Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hisztek abban a babonában,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztek abban a babonában, hogy eljegyzés után 1 évvel össze kell házasodni, különben nem lesz jó a házasság?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
NEM!!! Ez butaság:) Mi sem házasodtunk egy éven belül össze és egész jól megvagyunk :)
2011. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem is hallottam ezt a babonát.
2011. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

8 éve menyasszony vagyok, időközben lett két gyerkőcöm, és a párommal is tökéletesen elvagyunk :)

Nem hiszek benne :]

2011. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
75%
Nem hiszek a babonában. De én azt se tartom jónak, ha korán eljegyzik egymást ( pl. 18 évesen) és mindenhol hangoztatja,hogy ő mennyasszony. Ez inkább szánalmas szerintem.
2011. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez nem babona, hanem egy nagyon is fontos meglátás. Gondold végig, manapság milyen nagy divat jeggyűrűt hordani, de mi is lenne annak a lényege? Hogy valakit választottunk, és elkötelezzük magunkat mellette. És ennek a legfőbb kifejezője az lenne, hogy házasságot kötünk. a közhiedelemmel ellentétben ehhez nem kellenek olyan nagy dolgok, ha tényleg kitart két ember egymás mellett. Ehhez képest mi a jellemző? Boldog-boldogtalan karikagyűrűt hord, miközben esküvőről szó sem esik, esetleg csak mint valami távoli lehetőségről. Ez nem igazi eljegyzés, nem igazi elköteleződés, és a legtöbb ilyenből soha nem lesz házasság, vagy ha mégis, azt kár volt erőltetni.


Szerintem ha eljegyzésig jut valaki, és komolyan is gondolja, akkor az eljegyzéssel már az esküvő időpontját is kitűzik, ha nem is azonnalra, meg nem is egy konkrét időpontra, de valami belátható időn belül. Egy éven belül elég reálisnak tűnik. Ha ez nincs meg, akkor az az eljegyzés nem volt igazán komoly. Bár ürügyet lehet találni, hogy miért nincs még esküvő - főleg anyagi, egzisztenciális jellegűeket - de legalább az alap dolgokat azért meg lehetne oldani ennyi idő alatt. (Feltéve, ha nem pl. két iskolás kötött eljegyzést, de az meg alapból nem vehető túl komolyan, még akkor sem, ha felnőtt korúak, de eltartottként aligha alkalmasak a házasságra.) Szóval szerintem ha valakik évekig járnak jegyben semmiért, abból már valóban nem lesz jó házasság, de nem babonából, hanem mert egyébként sem volt komoly a dolog.

2011. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Basszus! Nekünk nem is volt eljegyzésünk. :D
2011. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Kiegészítés:

Természetesen nem azt mondom, hogy aki a 366. napon köt házasságot, vagy esetleg még később, az már nem is lehet jó - mielőtt megköveznétek - de általánosságban fenntartom, hogy a komolytalanul kötött, sok évig tartó jegyességek többségéből szerintem sosem lesz jó házasság.


20.37-es voltam

2011. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én abban hiszek, hogy ha egy pár jól elvan, és megfejelik az egészet házassággal, akkor hamarosan elválnak.

Végül is 54%-ban igazam van..

2011. jan. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszek ebben, butaság. Attól függetlenül, szerintem ha már eljegyzés volt, akkor nyilván össze is akarnak házasodni, nem? Hát akkor hajrá!
2011. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi tavaly júliusban jegyeztük el egymást, volt ilyen nagy családi eljegyzési party, idén augusztusban lesz az esküvő. Azt gondolom, hogy ez nekünk így jó, de szerintem mindenkinek más:)
2011. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!