Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/153 anonim ***** válasza:
77%

"itt a fő gond az, hogy a saját választás alapján gyerektelen milyen agresszíven áll a másik oldalhoz. Mennyire leszólják a szingli nők az anyákat. Ilyenkor azért belőlem is előjön."


De mi jön elő belőled? A saját véleményed, vagy csak valami, amit ellenérvként fel tudsz hozni?


Mert ha a saját véleményed az, hogy más nem lehet boldogabb gyermektelenként, mint gyerekkel lenne, akor végső soron te is ekézed őket ugyanúgy. Ha nem is ez a véleménxed, akkor meg minek írod le?

2022. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/153 anonim ***** válasza:
11%

42.

Nekem ez a véleményem. Igen.

De rendszerint megtartom magamnak. Mindneki úgy él ahogy akar.


De amikor a szülésemre valaki úgy hivatkozik, hogy “összeszartam magam”, akkor azért hadd legyek már én is kevésbé korrekt.

2022. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/153 anonim ***** válasza:
4%

Hát figyeljetek. Ide nèvtelenül mindenki azt ìr amit akar. Vagy igaz vagy nem. Èn szemèlyesen egy nõt ismerek akinek sajàt elhatàrozàsbòl nem lett gyereke. Boldogtalan.

Az màs, amikor valaki szeretne de nem sikerül. Annak se nagy öröm.

2022. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/153 anonim ***** válasza:
94%

44.: De valszeg nem csak azért boldogtalan, mert nincs gyereke. Elég sokaknak meg pont, hogy a gyerek után megy tönkre az élete / házassága.


1.: Lósz.rt nem lehet 40 után gyereke valakinek, tesóm is úgy vállalta.

2022. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/153 anonim ***** válasza:
45%
A gyerek utàn megy tönkre a hàzassàg. De biztos, hogy a gyerek miatt?
2022. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/153 anonim ***** válasza:
28%
45. Nem azt írta higy nem lehet hanem hogy nem sokára abban a korban van. Igaz. Mindenkinél máskor kjön el a hormon változás. 35-től (igen, jól olvasod) de általában 40 sokaknál elkezdődik a változás. Először enyhe tünetekkel azután egyre észrevehetőbbekkel. Egészséges gyerekre meg valóban kevesebb esély an 40 után.
2022. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/153 Metionin ***** válasza:
95%
39. Ha anyám nem szült volna, akkor nem léteznék és nem lennék sehol. Nem én kértem, hogy csináljanak meg, semmi baj nem lenne ha nem léteznék. Anyámnak viszont nem kellett volna elviselnie, hogy innentől kezdve felelős egy olyan gyerekért, akit tulajdonképpen a háta közepére sem kívánt, nem kellett volna hazugságban élnie, tettetnie sok éven keresztül, hogy ő így boldog, hogy milyen jó, hogy gyereke van, csak mert ezt várják tőle. Sajnos mindenki csak a gyerekvállalás cuki oldaláról beszélt neki, noszogatták, biztatták, hogy jaj majd meglátod, hogy a saját az más, azt majd szeretni fogod. Hát nem így lett de akkor már nem volt visszaút. Nagyon hamar elmúlt a kezdeti varázs, amikor mindenki megállította az utcán és gratulált neki, aztán nagyon hamar kibukott, hogy a sajátod az nem azt jelenti, hogy olyan lesz kint amilyet te akarsz és hogy a szeretet nem jön automatikusan. Az elején még próbálta tettetni, hogy érdeklem, később feladta, érthető módon. Óriási teher lehetett ez, amit nem kívánok senkinek és én magam meg pláne nem szeretném átélni. Aki önként vállalja, mert akarja, annak nyilván nem teher és úgy gondolja, hogy ilyen-olyan okokból megérte, az meg ezt az oldalt nem fogja sosem tudni megérteni. Nem is kell, egyszerűen el kell fogadni és nem tukmálni a saját véleményüket, a saját tapasztalatukat. A mai világban, amikor már ténylegesen választhatunk, hadd döntsünk már a magunk igényei szerint. Repülőm sem volt soha életemben de nem is szeretnék, mert nem érdekel, nem tudnék vele mit kezdeni. Azért az ember nem hülye, ha valamit zsigerből nem akar, nem szeret, azt akkor sem fogja szeretni ha ingyen kapja és nincs rá gondja, nemhogy ha lemondásokkal jár.
2022. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/153 anonim ***** válasza:
10%

47, de azt azért tudod, hogy nem ez az általános?

A legtöbb ember imádja a gyerekét.

2022. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/153 anonim ***** válasza:
11%

Nem lehet egymás mellé állítani, hogy mi a rosszabb:

Utólag megbánni hogy gyerekem lett, vagy utólag megbánni, hogy nem lett gyerekem.

2022. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/153 anonim ***** válasza:
91%

Magára a kérdésre válaszolva szerintem nagyon tapintatlanok tudnak lenni az emberek. Az a kerdés hogy terveztek e gyereket ritkán hangzik el. Ingább azt kérdezik az emberek hogy mikor jön. Mintha természetes lenne hogy jön mivel nem biztos hogy jön mert nem akarnak. Lehet hogy nehezen jön mert orvosi oka van akkor is nagyon nehéz elhárítani a kérdést, nehéz egy mondatos választ adni. Mindig akár valaki aki okoskodik vagy kéretlen tanácsokat ad. pl voltál már orvosnál? Vagy szedjél xy vitamint nekem bevált. És mindezt mások előtt miközben én süllyedek el szégyenemben mert nem tudtam elfogadni hogy bajom van.

Tehát nem azt mondom hogy legyen tabutéma csak kérdezzétek máshogy, legyenek tapintatosabbak.

2022. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!