Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéremmel lakom, de...

Unokatestvéremmel lakom, de szeretnék inkább egyedül. Hogy mondjam meg neki, ha tudom, hogy ezzel nehézséget okozok?

Figyelt kérdés

Az enyém a lakás.

Mind a ketten egyetemisták vagyunk, januárban költözött be.


Fizet egy jelképes lakbért és a rezsi felét, de rájöttem, hogy nagyon rossz ötlet volt ez így. Nem megy nekem az, hogy egy lakásban valakivel együtt lakni... Nem szívat direkt, de csinál olyanokat, amiktől néha a hajamat tépem.

Pl. a használt betétet ott hagyja a fürdőszobában, wc-ben a mosdókagylón, szennyeskosáron. Van szárítógép, ennek ellenére a vizes ruhákat simán benne hagyja két napig is a mosógépben, mert "elfelejti". Szerda este főz valamit mondjuk, az alapanyagokból a szemét, a mosatlan, meg a maradék még ott van a konyhában pénteken is. Vagy kitakarítottam múlt héten a lakást, tényleg minden ragyogott, de a szemetet elfelejtettem levinni. Már nem voltam otthon, írtam neki, hogy vigye már le. Ma hazajöttem reggel, látom, hogy a teli szemeteszsákot berakta az étkezőasztal alá, nem vitte le...

Ha hazamegy mondjuk hétvégére és visszajön, a bőröndjét a nappali közepére teszi, onnan pakol ki, de akkor a bőrönd 3 napig minimum itt van cuccal, ruhákkal tele és kerülgetjük.

Én pedig nagyon pedáns vagyok, utálom, ha rendetlenség van körülöttem.

Vagy most próbálkozom ezzel a mealprep témával, elrakom a hűtőbe minden vasárnap szerdáig. Van, hogy hétfő estére már semmi nincs belőle, mert "hát ő azt hitte, hogy az maradék". Ugyanez van a reggelivel, én nagyon szeretem a chia pudingot, azt ugye előtte nap kell megcsinálni. Nem egyszer volt az, hogy felkelek, keresem, aztán látom, hogy a tartó, amiben volt, ott van üresen a konyhapulton...

Vagy bevásárolok valamihez, ő meg kérdés nélkül felhasználja az alapanyagokat máshoz.


20 ezret fizet + a rezsit, a környéken egy szoba bérleti díja is 60-70 ezertől indul minimum. A szülei elég rosszul állnak anyagilag, szóval ezért is fizet ennyire keveset. Tudom, hogy ezzel biztos gondot okozom nekik, de már ott tartok, hogy kerülöm, ha tudom, hogy itthon lesz, inkább barátomnál alszom, vagy barátnőknél.

Határozatlan időre szól a szerződés.



2022. márc. 22. 11:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
82%
1 hetet kapna, hogy kiadó szobát keressen és kész.mennie kell.
2022. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
96%
még a te fejed fáj, hogy nehézséget okozol neki? Hát az övé nem fáj miattad... Jó olcsón szereztél be valakit magad mellé, aki kicsinál idegileg. Nem muszáj ám ezt elviselned,ugye tudod?
2022. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
94%
21-el értek egyet tömören összefoglalva. Kiegészítem azzal, hogy ez a te lakásod. Amíg ő itt van és vagy fizet vagy nem ő vendég. Ő alkalmazkodik. Ilyenben nem lennék benne, hogy még ő miatta megyek el otthonról.
2022. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
85%
és a saját szüleidnek is küldd el a levelet, (20-as vagyok), különben náluk verik majd a kis szemét szülei az ajtót, hogy milyen rohadt vagy.
2022. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
90%
Ha piaci áron is lakna ott, akkor se lenne joga a rendetlenséghez, és akkor sem háborodhatna fel azon ezek után, ha azt mondod neki a tanév végén, hogy viszlát. A betétes dolog, ill. a kajád elfogyasztása pedig mindennek a teteje. Az pedig nem volt jó lépés, hogy még te menekülsz otthonról a saját lakásodból.
2022. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer zabálta volna fel a kajámat kérdezés nélkül, már következő hónapról nem alkott volna ott. Mióta nyúlunk a máséhoz (ha maradék , ha nem) engedély nélkül? A polcra kitett pénzt is elveszi vajon azon az alapon, hogy ha épp nem költöd, akkor már nem kell, azért van kitéve? Az eszem megáll, a többi pofátlanságtól pedig a hajam égnek áll! Szívességet - nem is kicsit - teszel egy rokonnak, és még Te érzed magad kellemetlenül a következmények miatt, hogy ki kell tenned...azt hiszem, egy életre megtanultad, hogy csak egyszer szabadulj meg tőle, a büdös életbe többet nem jótékonykodsz...
2022. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
95%
A 26-os igazat szól, egész életemben ahányszor szívességet tettem, mindig ilyen pofátlan reagálás érezett rá. Olyanoktól is, akikről el sem tudtam volna képzelni.
2022. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon egyetértek azzal (24. válasz), hogy legalább a saját szüleidet már előre tájékoztasd, hogy milyen okok miatt rakod ki az unokatesódat. Tényleg, beszéltél már nekik az unokatesó viselkedéséről?

Készülj föl arra, hogy a leányzó, és még inkább a szülei (!!!) részéről szitokáradat fog indulni szüleid felé rólad. Ne akkor kezdj el magyarázkodni, mert akkor lépéshátrányban leszel.

2022. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
95%
Ez a " nagyon fogsz utálni" meg " ne ölj meg" duma magyarra fordítva azt jelenti, hogy "ilyen vagyok, fogadd el, nem óhajtok változtatni". Ne finomkodj vele, mert pofátlan.
2022. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
95%
Csak egyetérteni tudok. Írd le minden érintettnek (szüleid, mert nekik fognak könyörögni/panaszkodni; az unokatesó szülei, hogy ne lehessen feélrebeszélni; az unokatesó, hogy nem hazudja, hogy neki ez új) egy időben, hogy a felsorolt viselkedési gondok miatt nem kívánsz tovább segíteni neki, illetve a saját lakásodat kerülni a szívességi lakótárs miatt, ezért a tanév végén, a vizsgaidőszak kezdetekor legyen szíves kiköltözni és a kulcsot leadni. Még a rendesen fizető albérlőt is kiraknák ilyen viselkedés miatt, sokkal hamarabb, mint ameddig te tűrted. Az ő anyagi helyzetük pedig az unokatesódat érintik, neki kéne fülét-farkát behúzva hálálkodnia és a szabályokat betartania. Az sem kifogás, hogy rokon, ezért lehet szabadabb. Még inkább becsülnie kéne magát a hosszú távú kapcsolat miatt.
2022. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!