Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már ötletem sincs rá mit...

Már ötletem sincs rá mit tehetnék! Most menjünk értük vagy ne?

Figyelt kérdés
Párom rászoktatta a családját hogy ha azok füttyentenek elmegy értük a munkába, a buszmegállóba.Egyszerűen kihasználják.(akkor is hívják ha 20 perc múlva jön a busz)hetente 3-4 szer valakiért menni kell.(nagymama, tesó, nagybátyja).Megvan a házunk és most akarunk elköltözni, eddig is félig-meddig közös kasszán voltunk, de megértettem nem nagyon szólhat a furikázásért mert otthon lakik. Mivel a hétvégén költözés ezért ebben a hónapban teljesen közös a kassza.Én úgy gondolom az én családomért sem megyünk, be kell osztani a pénzt.ezen az egészen összekaptunk,nem érti meg hogy én azért cirkuszolok hogy nekünk jobb legyen, hogy hó végére is maradjon pénz, és nem azért mert én nekem ez a jó.Nincs kedve értük járni, mert sokszor rosszkor hívják, de nem bír nemet mondani.Már beszéltem vele párszor erről, hol szépen hol csúnyán, ő szerinte ezek nem értik meg hiába mondja hogy nem megy értük, akkor is hívják. Szerintetek: hagyjam hogy menjen értük és ha hó végén nincs pénz akkor verjem a számat, vagy most?
2010. szept. 8. 07:51
1 2
 11/15 margoz ***** válasza:

Hadd mondjak néhány szót a másik oldal mellett,én is szülő vagyok,betegség és emiatt anyagi helyzett romlása által olyan helyzetbe kerültem,hogy nem tudtam a kocsimat levizsgáztatni,sem fenn tartani,el kellett adnom.Igy a fiam családjától kérek segítséget ha feltétlen szükségem van kocsira,nagyobb bevásárlás stb.Igaz mindig meg kérdem hogy neki mikor jó az idöpont(addigra be vásárolok és már csak a kocsiba kell pakolni és haza vinni)Amig lehetöségem volt,én segitettem nekik,ugy érzem ha most rászorulok,talán nem érzik tehernek,és nem gondolják hogy csak kényelmes vagyok?

Természetesen el itélem,ha valaki ugy gondolja-neki van kocsija ,meg teheti hogy elvisz,engem is használt ki munkatársam(azt hittem barátnöm,aztán mikor eladtam a kocsit,már nem kellettem neki,akkor jöttem rá,csak az ingyen fuvar miatt barátkozott velem)

Meg kell tagadni a felesleges fuvarozást,ha nincs a háttérben komoly indok,ha igazi barát,vagy rokon ,megérti

ha viszont ebböl sértödés van,akkor bizonyos hogy csak kihasználás volt az egész.

Az ilyen emberektöl jobb megszabadulni!!!

2010. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Elmondom a vasárnapi napunkat.

Délelőtt menjünk a nagybátyjáért aki cipőt vett a gyerekének és nem ment el a korábbi busszal hogy elérje, a hazafelé tartót( fél óra alatt nem igazán lehet cipőt venni) szóval lekéste.

Délután menjünk a nagymamáért a munkahelyre, utána vigyük Lidl, tesco,

Este menjünk az öccsének benzinért

Ebből kettőt megt6agadtunk, mindjárt ő volt a rossz

2010. szept. 8. 10:28
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem jut el az eszükig hogy most kezdjük a közös éltünket. néha ad a nagymama ezt azt de elvárásai vannak érte. Az én családom is ad ugyanannyit de ők nem kérnek érte semmit
2010. szept. 8. 10:39
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Tök jó ha szeret, s tud segíteni, de mindezt addig amíg a saját megélhetése nem kerül veszélybe. Én átérzem amit mondasz, mert a párom is ezt csinálta/csinálja, de már szelektál. Én megértő vagyok vele, de szólok, ha látom, hogy ez már túl sok. Ha jövőt akarja építeni, akkor vissza kell fognia magát. Szerintem üljetek le és beszéljétek át mi a célotok, mit kell tenni érte, mivel kell spórolni. Utasítgatni egy férfit nem lehet. Az is jó ötlet, hogy leülsz vele ide a gyk elé és megmutatod neki, hogy nem vagy zsarnok, mert több ember is úgy látja mint te, s hátha valami elindul a fejében. 30/N
2010. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Legyetek külön kasszán és ne menj vele.
2010. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!