Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan tudnék egészségesebben...

Hogyan tudnék egészségesebben táplálkozni, ha itthon mindig csak egészségtelen dolgok vannak?

Figyelt kérdés

A csalàdom egyszerűen nem hajlandó egészségesebben enni. Mindig csak iszonyat nehéz, zsíros,olajos ételek vannak, vagy pedig gyorskaja.

Ez így nem mehet tovább. Reggeli, ebéd, vacsora, mind nehéz és nagyon hízlaló ételek. Nem akarok semmi drágát, csak néha egészségesebb dolgokat, több zöldséget, gyümölcsöt és kevesebb zsírt.

Hogyan tudnám megoldani, ha a zsebpénzem nem elég arra, hogy magamnak vegyek külön alapanyagokat minden napra?


2020. júl. 17. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Menj el dolgozni, és vásárolj abból.

Mást nem tudsz.

2020. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg, hogy bevásárláskor mit hozzanak neked. Nem hiszem, hogy fél kg, répa, 4 alma ne férne bele 1-1 vásárlásnál.
2020. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: 14 évesen hova?

#2 nem erről van szó. Ilyenek vannak néha otthon. De a főételek attól még zsírban, olajban tocsognak és mind nagyon egészségtelen. Almából meg répából nem tudok ebédet csinálni.

2020. júl. 17. 23:47
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem biztos, hogy egészségtelenek, zsírokra szüksége van a szervezetednek. Ettől függetlenül egyél belőlük kevesebbet, és egészítsd ki az otthon lévő zöldségekkel.
2020. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémáim voltak, bá ridősebb vagyok és van minimális saját keresetem. De egy bevásárláson és egy hűtőn osztozunk a családdal. Összeírok néhány tippet

1) menjetek el együtt a háziorvoshoz, aki megomdnja, hogy javasolja, hogy egyél egészségesebben, hátha ez hat a szüleidre

2) amikor vásároltok, menj a szüleiddel és kérdezd meg, hogy beletehetsz e ezt-azt a kosárba (pl zöldség, gyümölcs, ami eleve szokott otthon lenni, csak kicsit többet). Pl sárgarépát ha megfőzöl és hozzákevered egy kis rizshez már többet tettél az egészségedért. Próbálj meg mondjuk napi egy étkezést kiváltani sok zöldséggel és gyümölccsel (egyél belőlük sokat). Ez nem az ideális, de a körülményekhez képest működhet

3) főzz. ha tudsz főzni és beengednek a konyhába, főzz. pl száraz rizs vagy egy kis tészta ha van otthon, azokból már többféle dolgot lehet. Már azzal sokat teszel az egészségedért, ha főtt ételt eszel és nem gyorskaját. ha más nem kér belőle, kérdezd meg, hogy főzhetsz e csak magadnak abból amit othon találsz. egyik nap felhasználod a répát, másik nap pl egy kis almát pürésítesz össze (és akár a gyorskajás hús mellé azt eszed a sültkrumpli mellé)

4) a nosalty.hu oldalnak nvan egy oylan része, hogy mi van a hűtőben. beírod mi van othon és ajánl recepteket. ugyanitt a tápanyagtartalmat is meg tudod nézni. innen meríthetsz ötleteket

5) kitalálhatod például, hogy szeretnél megtanulni főzni és megkéred, hogy tanítsanak meg. leehr, hogy így könnyebben rádhagyják

6) amivel én kezdtem a diétámat és az első 6 kiló lement, hogy ugyanazt ettem főételnek mint a család, de kevesebbet. picinek fog tűnni a téynáron de ha tényleg zsíros-tömény cucc, akkor jól is laksz annyiból. a többi étkezésnél emg maradnak ami van otthon


remélem pár tippet át tudsz venni


nekem az első 10 kilómat kellett leadnom, hogy a család elkezdjen támogatni és habár azóta mindent magamra főzök, de mikor pl beteg voltam, anyukám kisütötte a natúr csirkét helyettem (habár ők nem azt ettek)


sok sikert

2020. júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen mehetsz bevásárlni is. Szüleid adnak pénzt és haza hozol egy két kosárra valót a piacról.


Otthon meg elkezdesz egyszerű saláták és egyszerű ételek főzésével fejlődni. Ebben részében segítség az otthoni felnőttek, akik már tudnak főzni és a nosalty.


Igaz, én csak 17 évesen kezdtem és nem olyan fiatalon, mint te. Ám nekünk még nem volt internetünk. Most sokkal több minden infó elérhető. Ezt nagyon élveztem volna, mert szerettem fiatalon is kaját csinálni, de csak házias receptek voltak könyveinkben.


Próbáld ki, szeitnem jó hobbi a főzés.

2020. júl. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lena7 ***** válasza:
100%

Nagyon sok olyan egészséges kaja van, ami finom is. Például az én családom nem evett annyi zöldséget és gyümölcsöt, aztán én elkezdtem egészségesebben enni és a családom is megszerette.


Az elején pl én utáltam az almát, egyszerűen nem bírtam,de utánna megtaláltam azt a fajtát, ami nekem is ízlett. A zabkásával is így voltam. Utáltam, egészen addig, amíg nemtudtam olyan állagúra és ízűre csinálni, ami nekem tetszett.


Próbáld meg rávenni anyudat, hogy például ha sült/rántott hús van, akkor mellé saláta legyen (görögsaláta, saláta yughúrtos szósszal stb)


Azt nemtudnád megbeszélni velük, hogy egészségesebben szeretnél étkezni ?

Vagy azt, hogy néha tudnának neked venni/csinálni pár dolgot ?(például gyümölcsöt,zöldséget,sültcsirkemellet,ilyeneket)

2020. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szüleidet, hogy vegyetek több zöldséget és gyümölcsöt. Szezon van, egyáltalán nem drága már a legtöbb.

Bár hozzatennem, hogy gyors kaja árán lazacot meg mindenféle úri, egészséges fogást lehetne főzni. Szóval nem feltétlenül pénz kérdés, inkább szemlélet, prioritás.

Ezért beszélj velük, hogy neked ez fontos, fáj a hasad a sok egészségtelen ételtől stb. Figyeljenek rád jobban.

Esetleg ha kertes házban éltek, akkor még több lehetőséged van, mert még mindig nem késő palántát venni. Jövőre meg magról is lehet ültetni csomó zöldséget vagy gyümölcsöt. Termő fát is lehet ültetni még késő ősszel is.

Peksutiket te is tudsz sütni, ha hoznak hozzá alapanyagot. Nincsenek ökör árban már az egészségesebb lisztek, magvak stb.

Én zabkekszet és magvas tk kenyeret szoktam gyakran sütni. Abszolút nem drága vagy beszerezhetelen.

2020. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenki nagyon hasznos válaszokat adott! Egyelőre azt fogom csinálni, hogy az egyik étkezést kiváltom gyümölcsökkel/zöldséggel. Illetve az ebédből is kevesebbet fogok enni és próbálok mellé valami egészségesebb “kiegészítőt” csinálni. Főzni tudok szerencsére, bár legtöbbször nem engednek be a konyhába mert anya úgyis gyorsabban megcsinálja a dolgokat, ha meg utána külön akarnék főzni magamnak akkor azt mondják már van ebéd, ne csináljak “disznóólat” egy újabb főzéssel. Próbáltam már beszélni velük de mindig azzal jönnek, hogy ők igenis szeretnek egy jót enni, én meg csak agymosott vagyok a vegánok miatt😀 Ami azért vicces mert én nem is akarok vegán lenni, csak egészségesebb. És márpedig valahol igazam lehet mert tényleg kezd túlsúlyos lenni a család. Én még nem szerencsére, de már kezd látszódni. A pénz meg nem lehet gond, mert amennyit elköltenek kfc és hasonló kajákra (gyakran van hogy az ebéd MELLÉ), annyi pénzből egy csomó egészségesebb alternatívát tudnánk csinálni. Ma reggel pl két tepsi sütemény volt a reggeli, na azt ki is hagytam teljesen. :/
2020. júl. 18. 10:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert! A két tepsi süteményből is például megehetsz egy szeletet, mellé pedig egy banánt, almát, őszibarackot stb vagy ami van otthon. Akkor ki se maradsz annyira. A közös étkezéseknél főleg a mértékre kell nagyon vigyázni. Talán így kevesebb konfliktus is lesz, ha látják, hogy azért azt is eszed, amit ők.

Azért arra vigyázz, hogy ha csak zöldséget vagy csak gyümölcsöt eszel, akkor hamarabb éhes lehetsz. Pl megpróbálkozhatsz csak sonkás sajtos kenyérrel vagy egy rántottával is, azokat egyszerű elkészíteni és kevesebb "disznóóllal" járnak

2020. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!