Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéremmel lakom, de...

Unokatestvéremmel lakom, de szeretnék inkább egyedül. Hogy mondjam meg neki, ha tudom, hogy ezzel nehézséget okozok?

Figyelt kérdés

Az enyém a lakás.

Mind a ketten egyetemisták vagyunk, januárban költözött be.


Fizet egy jelképes lakbért és a rezsi felét, de rájöttem, hogy nagyon rossz ötlet volt ez így. Nem megy nekem az, hogy egy lakásban valakivel együtt lakni... Nem szívat direkt, de csinál olyanokat, amiktől néha a hajamat tépem.

Pl. a használt betétet ott hagyja a fürdőszobában, wc-ben a mosdókagylón, szennyeskosáron. Van szárítógép, ennek ellenére a vizes ruhákat simán benne hagyja két napig is a mosógépben, mert "elfelejti". Szerda este főz valamit mondjuk, az alapanyagokból a szemét, a mosatlan, meg a maradék még ott van a konyhában pénteken is. Vagy kitakarítottam múlt héten a lakást, tényleg minden ragyogott, de a szemetet elfelejtettem levinni. Már nem voltam otthon, írtam neki, hogy vigye már le. Ma hazajöttem reggel, látom, hogy a teli szemeteszsákot berakta az étkezőasztal alá, nem vitte le...

Ha hazamegy mondjuk hétvégére és visszajön, a bőröndjét a nappali közepére teszi, onnan pakol ki, de akkor a bőrönd 3 napig minimum itt van cuccal, ruhákkal tele és kerülgetjük.

Én pedig nagyon pedáns vagyok, utálom, ha rendetlenség van körülöttem.

Vagy most próbálkozom ezzel a mealprep témával, elrakom a hűtőbe minden vasárnap szerdáig. Van, hogy hétfő estére már semmi nincs belőle, mert "hát ő azt hitte, hogy az maradék". Ugyanez van a reggelivel, én nagyon szeretem a chia pudingot, azt ugye előtte nap kell megcsinálni. Nem egyszer volt az, hogy felkelek, keresem, aztán látom, hogy a tartó, amiben volt, ott van üresen a konyhapulton...

Vagy bevásárolok valamihez, ő meg kérdés nélkül felhasználja az alapanyagokat máshoz.


20 ezret fizet + a rezsit, a környéken egy szoba bérleti díja is 60-70 ezertől indul minimum. A szülei elég rosszul állnak anyagilag, szóval ezért is fizet ennyire keveset. Tudom, hogy ezzel biztos gondot okozom nekik, de már ott tartok, hogy kerülöm, ha tudom, hogy itthon lesz, inkább barátomnál alszom, vagy barátnőknél.

Határozatlan időre szól a szerződés.



2022. márc. 22. 11:33
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
80%

Ezért nem engedünk rokonokat a nyakunkra költözni. Iszonyat problemás, szinte mindig veszekedés a vége.

Mondd neki, hogy neked is kell a pénz, vagy fizet innentől 80at és viselkedik, vagy húzzon el, mert a pénz neked is pénz és nincs ingyenlakás.

2022. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
95%
2-es vagyok. Na így hogy már beszèltèl vele, és nem vàltoztat, tudod ki vàrnà a tanèv vègèt. A Szegènysèg nem ok arra, hogy disznó módon èljen. Én soha nem kértem szivessèget, de ha én lennèk az uncsid, és befogadsz, nem hogy magam után, hanem az egész házat tisztàn tartanàm, mert úgy gondolnàm ennyivel tartozok hamàr nem vagyok hajlèktalan. Ne érezd magad rosszul emiatt, ha ő ősember módjàn akar èlni hát tegye, de otthon, annàl aki erre nevelte, hogy a hasznàlt betètet csak hagyjuk ott... Gusztustalan
2022. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
94%
Ha makulátlan rend és fegyelmet hagyna maga után, akkor SE vagy köteles segíteni rajta. Te felajánlottál valamit, most rájöttél, hogy ez nem fog működni, és mivel ez a TE lakásod, azt kezdesz vele, amit akarsz. Nyilván ha nem lenne rá panasz, még meg is érteném, hogy kellemetlen elküldeni, de én max 2 hétig viseltem volna el ezt, aztán a bőröndjével együtt baxom ki az ajtó elé, és mehet haza a mocsokba. Azért egyesek kvára fordítva ülnek a lovon, amikor szívességet tesznek nekik és ennyire tapló módon visszaélnek vele. Ebből a szempontból semmit nem számít, hogy rokon.
2022. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
78%
a tanév végén rúgd ki. addig meg fotózgasd a kuplerájt és posztold fészbúkra, haddlássák a szülei és a haverjai hogy hogy él. ha majd ég a pofája akkor elpakol.
2022. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
89%
14:30-as, a megszégyenítést nem tartom gerinces dolognak, de a képeket a szülők felé bizonyítékként lehet használni, ha az unokatesó félrebeszélne előttük és letagadná.
2022. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
90%
Huh. Hát ez durva. Én sem laknék vele tovább, mint a tanév vége. Addig is szigorítást vezetnék be. A hűtőt felosztanám, melyik polc kié. Ha övé az alsó kettő akkor azokról ehet. A koszos betétet bevinném a szobájába és az ágyára pakolnám az összes többi retkével együtt.
2022. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként ha ilyeneket ír, hogy ne ölj meg, de... akkor nagyon jól tudja, hogy egy retkes tetű, tudja, hogy téged ez irritál, csak nem érdekli.
2022. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
92%
Kerek perec meg kell neki mondani, hogy ez a helyzet.
2022. márc. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg neki, hogy "nagyon fogsz utálni, es ne ölj meg, de ki kell költöznöd következő hónap végéig, bocsiii, ilyen vagyok"

Oszt akkor nézegethet.

2022. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
93%

Ulj le vele beszelni, mondd neki h ezeket a dolgait rendezze vagy mehet ahova akar te teszel neki szivesseget nem is kicsit, de kb semmibe se veszi. Az h ki milyen helyzetben nem a te dolgod, ellehet menni dolgozni is a mai vilagban barmikor. Vagy keressen maganak egy papucs pasit aki eltartja ez nagy divat meg mindig.

Adj neki egy fix időt pl 1honapot ha semmi javulás akkor mondd neki h 1 honapja va kikoltozni mert nem viseled el tovább es ezt csak maganak koszonheti. Ne tedd magad tönkre csak azert mert neki igy jobb, az o gondja ha nem kepes alkalmazkodni a vilagban plane a sajat rokonahoz sok problemaja lesz meg. Legy hatarozott es erős.

2022. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!