Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ti elmondanátok a férjete...

Nők! Ti elmondanátok a férjeteknek, hogy a sógornőtök öngyilkos akart lenni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy rajtakaptátok, és megakadályoztátok. Arra kért, hogy senkinek se mondjátok el, és megígérte, hogy orvosi segítségért folyamodik. Az incidens előtt nem volt felhőtlen a viszony köztetek, de azóta közelebb kerültetek egymáshoz. Tudod, hogy az lenne a helyes, ha elmondanád a párodnak, de félsz, hogy utána megint ellened fordulna, és folytatódna tovább az ellenségeskedés a családon belül.

2022. febr. 22. 14:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

Elmondanám, még akkor is ha örökre megutál.

Hordoztam már terhét annak, hogy valaki öngyilkos hajlammal küzdött és a jó viszony érdekében tartanom kellett a számat. Nehéz, és mégnehezebb mikor "révbe ér" és tényleg sikerül az öngyilkosság. És ezzel a teherrel egyedül élni kimondhatatlanul nehéz, és nem egy pszichológusnál fordultam meg miatta.

2022. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
De, el kéne mondani neki. Különben hogy kaphat segítséget a sógornő?
2022. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%
Engem érdekelne, hogy lehet ilyenen rajtakapni a sogornot. Aki öngyilkos akar lenni, az titokban csinálja
2022. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fordul szakemberhez (pedig megígérte), akkor elmondanám. Ó sem tartotta meg, amit ígért, akkor én sem.
2022. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
46%

Először is SEMMI ESETRE SEM mondanám el, viszont ahhoz ragaszkodnék, hogy tényleg keressen segítséget. Azt azonban megmondanám a sógornőmnek már most, hogy ha bizonyos időn belül nem fordul szakemberhez, akkor kénytelen leszek szólni a páromnak, mert nem akarnám egyedül vállalni a feleőséget, ha nem lesz jobb állapotban és még egyszer megteszi.


"Csak a kamu depisek mutogatják a bajukat, nem azok, akik aznap este megölik magukat"


Ezt csak az olyan ostoba emberek állítják, akiknek semmi fogalma a témáról, a legtöbb öngyilkos előtte már jelezte valakinek, hogy rossz állapotban van, vannak ilyen gondolatai, mégha nem is családtagnak vagy olyan valakinek, aki a mindennapokban ott van vele, de a legtöbb esetben jelzésszerüen kér segítséget. A gond csak az, hogy sokan olyan tudatlanok, mint az egyik előző válaszoló, és azt hiszi, ez csak "depizés"!

2022. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
28%

13# talán most rosszul áll a szénája a sógornőnek és nagyot kell gurítani. Akár azért, hogy lehessen mondani nem bírta tovább, hogy a kérdező ellenséges vele, akár, ha a fiútesó kegyeiből kezd kicsúszni. De valószínűleg segélykiáltás, hogy nem tudja jól kezelni a kapcsolatokat, konfliktusokat. Meg az is lehet egy aljas színjáték.

Kérdező, ha az vagy akit az előbb kérdeztem, én feltételt szabnék, aznap együtt bemegyünk a pszichiátriára és segítséget kér szakembertől. Abban támogatnám, hogy cuccot viszek neki, látogatom, de csak akkor, ha kifekszi az idejét amit az orvos utasít. És én nem mondanám el, de neki el kellene mondania. Akár a bent fekvés alatt bementek hozzá és elmondja.

Ahogy fentebb írják, nem szabad ezt így elengedni. Később visszaüt rád, ebből jól nem jöhetsz ki, ha eltitkolod.

2022. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
97%

"Engem érdekelne, hogy lehet ilyenen rajtakapni a sogornot. Aki öngyilkos akar lenni, az titokban csinálja"


Pl. a sógornő egyedül van otthon, azt hiszi, senki nem jár arra egy ideig, beszed egy csomó gyógyszert, és közben a kérdező éppen odamegy valami okból.

Egy közeli ismerősöm így lett sikertelenül öngyilkos, a férje elment munkába, elvileg 10 óra múlva jött volna vissza. Ö beszedett több doboz nyugtatót, viszont a férj egy óra múlva mégis visszament, mert valami fontosat otthon felejtett, ami a munkához kellett volna, így időben megtalálta.


Elég nehéz megoldani azt, hogy ha valaki tényleg öngyilkos akarjon lenne, akkor ne jöjjön oda senki az idő alatt, amíg még megmenthető, még a biztosnak látszó helyzetekben is sokszor fordul elő ilyen véletlen.

2022. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
12%

17!


Na és hogy kerül pont a kérdező a sógornő otthonába? Ha gyógyszert vett be, akkor hogy nem tud az esetről q salad, hiszen gyomormosas az első lépés, aztán szépen viszik q pszichiátriai.

2022. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%
Elmondanám. Mert elvárnám, hogy elmondja, ha az én tesóm csinálna hasonlót.
2022. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
28%

Mivel az nem derült ki, HOGYAN akart a sógornő öngyilkos lenni, ezért értelmetlen konkrétan arról vitatkozni, mi történt ez után - ha éppen előtte vett be pl. gyógyszer, akkor az otthoni hánytatás is elég.

Másrészt sehol nem volt szó a sógornő LAKÁSÁRÓL, ez lehet az anyós lakása, adott esetben a kérdezőék is ott élnek, és még rengeteg egyéb variáció, amit nem tudunk.

De a kérdés értelmezéséhez nem is kell ezeket tudni, nem erről van szó!

2022. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!