Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párom-kutya -új pasi?!...

Volt párom-kutya -új pasi?! Bőv. Lennt!? ,

Figyelt kérdés

a helyzet az ,h mikor szakitottunk a volt párommal ,nem akarta odaadni a kutyámat ill kutyánkat( aki után én fizettem mindent és én is foglalkoztam vele )....még ebbe bele is törödtem,h csak néha láthatom ,de jött egy új kapcsolat az életembe és remekül alakul minden,most a volt párom meg akarja magát ölni és a kutyát nekem adni,mivel elege van abból,h gondoskodni kell róla...de az új pasim allergiás a kutyákra és nem is akarja,h a kutya a lakásban legyen!

tanácstalan vagyok,mert akkor vagy szétköltözünk és a kutya velem lehet,vagy tovább folytatom az exemmel ezt a játékot! fogalmam sincs,h mit tegyek! adjatok tanácsot....kérlek!!!


2010. szept. 13. 09:58
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

ki beszélt itt arról,h nem szeretem eléggé??? legalább ne irj olyanokat,amiket tölem nem olvastál!

és azt is kiolvasom a szavaidból,h elöbb rúgnál bele a kutyába,minth megsimogasd

2010. szept. 13. 10:27
 12/36 anonim ***** válasza:
20%

A kutya NEM gyerek. A kutya az kutya.

Életed szerelme? Szerinted ez a szerelem? Tegyük beteggé a szerelmünket és mérgezzük gyógyszerrel fölöslegesen? Tördeljük a kezünket, mikor fullad, és közben simogassuk a kutya-gyereket? Ugyan már, kedves Kérdező!

A szeretet az, amikor úgy szeretsz valakit, hogy NEKI jó, nem úgy, ahogy neked jó.

Szerintem te kb. a kutyába vagy szerelmes.

Ami nem baj, csak akkor legyél tisztában ezzel.

2010. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%

A szeretet nem az, hogy azt mondjuk, hogy "szeretlek".

Már leírtam, mit jelent, nem ismétlem magam.


Amúgy nem rugdosok kutyákat, szeretem őket, de nem kényszerítenék egyet sem az allergiás páromra.

2010. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
jó akkor most megkérem az összes olyan NEM KUTYABARÁT EMBERT,aki a kérdésemre akarna válaszolni,h inkább ne tegye! tanácsot kértem nem leosztást!
2010. szept. 13. 10:30
 15/36 anonim ***** válasza:
24%

10:26 vagyok. Állatbarát vagyok, a munkám során többek között állatokkal is foglalkozok, úgyhogy nem mondhatod rám egyáltalán :)

De én veled ellentétben emberbarát is vagyok (néha kevésbé :D)

De még mindig azt mondom, hogy ez csak egy okos húzás a volt pasid részéről, te meg mit kisbárány hagyod irányítani magad. De rendben, nem leosztást kértél, hanem tanácsot.

A tanácsom: szólni a szüleinek, hogy öngyilkosságra készül. Gondolom már "nagyok" vagytok, de a szülei attól még hátha tudnak hatni rá. Ezzel párhuzamosan pedig elcibálni egy pszichológushoz/pszichiáterhez. Addig mondogatni neki, amíg nem jön.

A másik, hogy azt mondd neki: majd meglátjuk, mi lesz a kutyával, ha majd meghaltál (és a jelenlegi párodnak is ezt mondani: elnapoljuk a kérdést). Így az öngyilkosság számára már nem lesz zsarolási alap, és hidd el, nem is fog meghalni, és fel se fog merülni ez a kutya-kérdés.

2010. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
37%
szerezz a kutyusnak új otthont, ahol szeretik és jó helye van.
2010. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
90%

Választási lehetőségek:

1. Az exednél hagyod, mondván ő most úgyis be van fordulva, kell neki a társaság (értesd meg vele a terápiás célokat = tud csajozni kutyasétáltatás közben)


2. A kutyát magadhoz veszed, lesz ami lesz, ha a párod elhagy, elhagy, majd lesz másik! Vagy megállapodtok, hogy a kutyának semmi keresnivalója a konyhában és a hálóban és TE viszed sétálni és biztosítod, hogy nem fog kevesebb figyelmet kapni (mármint a pasid)! (szerintem valamennyire komprumisszum kész!)


3. Nem veszed magadhoz a kutyát, és a párod is megmarad (pl.: olyan ismerősnél helyezed el, ahol van kertes ház, és éppen kutyát keresnek)

2010. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ne vedd komolyn az exed fenyegetését. Csak zsarol, mert nem úgy alakulnak a dolgai, ahogy ő elképzelte. A kutyát mindenképpen hozd el, mert az exednek útban van. A mostani párodnak pedig illene elfogadni a kutyás helyzetet. Lehet, hogy csak "lelkileg" allergiás a kutyára. Ő is szeretne eltántorítani attól /kutya/, aki a szívednek oly kedves. Ez a vielkedése mindenképpen elgondolkodtató.
2010. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom kétségbevonni a párod allerigáját, de elvileg az én férjem is az, és amióta meg van a kutya még egyet sem tüsszentet. Igaz, mi az udvarban tartjuk, de sokat vagyunk vele kint, nyáron melegben bejöhet, és speciel a férjem sokszor ölbeveszi (kölyök még), és semmi baja nem volt még tőle. Tehát esetleg adhatna a párod egy esélyt, hogy megpróbálja, aztán ha tényleg nem bírja (feltéve, hogy őszinte lesz), akkor megbeszélitek, hogy mi legyen a kutyus sorsa. Szerintem ez a legkompromisszum képesebb megoldás! Így mindenki tesz valamit a másikért. Viszont, ha tényleg beteg lesz tőle, nincs más választásod, kerítened kell a kuytusnak egy másik helyet.
2010. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha elutazik akkor mi a kérdés. Ha elmegy akkor maradjon szerintem,egyedül legyél senki nélkül?!
2010. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!