Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó elkényeztetni,...

Miért jó elkényeztetni, megadni mindent a gyerekeknek ilyen áron?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek van két gyereke, 14 éves a fiú, 22 a lány.

Az unokatestvérem diplomás, ahogy a férje is, 1 millió a kettejük bevétele. Ez így soknak is tűnhet, de minden pénzüket elszórják a gyerekeikre, utána meg megy a sírás, hogy semmire nem elég, amit keresnek... Csak közben éppen a 14 éves gyereknek 1,5 millióért vesznek crossmotort, mert az egyik barátja szüleinek földjeik vannak és oda járnak ki barátokkal "játszani" (azt nem részletezem, hogy ez mennyire veszélyes és felelőtlen). A lányuk mióta egyetemre jár, egyedül lakik egy 150 ezres albérletben. Mert hogy antiszociális és nem fog 50 négyzetméteren is osztozkodni. Hiába mondtuk, mikor panaszkodnak, hogy milyen drága a lakás, hogy azért, mert a belvárosban van és akkor, ha mondjuk az egyik külső kerületben lakna 2 lakótárssal, fele ennyit kéne fizetniük. Hát de az nem úgy megy, mert akkor messze lenne az iskolája és hogy ő külső kerületbe amúgy se menne.

2 évente részletre vegyük a gyerekeknek az új iPhonet, és mikor kérdeztem, hogy egy 10 évesnek minek 300 ezres telefon, az volt a válasz, hogy a barátai cikizik, ha gagyi van neki... Minden ruhájuk, táskájuk Guess, Calvin Klein, MK, meg Tommy Hilfiger, amik köztudottan nem értéktartók, kínai minőség szinte és túlárazott.


Most egy ideje már téma, hogy a lánynak lakást kellene venni, de hát hogy, amikor éppen 0-ra jönnek ki a szülők hónap végén. Az a terv, hogy a nagyszülők eladják a családi házukat és a nyaralójukat, maguknak vesznek egy olcsó kis panelt itt vidéken, a maradék megy a lánynak és ha nem elég a pénz, a szülők még vesznek fel hitelt. Kérdeztem, hogy és a fiúval így mi lesz, most 9.-es, neki is kelleni fog így majd valami záros határidőn belül. Válasz: akkor ők, a szülők adják el a házukat majd, és abból lesz neki véve valami.

Sosem lenne pofám így elfogadni lakásra pénzt. Hogy a nagyszüleim az életük munkáját adják el azért, hogy én flexelhessek az újépítésű lakásban Budapesten a barátnők előtt.

Közben a lány dolgozni nem is akar. Most fog diplomázni, de már mondta, hogy elkezd egy új szakot, mert ez nem érdekli. Szóval 3 vagy 4+ év, amíg lógatja a lábát.


Semmi baj nincs azzal, ha valakit támogatnak a szülei, elindítják az életben. Nekem is segítettek anno. De nem úgy, hogy ők közben vegetáltak és eladták mindenüket... Párom szülei nagyon jól élnek, ott annyi bevétel van havi szinten a cégből, befektetésekből, passzív jövedelmekből, hogy még a mi gyerekeink gyerekeinek sem kellene dolgozniuk. Ennek ellenére amikor nem vették fel állami szakra, a szülei válasza az volt, hogy vagy diákhitelt vesz fel, vagy dolgozik egy évet és megpróbálja jövőre újra. Akkor kapott csak házat, amikor már dolgozott és keresett is annyit, hogy fenntartsa magát és az életét. Ő is, és a testvérei is 15-16 éves koruk óta diákmunkáztak és sosem az volt nekik a természetes, hogy nem kell dolgozniuk, mert a szülők úgyis megoldják. Pedig ott tényleg megtehették volna ezt.


Mire jó ez?

Se megtakarításuk, se olyan munkájuk, amit a gyerekek később "átvehetnének", hogy ne a 0-ról kezdjék, minimálbérért.


2022. márc. 6. 14:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
57%
Saját privát dolguk mire költenek v mire nem.
2022. márc. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
81%

Az egyik barátnőm férje magánorvos. A rosszabb hónapjaiban is hazaviszi az 1 milliót. Az asszony otthon van a két kicsivel. Mikor gyerek nélkül voltak, akkor is arról panaszkodtak, hogy semmi pénzük nem marad a hó végére, most gyerekkel meg pláne.

Közben 3 év alatt: vettek és teljesen berendeztek a férjnek egy új rendelőt egy közeli kisvárosban (ez egy panellakásból lett kialakítva), vettek egy új autót, berendeztek 2 gyerekszobát úgy, hogy a Brandon áruház irigyelné a játékok mennyiségét. Azt akarom ezzel mondani, hogy közel se biztos, hogy olyan rossz a helyzete az unokatestvéredéknek, mint ahogy előadja.

Másrészt. Ők ezt azért csinálják, mert nekik ennyire fontos, hogy a gyerekeiknek jó legyen. A nagyszülőknek is. Képesek az önfeláldozásra (aki gyereket akar, az alapvetően önfeláldozásra készül), ők a szokottnál nagyobb mértékben teszik ezt. Ők így érzik helyesnek. Nekik ez az értékrendjük, neked az, hogy neveljenek inkább önállóságra. Ők azt szeretnék, ha a gyerek boldog és szabad lenne akkor is, ha ez azzal jár, hogy a kisasszony 30 éves korára se dönti el, miből akar élni. Elmondhatod az unokatestvérednek, hogy szerinted elkapatják a lányt, de ez is csak egy vélemény, ráadásul kéretlen.

Én se értek egyet ezzel a hozzáállással, de eszembe nem jutna ezen pörögni. Ha megkérdezik a véleményem, elmondom, ha nem, akkor megtartom magamnak.

2022. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
0%
A havi 1 millió egyáltalán nem sok pénz ma egy családnak, kb. alapszinten lehet belőle megélni.
2022. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
23%
Azért az alapszintet kicsit túlzásnak érzem, de kinek milyen igényei vannak. :) Szerintem kényelmesen meg lehet belőle élni, de tény, hogy közel sem olyan sok, mint amilyennek hangzik.
2022. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha van saját lakás, akkor mondjátok már meg, mi kerül annyiba egy 4 fős családnak, ami elvisz havi egy milliót mindenféle luxusozás nélkül?
2022. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
34%

Kinek milyen igényei vannak mint mondtam. Neked mi a luxus? És nekem mi az? Nekünk pl. még van lakáshitelünk, most babaváró is még, két lakástakarék, egészségpénztárakra is nagyobb összegű "megtakarításokat" fizetünk, autó fenntartás, napi fogyasztási dolgok, olykor egy hosszú-hétvége, vagy nyaralás és folyamatos megtakarítás képzés, ennyi. A nagyobb gyerkőc dolgairól pedig még nem volt szó, mint különóra, vagy sport (edzés, eszközök), táborok, stb. Közel sem költjük el minden hónapban ezt az összeget, de azért mégegyszer leírom (ha ismét nullára is pontoztok), hogy 1 millió forint 1-2-3 gyerekkel azért közel sem olyan sok, amit ne lehetne agyatlanul elverni némi nem odafigyeléssel hónapról hónapra. Aki nem kezeli tudatosan, annak ez lazán elmegy, de akár több is. Aki tudatosan kezelni, annak nem.

Én mondjuk zokszó nélkül mondom azt hó végén, hogy nem vesszük meg, mert nincs rá pénzünk. (Persze van, de a megtakarításra elkülönített összeg kvázi nincs. :D)

Más meg lazán el impulzus vásárolja, mert megkívánta a gyerek a magnumot, meg a hiper szuper játékot, vagy kell az iphone, a 469 csatornás tv előfizetés netflixszel, hbo go-val, meg reklámmentesített youtube-bal, de az se baj, ha valami zene alkalmazást is tud használni az egész család és még sorolhatnám a kérdésben hozott példákat is. Valakinek ezek luxusnak számítanak. A zöme nekem is. Másnak meg alap.

2022. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 A kérdező kommentje:

Én teszek félre minden hónapban, beosztom a pénzt, de szerintem is kell egy pesti kényelmes élethez azért egy nagyobb, hétszámjegyű jövedelem (pedig mi a párommal ketten vagyunk, nincs gyerek, kisállat).

De ez az igényektől is függ. Ami nekem lehet, hogy mondhatni alap, az másnak már luxus. Például én járok személyi edzőhöz, mellette teniszezni és jógázni is. Télen infrashape-re. Egyik sem olcsó, hiszen ha nem lenne pénzem, vennék egy futócipőt és eljárnék futni, vagy itthon tornáznék egy jógamatracon youtube videókra.

Én is látom, hogy mennyire könnyű elcsábulni akár egy sima bevásárlás során, szóval ha valaki nem tudatosan kezeli a pénzügyeit, nincs megszabva, hogy mennyit kell félretennie, akkor simán kifolyhat az ember keze közül a pénz úgy, hogy észre sem veszi. Még akár gyerekek nélkül is.

2022. márc. 7. 13:05
 58/66 anonim ***** válasza:
82%
Teljes pénzügyi tudatlanság, meg valamiféle egoizmus: ,,jaj a 10 éves gyerekemnek kell a 300 ezres telefon, nehogy azt gondolják, hogy szegények vagyunk”. Talán megfelelési kényszer nem létező elvárásokra a társadalom részéről. Komoly probléma, mert mint ahogy mondtad, kérdező: ez így nem vezet sehova, hogy mindenüket eladják azért, hogy két elkényeztetett gyerek de jól éljen munka nélkül.
2022. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk azért van az összes gyereknek ipadje és iphone-ja, mert iSheep vagyok. Többnyire a saját "kinőtt" eszközeimet görgetem le nekik, és használják még 2-3 évig egészséggel, de van, hogy újat kapnak (de akkor nem a legújabb 13 pro maxot, hanem az éppen aktuális kifutó modellt, ~150 ezer magasságban). Van, amelyiknek Apple Watcha is van.


58. a gyerek nem "munka nélkül" él jól, illetve lehet, hogy a tiéd igen, de az enyémek tanulnak. Ez a munkájuk. És jól tanulnak, elit gimnáziumokban és egyetemeken. Megéri beléjük fektetni.

2022. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:
59-es, az megint más, ha a gyerek megkapja a "leselejtezettet". De gondolom ha nem engedhetnéd meg magadnak, akkor nem vennéd meg kétévente nekik a legújabb iPhonet részletre... Mert itt ez van, utána meg panaszkodnak, hogy a bank vonja a pénzt mindenért.
2022. márc. 7. 13:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!