Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/153 anonim ***** válasza:
100%

És hány nőt ismersz, aki panaszkodik a gyerek miatt? Hogy ha visszamenne, nem vállalná? Hogy nem így képzelte, hogy romokban a (magán)élete, és nem erzi alkalmasnak rá?

Vagy ezt ki sem mondja, mert hatalmas tabu?

Ilyet azért többet ismerünk, mert a nyomás mindenkin ott van, hogy szüljön. Hát szül is, pedig egy jó csomó bár ne szülne.

2022. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/153 anonim ***** válasza:
82%
"A legtöbb ember imádja a gyerekét." Ja, azért van hogy ismerős, kolléga, rokon mind csak panaszkodik mennyi nyűg van a kölkével, mennyire elege van belőle, töke tele van vele hogy úgy kell könyörögni a legelemibb dolgokért is, mert a csemeték a jogaikat nagyon tudják, ellenben szerintük kötelességeik nincsenek... EGY anyát sem ismerek, aki nem mondta volna hogy "szeretem a gyerekem, DE" és mindig, kivétel nélkül ott a de hogy ez is baj, az is baj, kiidegeli a saját gyereke valamivel. Miért nem hallom soha egy anyától se, hogy te, az én gyerekem olyan szuper, mindig csak a baj, baj baj... ha meg nem a gyereke, akkor a férje a gond.
2022. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/153 anonim ***** válasza:
4%

Senki se mondta hogy a gyerekkel nincs nehézség. Hogyne lenne.

De amit ad!!! Azt nem lehet hasonlítani semmihez.

2022. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/153 anonim ***** válasza:
94%

Istenem...

Te kipróbáltál mindent az életben? Ha igen, akkor mondhatod, hogy semmihez nem hasonlítható. Számodra.

És még ekkor is csak a magad nevében beszélhetsz, mert abszolút de abszolút semmi rálátásod arra hogy más ezt hogy eli megy neki mit ad, mit jelent, mennyire fontos.

Ennyire nehéz felfogni, hogy csak azt kérjük, hogy ne told ránk ezt az egészet?

Miéet olyan kvanehéz felfogni hogy masnak NEM EZ a legnagyobb dolog?

2022. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/153 anonim ***** válasza:
78%
egészségedre, élvezd ki: én annyit látok hogy nyúzottak, kimerültek, idegesek az anyák, pláne egy átlag, magát mindenből kihúzó férj mellett, és a legragyogóbb , eszes nők is belenyomorodnak, cseléddé silányulnak, megszűnnek létezni amint anyák lesznek. Oda as egyéniség, az ambíció, csak a másikért létezés marad, ők maguk meg mintha nem is lennének: és amikor a gyerek a saját életét kezdi élni, csak a nagy semmi marad a többségnek.
2022. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/153 anonim ***** válasza:
17%

Azért is zavarhat a kérdés mert téged is zavar hogy nincs gyerek. Természetes hogy az embereket érdekli, mondhatni az ismerkedés része. Ha megismerünksvalakit akkor általában puhatolózunk az érdeklődési köre felől, családi állapotáról Mond meg hogy nincs gyerek. Ennyi. Nem kell részletezni mert senkire se tartoznak a részletek.

Ha viszont részletekre kíváncsiak merthogy mindig van egy kivancsiskodó ember arra még találj ki egy egy mondatos választ amivel le tudod szerelni. Pl Ő: Miért nincs? Te: Nem így alakult, vagy Csak nincs vagy Nem szeretném részletezni.

2022. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/153 anonim ***** válasza:
7%
54, igen, amiket itt szoktak irkálni, hogy mi mindent lehet csinálni gyerek helyett, azt mindent kipróbáltam. Nem 20 évesen szültem, hanem a negyvenet karcolva. Épp ezért már ennyi tapasztalattal a hátam mögött írom azt: semmi se volt ilyen jó.
2022. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/153 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon eltereltétek a témát.
2022. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/153 anonim ***** válasza:
96%

"Nem lehet egymás mellé állítani, hogy mi a rosszabb:


Utólag megbánni hogy gyerekem lett, vagy utólag megbánni, hogy nem lett gyerekem."


Ha megbánom, hogy nem lett gyerekem, amiatt én szenvedek. Ha a gyerekvállalást bánom meg, én is szenvedek, a gyerek is, az apuka is.


Nem vagyok anya, de megpróbálom elképzelni, hogy valakit a semmiből létrehoztam, majd valahol mélyen megbánom. Ezzel szemben azt megbánni, hogy nem szültem, kutyafüle. Sokat olvasok szülőktől, akik megbánták a gyerekvállalást. Ők nem azt bánják meg, hogy megszületett a gyerekük, csak nem akarnak szülők lenni. Komplex érzés, sok más szülő le is nézi őket empátia helyett.

2022. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/153 anonim ***** válasza:
23%

“ Ezzel szemben azt megbánni, hogy nem szültem, kutyafüle”


Ezt azért nem lehet ilyen könnyen kijelenteni. Ez egy mérhetetlen nagy fájdalom lehet. Nem mindenkinek, de az lehet.

2022. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!