Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreznél irigységet, haragot,...

Éreznél irigységet, haragot, ha egy rokonod kertes házzal, új autóval indítaná az életét, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

Diplomaosztójára budai házat és egy A7-es Audit kapna a családtól.

A fővárosi árakkal gondolom mindenki tisztában van. Az autó induló ára 21 millió forint és ebben nincs benne semmilyen extra, vagy plusz felszereltség.


2022. ápr. 16. 18:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
94%

Én örülök, hogy ezen a fórumon, ahol mindenre standard témalezáró válasz az „irigy vagy”, végre páran leírják, hogy az irigység nem negatív tulajdonság. Az irigység motivál arra, hogy elérj valamit.

Én mondjuk inkább arra lennék irigy, aki gyakran utazhat külföldre, ha én nem tudnék, de szerencsére tudok. Autónak nem tudom, mi értelme egy jó tömegközlekedésű városban, háznál jobban szeretem az erkélyes lakást, Budapesten meg mindig jobban bejött a pesti oldal, mint a budai, szóval a kérdésben szereplőt akkor tudnám irigyelni, ha pesti lakása lenne, de hamarosan nekem is lesz, szóval ez se zavar.

2022. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van ilyen a családban, unokanővéremet és unokabátyámat szép házzal, autóval indították el az életbe. Nővérem és én, mi semmit sem kaptunk a szüleinktől az induláshoz. Viszont egy percig sem voltam irigy, valahogy ezt már huszonéves fejjel felfogtam, hogy az ő szüleik rengeteget dolgoztak, nagy gazdaságot vittek, mellette üzletük volt, igyekvő emberek voltak. Szüleim pedig élték az átlagos alkalmazottak átlagos életét. Irigységet soha nem éreztem, így volt természetes nekem. (Megjegyzem a szüleim mondták mindig otthon - és ebben kivételesen naggggyon egyet értett anyám és apám egymással - hogy milyen dolog ez, meg hogy majd így becsülik meg, és a szokásos hülye dumát nyomták. Mintegy megideologizálták a saját lúzerségüket, hát ez van...)

Unokabátyámmal a mai napig jó a kapcsolatom, ő az orvosom is.

2022. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigykednék. Egészen kicsi korom óta tudom, hogy mindenkinek van gondja az életben, nincs olyan, hogy valakinél mindig, minden kerek. Hogy kinek mi jelent hiányt vagy fájdalmat az pedig emberenként eltérő. Nagyon gazdag ember is lehet nagyon boldogtalan, kevesebből élő is lehet elégedett. Attól függ, mihez viszonyítunk és az adott embernek mi a fontos. Ez óriási előny az életkezdéshez, de ő gondolom, ehhez a színvonalhoz szokott, ezt pedig eddig is tudhattam. Ha eddig szerettem, nem irigyeltem, ezért miért irigyelném.
2022. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Soha senkire nem irigykedek, de ha alkalmam nyílik beszélgetni egy jobb módúval, akkor inkább arra figyelek, lehet-e tőle tanulni valamit, amit hasznosítani tudok a saját fejlődésemre. Megpróbálom megtudni, hogyan lett gazdag, milyen az életútja, a gondolkodásmódja? Persze ha taszít a jelleme, az életformája, akkor inkább elkerülöm.
2022. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%
Miért lennék irígy? Nekem attòl nem lesz több vagy jobb...
2022. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben irigy lennék, hogy én is vágynék rá. (Vagyis vágytam volna annak idején - de hány ilyen van és lesz is még az élet folyamán.... és persze akinek mindene megvan, még az is vágyik /irigyel dolgokat mástól - nem feltétlenül anyagi dolgokat, szóval olyan sose lesz, hogy minden tökéletes). Olyan értelemben meg nem lennék irigy, hogy azzal, hogy a másik nem kapna, nekem nem lenne jobb az életem, szóval akkor miért is kéne zavarnia.
2022. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznék vele.
2022. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
26-os: osztom a véleményed.
2022. ápr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem éreznék, én is így kezdtem.
2022. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, éreznék irigységet.
2022. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!