Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párom-kutya -új pasi?!...

Volt párom-kutya -új pasi?! Bőv. Lennt!? ,

Figyelt kérdés

a helyzet az ,h mikor szakitottunk a volt párommal ,nem akarta odaadni a kutyámat ill kutyánkat( aki után én fizettem mindent és én is foglalkoztam vele )....még ebbe bele is törödtem,h csak néha láthatom ,de jött egy új kapcsolat az életembe és remekül alakul minden,most a volt párom meg akarja magát ölni és a kutyát nekem adni,mivel elege van abból,h gondoskodni kell róla...de az új pasim allergiás a kutyákra és nem is akarja,h a kutya a lakásban legyen!

tanácstalan vagyok,mert akkor vagy szétköltözünk és a kutya velem lehet,vagy tovább folytatom az exemmel ezt a játékot! fogalmam sincs,h mit tegyek! adjatok tanácsot....kérlek!!!


2010. szept. 13. 09:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
19%

Lakásba kutya nem való. Én sem élnék együtt egy kutyával. Kertben lehet. Nincs az a pasi akiért elviselném hogy telelihegje a lakást. Mellesleg fulladok is a kutyaszőrtől meg kiütéses leszek.


És a kutya az kutya, nem gyerek. Ha a gyermeked lenne, biztos nem mondana nemet.

2010. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom, anyukám pl allergiás a macskaszőrre(orvosilag igazoltan),mégis van vagy 7 macskánk.Igaz kint vannak akertbe,de semmi baja nincs tőle csak ha simogatná, vagy magához dédelgetné őket.Szóval szerintem meg lehetne érteni, vagy ha mind2-t választod akkor kénytelenek lesztek külön lakni.
2010. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
85%
így, h elmegy máshova, tuti a kutyát választanám.... ki kellene próbálni, h előjön-e az allergiája mellette :)) én a "gyerek" mellett szavazok :)
2010. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
77%

Milyen fajta kutyus?

Sztem találkozniuk kéne és akkor le tudnád tesztelni mennyire allergiás rá.

Lehet kapni olyan készítményt amivel be lehet kenni a kutyát és nem fog allergizálni a párod van spray is azzal meg a levegőt lehet befújni.

A Fressnapfban lehet kapni.

A pontos nevét nem tudom de olyan 6000 ft körül van.

Hívd fel valamelyik áruházat.


Az én párom is azt mondta annak idején, h allergiás a kutyákra ezért csak a kertben lehet szerinte kutyát tartani.

Most egy Beagle kutyusal él egy lakásban és lám semmi baja...

Sőt az ágyban alszik velünk...

Nekünk nem kellett használnia a sprayt.

Remélem segítettem...:)

2010. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarta odaadni a kutyát, te néha meglátogatod a kutya miatt, aminek ő örült, mert addigis láthat. Most van új barátod, hirtelen már nem kell a kutya, hanem öngyilkos lesz. nem lehetsz ennyire vak! Úgysem fogja megölni magát.

Ha tényleg allergiás rá, akkor ne vidd a közös lakásba a kutyát, és tökmindegy, hogy kijön rajta az allergia vagy nem, ezzel nem érdemes játszani!!

Írtad, hogy ha külön költöznétek, akkor lehetne nálad a kutya, ez is egy megoldás. De nem tudod elhelyezni valamelyik családtagodnál, ismerősnél, szomszédnál vagy barátnál aki befogadná, és akkor nem kell ide-oda költözni, nem kellene találkozgatnod semmiféle gagyi ürüggyel az exeddel, és még a kutyust is meglátogathatnád.

2010. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%
Azokkal a válaszolókkal értek egyet, akik szerint a párod is megtehetne annyit, hogy megpróbálja! Ráadásul meg elutazik, én így nem is gondolkodnék a dolgon! Ha nincs veled, nem várhatja el, hogy egyedül legyél. És ha eleve úgy jöttetek volna össze, hogy nálad van a kutyád? Akkor is elvárná, hogy megszabadulj tőle? Az exet meg le kell szarni, valószínűleg csak hülyít, ha meg nem, akkor magára vessen!
2010. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
69%

én pl a macskaszőrre vagyok allergiás... a kismacskám jelenleg is itt fekszik az ölemben. Ha véletlenül megkarmol, akkor a legkisebb karcolás is feldagad, de ezen kívül semmi bajom nincs... a párom minden este kifésüli, hogy ne szálljon a szőr a lakásban, nagyjából ennyi plusz törődést igényel. Nem én akartam, hanem a párom, de ma már inkább hozzám bújik, velem alszik... el lehet viselni, bár az első pár nap nálunk sem volt kellemes.

Később mi lesz veletek? Nem vehetsz meg bizonyos könyveket mert utálja az írót? Tessék megtanulni szépen toleránsan együtt élni a másikkal és olyan kompromisszumot kötni, ahol mindketten engedtek és mindenkinek jó. Nálunk ez a fésüléses-fürdetéses módszer bevált, mindketten engedtünk és most minden rendben.

2010. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam végig a komenteket de a kérdésre válaszolva:

Egyértelmüen a hüséges kutyámat választanám mint egy új pasit ...Ez nem is kérdésed

2010. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
76%
Valami megoldást találj ki a kutyádnak, más (volt) barát vagy családtag, ahol időnként meglátogathatod, úgy mint eddig. Ha párod megölte magát :S, úgyis ki kell találnod valamit sürgősen.
2010. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
84%

Ahhoz képest, hogy neked a kutyád a gyereked, imádod, szereted egyszer már elhagytad. Hogy is van ez?

Kutyás vagyok és semmi pénzért nem válnék meg tőlük, még egy napra sem. Nem mondom, hogy az én hozzáállásom a normális. De nekem egy percig se kéne gondolkodnom, hogy egy pasit válasszak vagy a kutyáimat, akikért én vállaltam felelősséget.

Ha benned egy percig is felmerül, hogy nem a kutyádat választod nem szeretd őt igazán. Ezt bizonyítja az is, hogy ott hagytad az exednél. Ez nem is baj. Csak nem értem miért kell előadni, hogy Te nem tudsz a kutya nélkül élni.

A volt pasid egyértelmű, hogy csak felhasználja a kutyát ellened.

A mostani pasidnak meg valószínű csak kifogás az allergia, hisz ha ő külföldön lesz akkor sem akarja, hogy a kutya nálad legyen, ez sok mindent elárul róla. Azért én elkísérném egy allergia vizsgálatra. Semmi baj nincs azzal, ha valaki nem akar kutyát tartani (végülis ő kutya nélkül ismert meg téged), csak szerintem akkor legyen annyira egyenes, hogy nem betegségre hivatkozik, hanem megmondja kerek perec, hogy ő nem hajlandó együtt élni semmilyen állattal.

2010. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!