Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreznél irigységet, haragot,...

Éreznél irigységet, haragot, ha egy rokonod kertes házzal, új autóval indítaná az életét, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

Diplomaosztójára budai házat és egy A7-es Audit kapna a családtól.

A fővárosi árakkal gondolom mindenki tisztában van. Az autó induló ára 21 millió forint és ebben nincs benne semmilyen extra, vagy plusz felszereltség.


2022. ápr. 16. 18:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
41%

Nem mindegy milyen rokon és milyen a családok közt a viszony.

Plusz : MIBŐL termett erre pénzük.

Mert pl ha lottó, akkor nem irígykednék.


Ha dealer, akkor haragudnék.


Ha orvos, akkor elismerően bólogatnék.


Ha "ingatlanfejlesztő", használt autókereskedő, akkor irígy lennék.


Ha pék, akkor mosolyognék kedvesen.

2022. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem irigykednék.
2022. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

Bár vidéken élek, 23 éves koromra lett egy házunk a barátommal, mindenféle hitel nélkül. Sőt, alig kell rezsit fizetnünk, így kb csak kajára és szórakozásra kell költenünk. Autót is kaptunk, igaz nem milliósat, egy kis suzukit, ami nekünk felér milliós autóval is.

Hogy jó e nekünk? Részletkérdés. Igen, van házunk, ami nagyon keveseknek adatik meg ilyen fiatalon, hitel nélkül és minden egyes nap hálásak vagyunk ezért. De miért kéne irigykedni rá? Másban meg lehet neked jó az életed, vagy van valami olyanod, ami miatt meg ő irigykedne rád. Nem tudhatod, hogy kinek milyen a valódi élete. Nekünk lett házunk, de kemény munkával kell egyedül alakítgatnunk felújítanunk. Egyéb problémákkal is meg kell küzdenünk az életben.

Ne másét nézd, hanem örülj annak, amid van és légy hálás! Mert soknak semmi sem adatik meg.

2022. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

Igen,erre már én is irigy lennék. Mint mindenki más is (mondjon bármit).

Ki ne akarna hitelmentesen házat, autót, stb? Mindenki így szeretné kezdeni a felnőtt életét.

2022. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj az irigységgel, hogy attól nekem nem lesz jobb. Megmérgez, időt vesz el.

Megkell találni az alternatívát, ami számomra reális cèl lehet és boldoggá tehet.

Természetesen éreztem irigységet már de igyekeztem lerendezni magamban, mert értelmetlen.

2022. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Igen. Nyilván nem éreztetném vele, de azért bennem lenne, hogy a francba, jó helyre kellett volna születni, és egyszerűbb lenne.
2022. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
75%
Oszinten, ki nem? Az alszent, aki nem vallja be.
2022. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

Szomorú, mennyire sokan keverik az irigységet az utálattal.

Az irigység tök természetes reakció. A legjobb barátnőmék most vesznek újépítésűt, ikrekkel várandós, sínen van az élete. Baromi irigy vagyok, hogy ne lennék! Ezzel együtt őszintén örülök a boldogságának, hogy neki összejött, ami nekem nem.


Ugyanez lenne a kérdésben felvázolt szitu, rohadtul irigy lennék, főleg, hogy ebben esélyesen nincs szerepe, csak "jó helyre született". De az irigység nem azt jelenti, hogy automatikusan gyűlölködni kell, az csak annyit jelent, hogy mi is vágyunk arra, ami a másiknak van.


Aki meg azt mondja, hogy nem lenne irigy, az maximum álszent.

2022. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%

18

Nagyon sok embernek együtt jár az irigykedés az utálkozással, fejtegetik miből hogyan, rosszindulatú elméleteket gyártanak , holott semmit sem tudnak. 10 ből 9 ember ilyen. Az meg külön undorító ha ezt rokonnal tesszük. Volt benne részem.

2022. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem.Attól,hogy írigykednék nekem még nem lesz több.Én őszintén büszke vagyok arra,hogy a férjemmel ketten teremtettünk meg magunknak mindent,mert a szüleink egyáltalán nem tudtak segíteni az indulásban,mégis ott tartunk,hogy házunk is,autónk is és egy kis megtakarításunk is van a 4 gyerekünk mellett.Mostmár nekik spórolunk,hogy picit tudjunk segíteni majd.Hidegen hagy,hogy más hogy szerezte az anyagi javait.Engem az érdekel csak,hogy én magam hogyan tudom megteremteni magunknak amire vágyunk,amire szükségünk van.Igen van,hogy dolgozni meg tanulni is kell egyszerre érte,de senkinek sem kell hálálkodni érte.
2022. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!