak nagyanyánkkal. Nagynéném pénzes pasija rászoktatta, hogy elmegyünk a mamáért (70km-re lakott), meg vissza is visszük a mamát. Megjegyzem, ingyen utazott, és csak a kényelem, nem fizikai problémák voltak az okok. De aztán mindkét család anyagi helyzete is negatív irányba változott, ráadásul családi ünnepeken, készülődés közben azért addig is elég macerás volt, hogy valakinek el kellett mennie érte, utána meg pihenés helyett őt visszafuvarozni. Ő nem zavartatta magát, és megmondta, ha nem megy érte senki, meg nem is viszik vissza, ő nem is jön. Hát maradt. A jót könnyű megszokni, a párod meg jól elkapatta a családját. Mondjuk értelmes, belátó ember meg nem él ezzel vissza...

nem lesz könnyű kör, de nemet kell mondani. Nektek is pénz+idő...

2010. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

8:12 igazad van.

Ha most nem tudjátok leállítani, akkor ez egyre rosszabb lesz. Sajnos sok pasit ismerek, aki ilyen, hogy nem tud nem-et mondani a családjának. Ezen szerintem nem nagyon lehet változtatni, mert ha bármi gond lesz később, te fogod visszakapni, hogy miattad van :-((((

2010. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

8:12


Igy igaz.

A ferjedet leallitani nem lehet, ne probald ugy kezelni, mint 1 egy gyermeket, de mint irod mar elkoltoztok, tehat mar kibirhato.

A masik, hogy Te a Ferjeddel kotottel hazassagot es nem a csaladjaval!

Ez azt jelenti, hogy Te nem foglalkozol a csaladjaval, elturheted, de ne avatkozz bele a dolgaikba, amikor megkerik a Ferjedet, az az O dolga, mivel az O csaladja,

S az O penze is.

Nagymama, nagybacsi. Nem lehet, hogy idosek es betegek?


A Ferjed adta ezt a lehetoseget, a Ferjed szoktassa leis

Oket, de ne Te legyel a rossz, a gonosz!!!


Vagy kerjen "fuvar" dijt, ezt meg "viccesen" is eloadhatja, de ez mar az O dolga!

2010. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A masik, hogy Te a Ferjeddel kotottel hazassagot es nem a csaladjaval!"


Ez ugyan szó szerint igaz, de azt a következtetést levonni belőle, hogy a házastársi kötelék erősebb, mint a vérségi, egy ős-tévedés. Ez csak a gyakorlatban derül ki. Az emberek a párjukat le tudják cserélni (főleg a mai világban), a szüleiket, testvéreiket nem. Ezért nagyon fontos, hogy milyen viszonyban vannak egymással.


Aki pedig párt választ, az igenis választja a párja családját, gondjait, kapcsolatait is. Azért, mert kimondják, hogy ezentúl együtt fognak élni, nem szűnik meg egyikük múltja sem. A körülményeik változnak. Milyen mértékben és merre, ezek a kérdések.


Ebben az esetben a kérdező párja felvett egy áldozati magatartást, amit a családja kihasznál. (Köznyelven: lúzer.) Ez nem fog automatikusan megváltozni attól, ha külön költöznek. A cseszegetés sem mindig vezet eredményre, ráadásul van egy olyan felhangja is, hogy nem fogadom el a másik embert ilyennek, meg akarom változtatni. (Ami más szavakkal azt jelenti, hogy nem is őt szeretem, hanem egy olyan emberré akarom átgyúrni, akit majd jobban tudok szeretni.) Ezek kemény szavak, tudom, ám az igazság kimondása sokszor maga is gyógyító erő. (Ha tévednék, semmi baj, akkor hatástalan lesz, hiszen nem igaz.) :P


Mit lehet tenni?

1, Elfogadni. (Nem jó, mert a kérdezőt zavarja, sőt hó végén pénzszűkét okoz.)

2, Cseszegetni. (Nem jó, a fentiek miatt.)

3, A kérdezőnek lélekben megerősödni, hogy már ne zavarja ennyire. (A hogyan-t nem tudom, ehhez túl kevés az infó.)

4, A párjának megváltozni. (Ez lenne a járható út, de kívülről ráerőltetni valakire egy változást nagyon nehéz és nem kifizetődő, mindenkinek magának kell akarni a változást.)


Mit tennék én? Kommunikálnék. Elmondanám, veszekedés és nyomásgyakorlás nélkül, hogy mennyire zavar ez engem, milyen rossz, amikor hó végén úgy érzem, e miatt nincs elég pénzünk másra. Nem veszekednék, nem kérlelném, nem utasítanám, nem lennék erőszakos. Akárhányszor előjön ez a rossz érzés, mindig elmondanám. Sokszor. Aztán kiderülne, szeret-e annyira, hogy zavarja őt, ami nekem ennyire rossz? Ez egy nehéz döntés neki, hiszen a másik oldalon ott a családja iránti szeretete. Ha megértené, hogy hosszú távon nem tesz jót nekik se azzal, ha hagyja magát kihasználni, könnyebb lenne.


Én tényleg így látom. Nem csupán neki rossz ez a helyzet, hanem a családjának is, akik így elkényelmesednek, kiszolgáltatottak lesznek. Mert akit sokáig kiszolgálnak, az végül kiszolgáltatott lesz annak, aki kiszolgálja. Szerintem pedig az egészséges az, ha mindenki megáll a maga lábán. Átmenetileg bárki szorulhat segítségre, a cél akkor azonban az, hogy minél előbb megint önállóan életképes legyen. Ez alól csak a nagyon az életük vége felé járók, vagy egészségileg önálló életvitelre képtelenek a kivételek. Persze ez az én véleményem, nem kötelező egyet érteni vele. (Ja, és bocs, ha túl kemény voltam néhol.) ;)

2010. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A nagybácsi az kb 36 éves fiatalember.A nagymama sem túl idős kb 56 éves.

Mostanában azért néha adnak fuvardíjat, de ez akkor sem állapot hogy készenlétben kell lenni, mikor szól valaki.Már lassan úgy érzem mi vagyunk a taxi.Télen meg úgysem tudnak fuvardíjat adni,mert nem lesz miből de ugyanúgy elvárják majd.mondtam neki, hogy legutóbb is kár volt elfogadni a pénzt, azt kellett volna mondani hogy nem.Mert 2000 Ft ért elvárják hogy égész héten menjünk értük.Őt általában csak kihasználják, ezt valamennyire tudja de ha szépen szólnak akkor fut.Lehet megmutatom neki a válaszokat hogy nem hárpia vagyok.

De ti mit tennétek?

2010. szept. 8. 09:27
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha orvoshoz kell vinni valakit az természetes,de ha 2 40kor jön a busz( van bérletük) akkor felesleges 2 15 kor telefonálni.

Mi nagyon jól megvagyunk de sokszor a családja miatt van a vita,mert ideges miattuk, stb..

Azt szeretném hogy azért veszekedjünk mert nem főztem vagy bejött sáros cipővel ,ne pedig mások miatt.

2010. szept. 8. 09:31
 10/15 A kérdező kommentje:
09:22 nek Én úgy szeretem őt ahogy van. Nem ez a probléma.Hanem az hogyha továbbra is megy értük a kajapénz elmegy benzinre, mi meg itt maradunk pénz nélkül. És nem fognak odajönni hó végén. Én szeretnék félre tenni, spórolni hogy vigyük valamire. én ezt láttam otthon.Hogy mint az apám 55 évesen hátra dőlhessek hogy van pénzem.Könnyű irigyelni másokat nekik milyen jó, de nem tenni semmit. Most nincs félretett pénz mert elment a házra, és ez baromira szar érzés. Én nagyon spórolok, ha sikerülne egy kis tartalékot felhalmoznunk akkor nyilván több mindenre jutna, de nem a családjának hanem nekünk.
2010. szept. 8. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!