Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/153 Metionin ***** válasza:
88%

28. Néha belegondolok, hogy egy ilyen közösség mennyit segíthetett volna anyámnak anno. Bár ha akkor hozzájuthatott volna hasonló információkhoz, akkor megelőzhette volna az egészet úgy, hogy egyszerűen nem szül ha utálja a gyerekeket. Csak hát akkoriban ezt ciki volt kimondani, szóval együtt kellett élnie a mérhetetlen csalódással míg legálisan ki nem vághatott otthonról.

És én lennék a gáz, amiért hasonló érzelmekkel nem akarok gyereket? Hát oké, bocs hogy nem akarok kapásból 3 életet elbaszni, csak mert mitszólnak mások, meg mert a Mari akart gyereket és emiatt a Marinak jó. Én nem vagyok a Mari, pont.

2022. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/153 anonim ***** válasza:
92%

#24 Azt se felejtsd el, hogy téged majd a saját gyereked fog megítélni! Lehet a te gyermeked majd úgy ítél az évek távlatából, hogy sosem voltál jó szülője, és sajnos, még az is meglehet majd azt gondolja rólad, hogy neked sem szabadott volna családot alapítani.

Az ítélkezést majd eltanulja tőled a gyereked is, mert a gyereked is azt adja a világnak, amit tőled tanult.

2022. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/153 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a legnagyobb öröm az utazás, a sikereim, a jó pasim és ha jól nézek ki:D Ennél nagyob nem kell, köszi.
2022. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/153 Metionin ***** válasza:
93%
Nekem meg az, hogy nem kell szarakodnom egy olyan élőlény iránti felelősséggel, amit a hátam közepére se kívántam :D
2022. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/153 anonim ***** válasza:
25%
Jah, az anya az csak kövér lehet. Itt tartunk még mindig.
2022. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/153 anonim ***** válasza:
86%
ki írta hogy csak az lehet te szerencsétlen?
2022. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/153 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért van az, amikor előadják, hogy nekik nem kell gyerek, ők utazgatnak, szórakoznak, állatot tartanak, akkor a szülők csak mosolyognak magukban - a tapintatlanabb nem csak magában- hogy aha, oké"


Esküszöm, nem értem az ilyen véleményeket, pedig nekem van gyerekem, és igen, a legnagyobb öröm az életemben. De ettől függetlenül el tudom hinni, hogy van, aki nem feltétlenül vágyik gyerekre, sőt, szerintem mind látjuk hogy nagyon sok embernél utólag ki is derül, hogy nem is kellett volna gyereket vállalnia, mert nem tudja annyira szeretni és élvezni az anyaságot, mint normál esetben kellene.


Az én anyám meg is bánta, na ő szerintem inkább gyerektelen maradna, ha megint választhatna, csak anno erős volt a társadalmi nyomás, hogy kell a gyerek.

2022. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/153 anonim ***** válasza:
7%

Mindig ez az érv: az anya kövér, fáradt meg elege van és az élete egyáltalán szar. Bezzeg az enyém.


De továbbra is olyan valamiről papoltok, amit személyes tapasztalt alapján nem ismertek.

Mert azt gondolom azért tudjátok, hogy a gyerekem van élmény az nem pusztán annyi, amit az aldiban láttok, ahogy épp hisztizik egy gyerek.


De aki a saját nagyszerű, szuper boldog utazásokkal (mindig ez a rohadt utazás. Azt gondolná az ember aki feljön ide, hogy a magyar mást se csinál csak utazik) és bulikkal telirakott élete van, az mondja meg, mi lett volna ha a saját anyja is úgy gondolkodik mint ő??

Hol lenne most ő? Sehol.

2022. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/153 anonim ***** válasza:
20%

38, itt a fő gond az, hogy a saját választás alapján gyerektelen milyen agresszíven áll a másik oldalhoz. Mennyire leszólják a szingli nők az anyákat. Ilyenkor azért belőlem is előjön.


Szóval az eredeti kérdésre válaszolva: 38 évesen szültem. Azóta épp hogy azt tapasztalom, hogy a gyerekes anyákat macerálják alpári módon, mint pl itt is az egyik okos, hogy ugye ketté szaggattam majd összevarattam magam, mintsem a gyerekteleneket.

2022. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/153 anonim ***** válasza:
93%

"mi lett volna ha a saját anyja is úgy gondolkodik mint ő??"


Hát, sok nőnek tényleg így kellene gondolkodnia, és akkor nem lenne ennyi bántalmazott, lelkisérült gyerek.


Amelyik gyerek nem születik meg, annak meg nem fáj, hogy nincs ☺

2022. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!