Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaikcsalád, hogyan működhet?

Mozaikcsalád, hogyan működhet?

Figyelt kérdés
Nemrégiben házasodtam meg az immáron férjemmel, neki az előző kapcsolatából született egy gyereke, aki most 7 éves, nekem is van egy 10 évesem. Az exével a gyerek születése után különmentek, jó kapcsolatban voltak, amíg mi meg nem ismerkedtünk (másfél éve). A kapcsolatuk megromlott, a gyereket az anyja uszítja ellenem, sértő üzeneteket írogat, szid a gyereknek - mintha bármiről is tehetnék - evégett nem sokat jön hozzánk a gyerek és barátságtalan az apjával is. A történetet bonyolítja, hogy én babát várok és még nem tudja sem a gyerkőc sem az anyja. Hogyan változott ezek után a kapcsolatotok a gyerekkel, miután megtudta, hogy lesz egy féltesója? Az ex biztos cirkuszolni fog, az esküvőnk miatt is balhézott már, de ő érdekel ebben a sztoriban a legkevésbé.

2022. márc. 25. 11:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
5ös.Szóval akkor elválok ha nem kell nekem a férjem, de a pénze kell szóval nehogy legyen családja?
2022. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Mozaikcsalád röviden: Az én gyerekem, meg a te gyereked együtt veri a mi gyerekünket.
2022. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
En is uj asszony vagyok (annyira nem uj, mar ket eve egyutt vagyunk) es a paromnak 7 eves a fia. Elore felek, milyen lesz a kapcsolat amikor jovore osszehazasodunk es utana gyereket fogunk vallalni. Az exasszonnyal nem kedveljuk egymast, mindig belekopott a levesunkbe, bekavart, a gyerekkel kapcsolatban is hazudott, es a tobbi. Tavaly osszel (masfel evig turtem) kiosztottam, azota csend van, 1-2x probalkozik valami baromsaggal, de nem jar sikerrel.
2022. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, szerintem előre ne aggódj a fia miatt. Általában a lányok szoktak patkánykodni, irigység féltékenység miatt. Nálunk sincs gond a fiával. Te nem vagy vetélytárs egy fiúnak. Csak egy lánynak lennél az.
2022. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

Ez az egész soha nem lessz egy idilli állapot

Egyszerűen azért mert az ex feleségek az ágyon kívül minden jogot fentartanak gyakorlatilag a válást csak egy papírnak tekintik.A mi esetünkben a férjem mesélte válóperi végzés a kezében volt az ex ágyában egy új pasi és arról habragyolt neki hogy ez csak egy papír. Néha úgy éreztem magam mint a férjem örömlánya

Tolokodó ellenört játszott az exe és parancsolgatott neki alaposan kihasználta. Mindenféle áskálódást furkálódás csak hogy szét tudjon marni minket.

Szó szerint a tulajdonának tartotta Felnött gyerekkel ismertem meg öt aki természetesen anya füle szeme volt

A szerepek felcserélödtek a gyerek parancsoltak az apának amível az ex boldogságtól az egekig repült.A lényeg ők mindent elkövetnek hogy a tulajdonuk megmaradjon csak emberi kötődés érdekéből a gyerek végett Csak a kötődést úgy hívják hogy pénz és ingyen csicska

Egyébként válás után szerintem soha nem föleg a kiskorú gyerek kever be de még talán a nagykorú sem.Tudjuk általában az anya áll legközelebb hozzájuk ami természetes és ő manipulálja őket.Sosem felejtem el mikor pofátlanul megkérdezte férjem felnött gyereke mi akarunk-e közös gyereket.Persze mindannyian tudjuk miért volt olyan kíváncsi.

Sajnos a tetejében a férjem valahol tartott tőlük érthető okok miatt amít itt nem szeretnék részletezni

Azok az okok megszüntek férrevonulva csendben éljük a napjainkat.Teszünk róla hogy ez így maradjon a közös otthonunkba!

2022. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
22%
15-ös: te nagyon beteg vagy, ha ilyen általánosításokat csak úgy idehánysz, minden alap nélkül!
2022. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó bár minden alap nélkül írnám

Nincs jogod hazugsággal vádolni engem.

Te nem ismerheted más életét

Itt elöttem is elmondták az exekről a negatív véleményeket.

Bocs ha az igazság fáj!

2022. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%

16 olvasd már el még egyszer és értelmezd mit ír a 15 vajmi kevés álltalánosítás van benne!

Esetleg az hogy ez álltal magukra ismernek más kérdés!

2022. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%

"Egyszerűen azért mert az ex feleségek az ágyon kívül minden jogot fentartanak gyakorlatilag a válást csak egy papírnak tekintik."


Ez szerintem általánosítás!



Nem arról van szó, hogy a 15-ös története az ö saját esetére nem igaz, de hogy ez jellemzö minden elvált feleségre vonatkozna.


Másrészt attól, hogy valaki szóva teszi az ilyeneket, nem jelenti azt, hogy bármi módon rá magára is vonatkozna a helyzet - az ilyen megjegyzés logikai hiba és rosszindulatú kömmentár!


Csak hogy megnyugodj, nem vagyok elvált, nem vagyok érintett, csak zavar, ha valaki egy esetböl minden másikra von le (téves és rosszindukatú) következtetést.

2022. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%

Biztos van olyan ex aki normális és tartja a távolságot és nem áskálodik

A gyereket nem főleg az apa ellen neveli

De ha elolvasod 19 a válaszokat nagyon nem ezt tükröződik

Mond mi köze van egy exnek ahoz hogy nősül az ő ex férje?Gyereket vállal az új feleségével?

Milyen anyagi körülmények vagyoni helyzetben vannak főleg akkor amikor esetleg ezt az új asszony teremti meg.Ő hozzá a jó létét.

Mert hát azt kapja az új asszony a férj gyerekéhez semmi köze.

Akkor sem legyen köze hozzá ha pénzelni kell a gyereket

Természetesen kiskorú gyermek esetén fizeti az apa mindenféle esetben a tartás díjjat és mellette ha van rá való vigyék nyaralni vásároljanak neki ajándékot.De azt is meg kell érteni ha nincs a tartásdíjjon felül keret.

Nem mindenáron kiszedni az utolsó fillért kicsinyesz bosszúból mert nem tetszik hogy apa új életet kezdett.

Ha felnött a gyerek már nem tanul ne akarják apukát a végtelenségig tovább leszedni mert egyszerűen nincs neki sem miből egy felnött érett erös embert eltartani.Föleg akkor ha nem fűlik a foga a munkához.

Ilyenből is bizony nagyon sok van

Ez nem rossz indulat csak az igazság!Az éremnek két oldala van.

2022. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!