Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit jelent nektek az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent nektek az eljegyzés? És a házasság?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyzés: a házassági szándék bejelentése.

Házasság: végleges elköteleződés.

2011. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Jó kérdés, hisz ma már mindenkinek mást jelent.

Számomra az eljegyzés az, amikortól el lehet kezdeni készülődni - nemcsak az esküvőre, hanem magára a közös életre. Nálunk a lánykérés egyben eljegyzés is volt, de szerintem az nagyon szép, ha valaki külön a szűk család előtt tartja az utóbbit, hogy a családtagok is megismerhessék egymást.

A házasság pedig két ember szerelem ill. szeretetközössége, melyhez az én hitem szerint Isten áldása is szükséges (lásd: templomi esküvő).

2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Eljegyzés: innentől nem ildomos félrekufircolni

Házasság: innentől meg nem szabad.

2011. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
egyszerű üzletet, aminek nem sok köze van az igazi szerelemhez
2011. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

eljegyzés: a házasság előszobája, 1 éven belül házasságkötés

házasság: a sorsom végleges összefonódása valaki máséval (sorsközösség), vagyonközösség, felelősség a másik iránt, biztonság, a szeretet és összetartozás csúcspontja

2011. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
16:23 "érdekes" ember lehetsz :/
2011. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
mert más a véleményem mint a nagy többségnek? kösz
2011. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
16:08 vagyok. Én azt hittem, rajtam fog mindenki megbotránkozni a vicces hsz-emért, amásiknak meg miért ne lehetne ez a véleménye? Ha így érzi, így látja, akkor nyugodtan lehet ez.
2011. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Számomr az eljegyzés házasodási szándékot jelent, vagyis 2 éven belül összekötjük az életünket. Ezért tartom butaságnak, hogy manapság sokan eljegyzik egymást, nem lesz se esküvő se semmi csak szakítás. Több 20 év alatti ismerősöm van, akik már jópár eljegyzésen vannak túl. Nekem ez mindenképpen furcsa, számomra ez "szertartás" jóval többet jelent.


A házasság pedig számomra nem jelent mást, mint az imádott férfival egy életre összekötni az életemet. Semmiféleképpen nem szeretném elhamarkodni mert úgy látom értelmét, hogy amikor kimondom az Igent, akkor tudjam, hogy tényleg mellette leszek jóban, rosszban, betegségben és nem csak akkor ha nyaralni megyünk.


L/19

2011. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
semmi gond, ha ez a véleményed ("üzlet"), csak valahol szomorú, ha ennyire nem látod a lelki részét. mert régen ez tényleg egy üzlet volt, ma már az a jó, ha üzlet is, és szerelem is. sokan ott rontják el, hogy számukra csak üzlet, vagy csak szerelem :(
2011. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!