Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz az élet?...

Miért olyan nehéz az élet? Újra gyerek akarok lenni!

Figyelt kérdés
Ez a sok gond.... 4 éve vagyunk házasok a Párommal. Az utóbbi 1 évben nagyon sokat veszekedünk. Felhúzza magát apró dolgokon is. És ami a legjobban fáj, ha tévedne is, soha nem jön oda bocsánatot kérni. Nagyon rossz.... Volt már valaki így?
2010. szept. 11. 11:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
27%

honnan tudod te hogy milyen környezetbe fog szülni? és igen, van elég sajnálni való gyerek, lehet hogy épp a tiéd is az, kedves utolsó. meg egyébként is, mi közöd hozzá? ha jól tudom ez egy anonim oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni és a többé kevésbé segítő szándékúak tanácsokat adnak. látom, te a kevésbé segitőkészek táborát gyarapitod. ne aggódj, vagytok elegen.

figyeltél? így kezdi: ez a sok gond! - ami takarhat akármit, a lakhatástól az anyagi gondokon túl bármit. feltételezem, emiatt ingerült a párja is és nem ala natur az egyébként átlagos napi hisztijeit nem tudja tolerálni a kérdező.

2010. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a sok gond... Valóban így kezdi, de kinek nincs sok gondja? Utána nem írja le, hogy mi az a sok gond, ebből arra lehet következtetni, hogy semmivel sem nagyobbak, mint mindenki másnak. Nem a körülményeiről írtam a gyerekvállalás koraiságát illetően, hanem a szellemi érettségről, ami nem függ össze anyagi körülményekkl. Az a leendő szülő akinek a gondokra az a válasza, hogy újra gyerek akar lenni, mert akkor nem lenne felelősségvállalás, problémamegoldás, nehézségek, hanem mindent alátennének készen, annak nem való a gyerek. Nem baj ha valaki gyerekes, de akkor még várjon a gyerekvállalással.

Bocsánat hogy nem pátyolgatom, tudom, hogy azt kellene, de a gyerekes embereknek azzal sokkal többet lehet ártani, mert pont azt erősíti benne, amit elérni szeretne.

2010. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem szabad ilyen kapcsolatba gyereket vállalni. Inkább próbálj meg beszélni vele az érzéseidről, sorakoztass fel érveket..stb. Ha pozitívan reagál és érdekli a bajaid, és be is bizonyítja, akkor maradj vele.

De ha ennek ellenére sem figyel rád, és tovább kötekedik, önző, akkor hagyd.

Van, hogy jobb a válás gyerek nélkül, mint gyerekkel!

Ameddig lehet még tegyétek rendbe!!! Beszélj vele nyíltan! Kivel mással, ha nem a saját férjeddel?!

2010. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Teljesen igazad van. Itt csak a beszélgetés segíthet.

A Többieknek üzenem,- akik úgy látják, éretlen vagyok, és el kell válnom?!- hogy ha sértegetni akarnak, akkor menjenek máshova. Én segítő válaszokat vártam. Esetleg hasonló cipőben járó sorstársaimtól.

Én is tudom, hogy ilyen helyzetben még nem lehet gyerek. A problémákat meg kell oldani. És már azon vagyunk. :) Ha lassan is, de haladunk előre. A "gondjaimat" pedig nem szeretném teljesen kiteregetni. De gondolhatjátok, hogy nem az a legnagyobb gondom, hogy mit vegyek fel holnap. Mi is lakáshitelesek vagyunk- svájci frank alapú- ami most eléggé húzós lett. És ez még csak töredéke a sok dolognak, ami miatt fájhat a fejünk. - Gondolom ezt nem kell bemutatnom....


Tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, de senki nem az. Majd alakulunk még. Az biztos, hogy Vele szeretném leélni az életem. Már 27 vagyok, nagyon erős bennem az anyai ösztön, de ha kell, még tudok várni. Majd ha rendeződünk, akkor jöhet a baba. Addig dolgozunk a házasságunkon.

2010. szept. 17. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!