Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/153 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De ahhoz képest, hogy ott van előtted egy gyerek, akit nem szülnél meg, ha újrakezdhetnéd... nem tudom, nekem utóbbi esetben olyan bűntudatom lenne, hogy nem tudom, tudnék-e élni vele. Magamat sajnálni egy dolog, de ha valaki más életéért és boldogságáért felelős vagyok, és azt kívánom, bár ne lennék az anyukája...
2022. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/153 anonim ***** válasza:
30%

Ez igaz persze.

De itt valahogy azt állítják, hogy ez tömeges jelenség. Én meg ezt vitatom. Mert nem az. Az átlag nő szereti a gyerekét.

2022. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/153 anonim ***** válasza:
14%

Engem igazából a 26 meg 52 véleménye akaszt ki.

Akik annyira de annyira határozottan tudják hangoztatni, hogy a gyerek = halál, pusztulat.

És szinte nevet rajtam és lesajnál.

Engem, aki már kipróbálta mindkettőt. Vele ellentétben.

Épp ezt próbálom mondani az elejétől kezdve, hogy a kérdéssel ellentétben nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy mostanában épp hogy a gyerekes anyák vannak lesajnálva a gyerektelen által.

2022. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/153 anonim ***** válasza:
0%

Azt írja 26:



“Ugyanígy mosolygok magamban amikor az utazásom tervezem, a mellettem levő ősanya meg +20 kilóval, fáradtan, kiakadva próbálja a gyereket csitítani, az meg a bolt közepén vágja magát a földhöz, hisztiből.“



Ennyit tud szembeállítani? A rohadt utazást? Amiből évente van pár? Nem lehet feszt utazni.

2022. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/153 anonim ***** válasza:
100%

De nem próbáltad meg mindkettőt, hisz van gyereked.


Akkor próbáltad volna meg mindkettőt, ha egy életet leélsz gyerek nélkül, egy másikat gyerekkel. Ami ugye lehetetlen.

2022. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/153 anonim ***** válasza:
93%

"Az átlag nő szereti a gyerekét."


Remélem, hogy ez így van. Mert sajnos nagyon kevés boldog családot ismerek, akikre azt mondanám, hogy ez igen. És nem tökéletesről beszélek, hanem boldogról.

2022. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/153 anonim ***** válasza:
8%

65,

38 évig nem volt gyerekem. Tudom milyen az.

2022. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/153 anonim ***** válasza:
89%
Akartál gyereket, vagy csak becsúszott?
2022. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/153 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon is akartam!

8 kör lombik után lett.

2022. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/153 anonim ***** válasza:
93%

Akkor nem tudod, hogy milyen.


Azért van különbség a gyerektelen (még nincs/nem lehet gyereke, de akar) és a gyerekmentes (nem akar gyereket) megnevezések közt, mert ég és föld a különbség. Ha akartál gyereket, te tök más buszra szálltál, az ellentétes irányba mentél. Az, hogy egy darabig nem volt gyereked, nem jelent semmit - senkinek nincs egy darabig gyereke.

2022. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!