Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó elkényeztetni,...

Miért jó elkényeztetni, megadni mindent a gyerekeknek ilyen áron?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek van két gyereke, 14 éves a fiú, 22 a lány.

Az unokatestvérem diplomás, ahogy a férje is, 1 millió a kettejük bevétele. Ez így soknak is tűnhet, de minden pénzüket elszórják a gyerekeikre, utána meg megy a sírás, hogy semmire nem elég, amit keresnek... Csak közben éppen a 14 éves gyereknek 1,5 millióért vesznek crossmotort, mert az egyik barátja szüleinek földjeik vannak és oda járnak ki barátokkal "játszani" (azt nem részletezem, hogy ez mennyire veszélyes és felelőtlen). A lányuk mióta egyetemre jár, egyedül lakik egy 150 ezres albérletben. Mert hogy antiszociális és nem fog 50 négyzetméteren is osztozkodni. Hiába mondtuk, mikor panaszkodnak, hogy milyen drága a lakás, hogy azért, mert a belvárosban van és akkor, ha mondjuk az egyik külső kerületben lakna 2 lakótárssal, fele ennyit kéne fizetniük. Hát de az nem úgy megy, mert akkor messze lenne az iskolája és hogy ő külső kerületbe amúgy se menne.

2 évente részletre vegyük a gyerekeknek az új iPhonet, és mikor kérdeztem, hogy egy 10 évesnek minek 300 ezres telefon, az volt a válasz, hogy a barátai cikizik, ha gagyi van neki... Minden ruhájuk, táskájuk Guess, Calvin Klein, MK, meg Tommy Hilfiger, amik köztudottan nem értéktartók, kínai minőség szinte és túlárazott.


Most egy ideje már téma, hogy a lánynak lakást kellene venni, de hát hogy, amikor éppen 0-ra jönnek ki a szülők hónap végén. Az a terv, hogy a nagyszülők eladják a családi házukat és a nyaralójukat, maguknak vesznek egy olcsó kis panelt itt vidéken, a maradék megy a lánynak és ha nem elég a pénz, a szülők még vesznek fel hitelt. Kérdeztem, hogy és a fiúval így mi lesz, most 9.-es, neki is kelleni fog így majd valami záros határidőn belül. Válasz: akkor ők, a szülők adják el a házukat majd, és abból lesz neki véve valami.

Sosem lenne pofám így elfogadni lakásra pénzt. Hogy a nagyszüleim az életük munkáját adják el azért, hogy én flexelhessek az újépítésű lakásban Budapesten a barátnők előtt.

Közben a lány dolgozni nem is akar. Most fog diplomázni, de már mondta, hogy elkezd egy új szakot, mert ez nem érdekli. Szóval 3 vagy 4+ év, amíg lógatja a lábát.


Semmi baj nincs azzal, ha valakit támogatnak a szülei, elindítják az életben. Nekem is segítettek anno. De nem úgy, hogy ők közben vegetáltak és eladták mindenüket... Párom szülei nagyon jól élnek, ott annyi bevétel van havi szinten a cégből, befektetésekből, passzív jövedelmekből, hogy még a mi gyerekeink gyerekeinek sem kellene dolgozniuk. Ennek ellenére amikor nem vették fel állami szakra, a szülei válasza az volt, hogy vagy diákhitelt vesz fel, vagy dolgozik egy évet és megpróbálja jövőre újra. Akkor kapott csak házat, amikor már dolgozott és keresett is annyit, hogy fenntartsa magát és az életét. Ő is, és a testvérei is 15-16 éves koruk óta diákmunkáztak és sosem az volt nekik a természetes, hogy nem kell dolgozniuk, mert a szülők úgyis megoldják. Pedig ott tényleg megtehették volna ezt.


Mire jó ez?

Se megtakarításuk, se olyan munkájuk, amit a gyerekek később "átvehetnének", hogy ne a 0-ról kezdjék, minimálbérért.


2022. márc. 6. 14:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy van neked oenzed
2022. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy van neked pénzed kérdező. 🤣🤣
2022. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:
Igen, ezt egy anonim oldal, anonim felhasználója biztosan 100% biztossággal jelentheti ki.
2022. márc. 6. 20:07
 44/66 anonim ***** válasza:
100%

"a tanulás a legkeményebb munka, ami létezik"

Milyen összehasonlítási alapod van ahhoz, hogy ezt mondd? Milyen munkát végeztél már mennyi időn keresztül?

2022. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt mondtad neki:

szerintem kommunikáció- és média szak után elkezdeni a politológiát láblógatás.

...

Ez egy leértékelő, lealázó, becsicskító, súlyos verbális bántalmazás.

Semmi jogod nincsen ilyet mondani senkinek."


:DDD

Ez olyan messze van a súlyos verbális bántalmazástól, mint Makó Jeruzsálemtől! Egyszerűen elmondta (volna) a véleményét (ha tényleg ezt mondta volna, de látom, nem is ezt mondta), amihez igenis minden joga megvan, mint bárki másnak, elvégre szólásszabadság van.

2022. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
84%

Akik azzal támadják a kérdezőt, hogy belemászik másnak az életébe, azoknak felszeretném hívni a figyelmüket arra, hogy nem a kérdező mászott bele, hanem a rokona tukmálja rá.

Folyton neki panaszkodnak..

Már bocsánat, de ha nekem panaszkodik valaki, akkor én is megpróbálok neki tanácsot adni vagy esetleg felhívni a figyelmét arra, ha valamit rosszul csinál.

A belepofázás az lenne, ha a rokon még csak nem is panaszkodna hanem élnék a kis életüket úgy ahogy, és a kérdező meg folyton kioktatná őket úgy, hogy nem is kérdezte senki őt.

2022. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
31%

"Mikor ilyeneket írtok, ezt a mentalitást miért nem viszitek tovább más kérdésekhez is?

...

Most itt természetes, hogy a nagyszülők, szülők adják el az otthonukat, családi házukat és vesznek fel hitelt azért, hogy a munkanélküli, alibi szakokat végző gyereknek lehessen újépítésű lakása. Más kérdésnél azért szétszeditek a kérdezőket, hogyha úgy kapnak lakást, házat, hogy ez a családjukban semmilyen nehézséget, lemondást nem jelent. Akkor hogy is van ez?"


Úgy, hogy nagyon sok válaszoló van, és mindegyiknek más és más véleménye, te viszont úgy látszik, hajlamos vagy minden kérdés válaszait csak szelektálva felfogni... Számonkéred bizonyos válaszolóktól, hogy bizonyos (jó eséllyel teljesen) más válaszolók miért válaszolnak mást, mint ők? :DDD És mindezt egy névtelen oldalon, ahol azt se tudhatod, hogy ki kicsoda? :DD

2022. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
44: 2001-ben mentem el állásba, 11 évig dolgoztam állásban, azóta pedig önfoglalkoztató vagyok.
2022. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
44: De amúgy előtte is dolgoztam 6 éves koromtól, de alkalmi munkákat.
2022. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
Abból, hogy állásban voltál, nem sok derül ki, de mindegy, az a lényeg, hogy szerintem simán vannak olyan munkák, amiknél könnyebb a tanulás, főleg, ha valakinek megvan hozzá az esze, tehát intellektuálisan nem is olyan nagy feladat neki tanulni, hanem inkább csak elhatározás kérdése. Persze ha az ember önfoglalkoztató (vagyis a saját tempójában dolgozik, nem hajtja senki), meg ha 6 éves fejjel is elvégezhető alkalmi munkákról beszélünk, akkor igen, azoknál valószínűleg nehezebb a tanulás akár csak középszinten is.
2022. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!