Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni?

Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Férjem családja eléggé “zavaros”.

Van neki egy húga; nevezzük Gizikének.

Gizike még mindig az anyukájával él.

30 éves.

Közmunkán dolgozik, 10 osztálya van.

Gizike szűz. (Amivel nem lenne problémám, mert semmi közöm hozzá, de többször is hangoztatta, hogy neki egy olyan pasi kellene, mint a férjem (a saját testvére, érted?!?!?!?!))

Az anyukája folyamatosan degradálja, fogyatékosnak titulálja, nem tartja szépnek, stb. Ezeket hangoztatja is.

Emiatt Gizikének olyan alacsonyan van az önbizalma, hogy a béka seggéhez sem ér fel. Egyáltalán nem hisz magában.

Egy rántottát sem tud megcsinálni (nem viccelek), de az anyuka nem is hagyja. Mint említettem, közmunkán van, néha oda is elkíséri az anyuka és segít neki. Gizi egyedül nem megy sehová, vásárolni sem, buszozni sem, szóval sehová. Este pedig pláne, mert “megerőszakolják”.

Egyébként távol áll tőlem az életvitel, amit folytatnak és a körülményeik is. Nem takarítanak, bent van egy csomó macska, kutya a konyhában és odapiszkítanak, büdös van, stbstb…engem ettől ráz a hideg; szóval, ha anyósomon már nem is, de Gizikén valahogy jó lenne segíteni; hogy ki tudjon törni a jelenlegi állapotból. Amúgy csinos lány, szerintem jó meglátásai is akadnak, jólelkű. Többször mondtuk, hogy keressen másik munkát, stb..de semmi. Jó lenne egy párkapcsolat is neki, de ő nem beszél senkivel, barátai sincsenek. Az anyja sem támogatja ebben - szerintem annak okán, amiért nem akar egymagára maradni. Gizike már kijelentette, hogyha az anyja meghal, ő öngyilkos lesz. (Kicsit Gipsy esete jut róluk eszembe)



2022. febr. 11. 00:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ott kezdd el, hogy nem kicsinyíted még a kamu nevét is, amikor épp a felnőtté válásban akarod segíteni.

Nem "Gizike", hanem "Gizella".

Ha mindenki gyerek szerepben tartja, gyerek is marad, 50 évesen is.

2022. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nem arra értette, hogy milyen pozitív belső tulajdonságai vannak..többször is hangoztatta, hogy neki is “ilyen jóképű, izmos (már nem az😂❤️), “SZEXI” ember kellene”. Tudom miről beszélek, hidd el…🤡

Már hívtuk őt nyaralni, hozzánk is egy kis időre, programozni, stb..de anyuka nélkül, egyedül nem jön. Nem is akar.

Beszélni ilyen dolgokról, a jövőjéről pedig rendszeresen szoktunk, de ez mind egyoldalú…

Ennél többet szeretnék, beszélni nem elég. De a kezét nem foghatom meg és húzhatom el…

Ha degradálásnak tűnt a részletezésem, elfogadom. Lehet…de tudat alatt történt. Csak segíteni szeretnék, kedvelni nem kedvelem. A családom része, nem ezt érdemli - de attól még nem ő a szívem csücske.

2022. febr. 11. 18:51
 23/25 anonim ***** válasza:
47%
Nem, Lujzika, te vagy az ő családjuk része. Amíg a férjed meg nem unja a "tudat alatti" viselkedésedet. Veled aztán nem ragyogott fel szegény csaj szerencsecsillaga.
2022. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
82%
Ha tényleg segíteni akarsz neki, kicsit szakítsd ki az anya-lánya viszonyból. Hívd el hozzátok pár napra vagy egy hétre. Éreztesd vele, hogy te a barátja vagy. Az ilyen emberek akik egész életükben egy másik emberre voltak utalva, olyanok is maradnak, vagy csak nehezen lesznek önállók.. Kell neki egy másik biztos pont az életében mert ő most elveszett.. Helyedbe többet elhívnám vásárolni vagy ebédre hozzátok (de csak őt, anyóst ne). Vagy bízd meg bizonyos feladatokkal, hogy érezze magát fontosnak.
2022. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%
Miért akarsz "segíteni" neki, ha nem szereted, és igazából nem is érdekel?
2022. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!