Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim boomerek, nagyon...

A szüleim boomerek, nagyon későn vállaltak be, és egyre jobban utálok itthon lakni, meg ki is derültek dolgok(lent). Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?

Figyelt kérdés

kiderült hogy anyám csak azért ment hozzá apámhoz, mert annyira elviselhetetlen hogy másnak nem kellett, és kellett a gyerek gyorsan(én), mielőtt jön a klímax. Ennek eredménye hogy közel 40 évesen szült engem.

Csak azt bírják hajtogatni hogy legyen diploma mert anélkül segédmunkás leszel meg ilyenek, de sajnos már látom hogy mennyit is fog érni az a diploma ha meg is kapom. A nagy büdös semmit.

Most komolyan minek vigyem tovább ezt a vérvonalat? Semmi értelme, legszívesebben nekiindulnék a nagyvilágnak, kamionnal vagy hasolnó...


2022. jan. 12. 12:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező egyetértek veled. Boomerekkel nem lehet mit kezdeni, itt a gyk is tele van velük. Ahelyett neked segítenének, csak szándékosan rosszindulatúan sértegetnek téged.

Én a helyedbe azt tanácsolnám, pattanj fel egy vándorszekérre és induljál útra. Ha pesten laksz a m1/m7 szakaszon sok stoppos szokott lenni, sokan mennek úgy Bécsbe. Próbáld meg és sikerekben, gazdag életet kívánok neked. Boomer mentes emberekkel.

2022. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

28# Amúgy villamosmérnökin vagyok, és már nem lenne túl sok vissza a bsc diplomából de nekem k*r*á*a elegem van, a vírushelyzet miatt nem kapok sehol sem még gyakornoki munkákat sem, azt meg nem kivitelezhető hogy az aldiban vagy a tescoban gürizzek 12 órákat egész héten váltott műszakban lósz* pénzért és akkor még az iskolára sem jutna idő mellette.

És ez így k*rv* sz*r helyzet mert ha lenne egy normális munkám mellette már kocsit is tudtam volna magamnak venni, de így csak a b*szog*tás marad, meg a nagyokoskodás hogy meg kell dolgozni mindenért, és be tudnám osztani a saját pénzem ahogy akarom és nem lenne folyamatosan belepofázás hogy most miért a drágább paradicsomlevet vettem meg, az olcsó nemjó? Teljesen felesleges körök, mert amúgy jó anyagi helyzetben vagyunk.

Ami igaz is, de ők meg nem támogatnak semmi másban karrier kapcsán csak legyen diploma, nehogy már szégyent hozzak a vérvonalra hogy nekem nem lett!

Hát b*ssza meg az ilyen gondolkodásmód, nem azt csinálom amit szeretek, nem is az én választásom volt, utólag visszagondolva végig manipuláltak ebbe az irányba kisiskolás koromtól, hogy a nővérem milyen jó példa és őt kell követni(amúgy 6 évvel idősebb és soha nem élt velünk). Soha nem kérdezték meg vagy vezettek rá engem hogy én miben lennék jó vagy miben lennék hasznos, tanulékonyabb...

2022. jan. 12. 15:19
 43/65 anonim ***** válasza:
86%

Ha villamosmérnökkel nem birsz munkát találni, miközben programozónak is felvesznek villamosmérnököket, akkor elég szar lehetsz a szakmában.


Egy programozó

2022. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
77%

Hol hibásak a szüleid, miben bomerkednek ha a helyzetet nézzük?

Mit várnál el tőlük?

A vírushelyzeti gyakornoki állások hiányába nincs beleszólásuk

Az, hogy az Aldi nem opció neked, abban sem

Kocsi kéne és nem adnak zsét?

Nővéredet újszülött korában örökbe adták, hogy soha nem élt veletek?

2022. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:
a nővéremmel az anyánk közös és elvált a régi férjétől
2022. jan. 12. 16:00
 46/65 anonim ***** válasza:
87%
Valami nem stimmelhet nálad, mert duális képzésen bőven megy most a gyakornoki képzés fizetésért természetesen. Mérnöki szakon vagyunk mi is.
2022. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
73%

42-es ha kamionozni kezdesz ha külföldezel ott van ugyan tachográf es pihenoido de azert oda kell elhivatottsag is, kreativitas, türelem és stb. Mondom ezt ugy hogy kamionos csaladban nőttem fel több kamionos is van a csaladba, nagymamam testvere is kamionos volt bar őt nem ismertem, sajna nagymamat se, ő meg jogász volt. Én élveztem ezt mert volt hogy mi is mentunk kamionozni de azert ez egy kulon életforma. De én értékelem is a szüleim. Soha de soha nem mondták meg mit csináljak. Csak tanácsot adtak.


De ott azert az sem mindegy milyen teruleteken vezeted a kamiont mert vannak veszélyes területek es ha kulfoldezel hetekre van mikor honapokra vagy tavol a csaladtol, a felesegedtol, a gyerekeidtol. A jarvany miatt ez most nehezebb szakma. A jarvany kezdeten kulonosen nehéz volt a kamionosoknak de voltak meg olyan korszakok amikor kulonosen jehez volt a kamionosoknak.


Ha a te génjeidet örökli ugyanugy boomerezhet majd a gyereked mint ahogy moat te teszed.Lehet ő meg majd tanulni akar te majd azt szajkozod neki hogy inkabb legyen egy szakmunkad es ne diplomad.


Fogadjunk lattad azt a karacsony kornyeken levo filmet amibe a kiscsakonak mindene meg volt a azulei uj autot akartak neki venni ballagas utan de folyamatosan bunko volt veluk es egyik nap az egyetemre sporolt penzet eladomanyozta jotekonysagi szervezetnek hatrahagyott mindent es elindult az autojaval a vadonba. A legelso akadaly amivel szembesulnie kellett a szabadsag mamorito erzesei utan hogy ahhoz hogy kajazni tudjon lekene teritenie az ozet aminek gidaja van, nem lett belole vacsora, elengedte. Eddig tudtam nézni. De a lényeg hogy 21 évesen bármihez kezdhetsz diploma után is es azzal a szakkal konnyebben tudsz rangosabb munkat is szerezni kamionos berkeken belul. Szerintem nem hiaba tanulsz azzal kesobb jol kereshetsz.


Vérvonal? Miért valami báró, vagy királyi vérvonalad van?

2022. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
90%

* különösen nehéz volt


* mint ahogy most te teszed.


* a szülei új autót akartak neki venni.

2022. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:
duális már nekem nem játszik, mert menetközben megváltoztatták a követelményrendszert, és nem vesznek fel oda.
2022. jan. 12. 16:14
 50/65 anonim ***** válasza:
87%
Koltozz el es kezdj magaddal valamit, ha mar ennyire elegedetlen vagy.
2022. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!