Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéremmel lakom, de...

Unokatestvéremmel lakom, de szeretnék inkább egyedül. Hogy mondjam meg neki, ha tudom, hogy ezzel nehézséget okozok?

Figyelt kérdés

Az enyém a lakás.

Mind a ketten egyetemisták vagyunk, januárban költözött be.


Fizet egy jelképes lakbért és a rezsi felét, de rájöttem, hogy nagyon rossz ötlet volt ez így. Nem megy nekem az, hogy egy lakásban valakivel együtt lakni... Nem szívat direkt, de csinál olyanokat, amiktől néha a hajamat tépem.

Pl. a használt betétet ott hagyja a fürdőszobában, wc-ben a mosdókagylón, szennyeskosáron. Van szárítógép, ennek ellenére a vizes ruhákat simán benne hagyja két napig is a mosógépben, mert "elfelejti". Szerda este főz valamit mondjuk, az alapanyagokból a szemét, a mosatlan, meg a maradék még ott van a konyhában pénteken is. Vagy kitakarítottam múlt héten a lakást, tényleg minden ragyogott, de a szemetet elfelejtettem levinni. Már nem voltam otthon, írtam neki, hogy vigye már le. Ma hazajöttem reggel, látom, hogy a teli szemeteszsákot berakta az étkezőasztal alá, nem vitte le...

Ha hazamegy mondjuk hétvégére és visszajön, a bőröndjét a nappali közepére teszi, onnan pakol ki, de akkor a bőrönd 3 napig minimum itt van cuccal, ruhákkal tele és kerülgetjük.

Én pedig nagyon pedáns vagyok, utálom, ha rendetlenség van körülöttem.

Vagy most próbálkozom ezzel a mealprep témával, elrakom a hűtőbe minden vasárnap szerdáig. Van, hogy hétfő estére már semmi nincs belőle, mert "hát ő azt hitte, hogy az maradék". Ugyanez van a reggelivel, én nagyon szeretem a chia pudingot, azt ugye előtte nap kell megcsinálni. Nem egyszer volt az, hogy felkelek, keresem, aztán látom, hogy a tartó, amiben volt, ott van üresen a konyhapulton...

Vagy bevásárolok valamihez, ő meg kérdés nélkül felhasználja az alapanyagokat máshoz.


20 ezret fizet + a rezsit, a környéken egy szoba bérleti díja is 60-70 ezertől indul minimum. A szülei elég rosszul állnak anyagilag, szóval ezért is fizet ennyire keveset. Tudom, hogy ezzel biztos gondot okozom nekik, de már ott tartok, hogy kerülöm, ha tudom, hogy itthon lesz, inkább barátomnál alszom, vagy barátnőknél.

Határozatlan időre szól a szerződés.



2022. márc. 22. 11:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
40%
Én a szüleivel is beszélnék a viselkedéséről.
2022. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 Kései Sirató ***** válasza:
19%
Mondd neki, hogy április 1-től 80 ezret kell fizetnie, ha akkor sem megy el, hanem inkább kifizeti, odahívnék heti 2x egy takarítónőt. Mondd meg neki tisztán, hogy undorodsz ettől a rendetlenségtől. Egyébként is ennyi a piaci ára, nem volt okos dolog majdnem ingyen odaengedni.
2022. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
95%
Jesszus, ilyen iszonyat tapló viselkedés mellet megköszönheti, hogy eddig gyakorlatilag ajándék volt neki az ottlakás. Most azonnal közölném vele, hogy abban gondolkodjon, hogy a tanév végével elválnak útjaitok, és keressen magának más megoldást, vizsgaidőszakra már költözzön haza, nyugodtan szeretnél készülni, akkor már megoldható, hogy csak vizsgázni járjon be az egyetemre. Nem a te dolgod a szülei anyagi helyzete. Ha annyira rászorulna, erőt venne magán és viselkedne.
2022. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
92%

Már ne haragudj, akármilyen rokon akármilyen sz*r anyagi háttérrel, a saját lakásomból nem én mennék el máshová, mert nem tetszik a lakótárs viselkedése és életmódja.


Kereken megmondanám neki, mik a szabályok, mi a normális, ha nem tartja be, vagy nem tetszik neki, ott az ajtó, viszlát. Nem érdekelne, ha megsértődik ő vagy a családja ezért.

Bár igazából én nem is adnék neki időt a változásra, kitenném.


Lehet, hogy otthon neki ez volt a normális, anyuka elpakolt utána, de olyan alapvető dolgokat neveztél meg (betét, hűtő felzabálása), amik nem normálisak szerintem.

2022. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
94%

14-es vagyok.


Jó, nem leszek kegyetlen. Tanév végéig maradhat, de annak utolsó napjával költözzön ki. Lesz 2 és fél hónapja új helyet keresni.

2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
95%
Ő otthon eddig gyerek szerepben volt, aztán mivel még rokonok is vagytok nem változtat rajta, mert ezt szokta meg. Ezt kellene valahogy megérttetni vele, hogy ilyen nincs az életben, ezt senki sem tolerálja. Le kell baszni igen is, hogy ne írkáljon ilyeneket, hanem ne tegye, és pakolja el a szarjait azonnal maga után, ne nyúljon a tiédhez, mert normális felnőtt ilyet nem csinál és gáz. Ha összekapja magát, akkor maradhat nyárig, de ha nem, akkor elég volt. Azért ehhez pofa kell. De szerintem komolyan, fel sem tűnik neki. Konfliktus és sértődés így is, úgy is lesz belőle. De az a te otthonod, a te dolgaid, és ilyeneket nem csinálhat. Ez a betétes dolog meg egyszerűen indító
2022. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 NTBS ***** válasza:
91%
Állj a sarkadra. Közöld vele, hogy szívességből lakhat itt ilyen feltételekért, így változtasson vagy nyáron keressen új helyet.
2022. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
85%
Én a betét kinnhagyásának a másnapján ordítva elzavartam volna.
2022. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
89%

Ki kell b**szni a lakásból, mint macskát szarni.


Már csak a kajád megevéséért is megérdemelné, a többi undorító dologról nem is beszélve.

2022. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
90%
Írd meg ezeket pontokba szedve, részletesen a szüleinek, és hangsúlyozd, hogy kérted a gyereket, változtasson, de nem változtatott. Ezekre tekintettel köv. hónaptól menjen máshová lakni, mert undorodsz (így, ezzel a szóval) vele együtt lakni. És hogy nem érted, hogy viselkedhet valaki ilyen förtelmesen. Ha ezt így nem írod le nekik pontonként,a család előtt te leszel a bűnös. Adj egy másolatot a levélből a lánynak is, miután feladtad a szüleinek.
2022. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!