Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/153 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik olyan higy gyerekmentes ember. Gyermektelen létezik.
2022. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/153 anonim ***** válasza:
86%
De létezik. Aki tudatosan nem vállal gyereket, gyerekmentesnek hívják, pont azért, hogy ne gázoljunk bele azok lelkébe, akiknek valami miatt nem sikerül a baba.
2022. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/153 anonim ***** válasza:
15%
Nagyokosok akkor végül a kérdésre is válaszokhatnátok. Mert nem érdekel senkit hogy mi a véleményetek a gyerek nevelés nehézségeiről. NEM ez volt a kérdés.
2022. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/153 anonim ***** válasza:
10%

Az egész vita onnan indult ki, hogy kifakadtam, hogy mint itt gyakran, gyerek témában megint a gyerektelenek osztják az észt. És én meg le vagyok sajnálva, mert nekem biztos szar az élet. Mert ő így gondolja. Igaz nem próbálta, de tuti így van.


Nekünk volt nehézség.

9 naposan kórházba került, volt egy nagyműtétje, 2 hetet bent voltunk.

A fogzás is kegyetlen volt.

Dackorszak.

Amikor indulnánk valahova és telifossa az overalt.

Amikor külföldre indulnánk de reggelre lázas lesz.

Stb.

Senki nem mondja hogy ez egy cukormáz.

Viszont ez egy névtelen fórum.Elhihetitek, ha mindezt mérlegre téve az lenne a véleményem, hogy több a rossz benne, mint a jó, akkor leírnám. De nem így érzem, mert ezek a fentiek még mindig eltörpülnek számomra amellett az óriási boldogság mellett, amit az jelent, hogy ő létezik.

Készségesen elfogadom, hogy van akinek több benne a rossz, mint a jó, de ne gondolja már azt senki, hogy ezt a többség így éli meg, mert nem.


És akkor jön a baj, amikor valaki ezt az egészet megpróbálja vitatni, valaki olyan, aki nem szült gyereket.

2022. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/153 anonim ***** válasza:
100%

"Az egész vita onnan indult ki, hogy kifakadtam, hogy mint itt gyakran, gyerek témában megint a gyerektelenek osztják az észt."


De nem a gyerek a téma, hanem a gyerekvállalásra gyakorolt társadalmi nyomás.

2022. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/153 anonim ***** válasza:
16%

"Nagyokosok akkor végül a kérdésre is válaszokhatnátok."


Nem azért, de te amúgy ki vagy?

2022. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/153 anonim ***** válasza:
100%

74. De ezt tartogasd az olyan kérdések alá ahol releváns. Rohadtul eltereltétek a témát. Ha van egy ellenséges ember aki kötekszik arra nem kell feltélenül reagálni. Le kell pontozni, és ne reagálj. Mert ha reagálsz akkor értelmetlen vég nélküli vita lesz, mivel mindenki magának akarja az utolsó szót.

Nekem pl nincs gyerekem és a kérdezővel egy korú vagyok. Ugyanazt kapom mint ő. De a válaszom eltűnt a ti vitatkozásotok között mintha nem is létezne.

50, 56 vagyok.

2022. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/153 A kérdező kommentje:
Uhhhh köszönöm mindenkinek aki a kérdésre válaszolt,és azoknak is akik nem.:-)Tudom,hogy örök vitatéma ez,engem érzékenyen érint,mert nem érzem magam hibásnak,én szülni tudok,de gyermeknemzéshez férfi is kell természetesen.Ha csak a saját döntésem lett volna akkor biztosan iskoláskorú gyermekeim lennének már.Ezért is bánt az,hogy van a társadalomban egy rossz beidegződés.Még nem adom fel 42 leszek az idén,bár nincs most párkapcsolatom ami nehezíti a dolgot,de mindenáron nem fogok lefeküdni senkivel sem mert szorít az idő.Most már nagy szerencse is kellene ezt belátom,valószínűleg ez a hajó már elment.
2022. márc. 18. 16:26
 79/153 anonim ***** válasza:
84%

"Ennyit tud szembeállítani? A rohadt utazást? Amiből évente van pár? Nem lehet feszt utazni."


Utazni nem. Nyugodtan kávézni, olvasni, élvezni az életem, a párommal lenni, hobbikat űzni, magamat fejleszteni, tanulni, ezer élményt kipróbálni, izgalmas életet élni, bulizni, szabadnak lenni bármire, azt lehet. Ha nincs gyereked.

Ha van, akkor meg lehet szros pelenkázni, hisztit hallgatni, gügyögni, félretenni magad évekre, alvást mellőzni, szexet félretenni, testet leépíteni, szabadságot nullára redukálni, nyugalmat leépíteni. Na ezeket viszont lehet minden nap.

2022. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/153 anonim ***** válasza:
95%
Én azt sem értem, miért van az embereknek ez a kölyökpotyizásos kényszere. Nem mindegy nekik, hogy kinek lesz és kinek nem? Mondjuk az is nyomi, aki külső nyomasztásra beadja a derekát és szül, aztán meg a gyerekét bünteti, holott a gyerek sosem kérte, hogy megszüljék. Igaz, engem nem is mernek nyomasztani, mert átmegyek Rambo-ba.
2022. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!